Bronz Tene Yakışacak Yeni Nesil Makyaj Trendleri 2012

T

TİTAN

Forum Okuru
Bronz Tene Yakışacak Yeni Nesil Makyaj Trendleri 2012
bronz tene makyaj
bronz ten makyajıRamazan ayının tam yaz sonuna denk gelmesi sebebiyle genel olarak tatiller yapıldı ve dönüşler başladı melekler :) Tabi bu arada düğünler de hız kazandı, ya da Ramazan sonuna sarktı. Tatil dönüşü güneşe, denize doyan bronz tenler göz alıcı. Peki bronz teninizi uygulayacağınız makyajla daha da gözalıcı bir hale getirmek istemez misiniz ? Bu yazımızda yeni nesil bronz tene makyaj önerileri ile karşınızdayız. 2012 makyaj trendleri içinde bronz ten makyajı olarak muhteşem bir görüntü veren yeni nesil makyaj önerilerimiz şöyle... :)


Ath-Elite

Çıplak bırakılmış gibi doğal görünen ten makyajı bu yazın en favori görünümlerinden biri. Ath_Elite olarak tanımlanan bu trend Atletik ve Elit kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. Yüzde hiç makyaj yokmuş gibi görünen ancak asla bakımsız durmayan bu trend yazın fazla makyaj yapmayı sevmeyenler için hayat kurtarıcı görevi üstleniyor. Mac’in baş artistlerinden Terry Barber bu yaz asla pudra kullanmamanızı öneriyor. Zira fondöten ve kapatıcılarla renk vereceğiniz cildinizi ıslak ve parlak bırakarak hedefi tam 12’den vurabilirsiniz. Tabii dudaklarınızı da tıpkı cildiniz gibi parlak glosslarla nemlendirmeniz gerekiyor.

Neon

80’li yılların neon renkleri geri döndüler ve hiç olmadığı kadar baştan çıkarıcı görünüyorlar. Yeni sezonun uygulaması en eğlenceli trendi olan neon makyajda bu sezon biraz farklı olarak blok renkler yok. Biraz daha yumuşatılıp, harmanlanarak uygulanan neon tonlara Vivienne Westwood’un podyumunda rastlamıştık. Modellere uygulanan cesur göz makyajında neon yeşil bir far tüm göz kapağına uygulanıyor ama kenarlara doğru renkli bir bulutmuş gibi dağılarak ten rengi ile bütünleşiyordu. Sizinde yüzünüzün herhangi bir noktasına uygulayacağınız neon ışıltılar sizi zahmetsiz ama iddialı gösterecek. Unutmayın düzgün şekillendirilmiş kaşlar bu görünümün anahtar noktası.

Nouv Eau

1920’lerin romantik görünümü suluboya renkleriyle birleşerek makyajda masum bir seksapel yaratıyor. Tamamen gözlere odaklanan bu trendi uygulamak için makyaj malzemeleri sanki suluboyaymış gibi kullanılıyor. Fırçanın kanvasa, yani yüzünüze, ilk dokunduğu noktalarda renk yoğun, sonra hare hare dağılarak ince renk geçişleri ile sonlanıyor. Erdem Moralıoğlu’nun Defilesi’nde uygulanan Narçiçeği dudaklar gibi biraz pudralayarak rengi silikleştirebilirsiniz. Bu makyajı uygularken modern bir etki yaratmak için makyajınıza pastel ve toprak tonlarını kullanarak devam etmeyi unutmayın.

Ore İnspired

1920’lerin ihtişamlı görünümü, bronz tanrıçalarla buluşuyor.
Her yaz kafa yorduğumuz “Bronz görünüm moda mı, yoksa değil mi?” karmaşası bu sene son bulacak gibi görünüyor. Güneş altında keyifli birkaç saat geçirmiş gibi görünen kızarmış yanaklar, sıcak bronz tonlar, metalik gözler ve parlak dudaklarla buluşuyor. Ore-Inspired adındaki sezonun bronz makyaj trendi hepimizin yaz aylarında çok sevdiği “bronz tanrıça” görüntüsünü yakalamak için ince yapıdaki krem aydınlatıcıları tüm yüzünüzde öne çıkarmak istenen elmacık kemiklerinin üst kısmı, göz kapakları, dudakların tepe noktası, burunun üst kısmı gibi noktalarda kullanabilirsiniz. Yine bronz, altın, bakır tonlardaki mineralli farlar bu trendin öne çıkan ürünleri. Eğer makyajda gözlerinize yoğunlaşmayı tercih ediyorsanız bronz ve açık kahverengi tonlarda abartıya kaçmayan bir “dumanlı göz makyajı” uygulaması bu sezon yaz akşamlarında çok revaçta olacak.
 
Üst