Bronz Tenlere Nasıl Makyaj Nasıl Yapılır?

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Bronz Tenlere Nasıl Makyaj Nasıl Yapılır?
bronz tene makyaj, bronz ten makyajı, bronzlaşmış tene nasıl makyaj yapılırSevgili melekler, yaz sezonunda tatilde bronzlaşan bayanlar için makyaj önerileriyle karşınızdayız. Güneşin altında deniz-kum harika bir tatilin ardından bonz bir tene sahip oldunuz. Sıra bu bronz teninizi korurken ona uygun mükemmel renklerde makyaj yapmaya geldi. Her zaman yaptığınızdan farklı olarak yapacağınız makyaj için tavsiyeler aşağıdaki makalede mevcut...bronz-tene-makyaj.jpg
Bronzlaşmış bir cilde makyaj yaparken cildin önce temizlenmiş ve iyice nemlendirilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Cildimizde makyaj için baz oluşturan fondöten yaz aylarında bronzlaşmış bir cilde uygulanmazsa daha sağlıklı olur. Çünkü bronzlaşmış cilde uygulanan fondöten belli olacağından ve renk farkları oluşturacağından çok dikkat çekecektir. Ten rengi ise zaten koyulaştığı için ve bu nedenle ciltteki renk farklılıkları kapandığı için fondötene gerek kalmayacaktır. Kapatıcı kullanmak da koyu bir tende renk farklılıkları yaratır. Bu nedenle bronzlaşmış bir ciltte uygulanması en ideal olan pudralardır. Hafif ışıltılı veya sedefli pudralar hem ciltteki parlamayı engeller hem de ufak hataları örter. Ancak çok lekeli veya sivilceli ciltler için fondöten uygulanabilir. O zaman da cilt koyulaştığı için ten rengine uygun bir fondöten kullanmak yararlı olacaktır. Işıltılı pudra elmacık kemiklerine biraz daha yoğun sürülürse bronz tende hoş yansımalar elde edilir. Allık ise sadece elmacık kemiklerinin üzerine sürülmelidir. Çok kalın sürmeden hafif dokunuşlarla pembe tonları veya şeftali bronz tonları koyu tene renk ve aydınlık vermesi açısından hoştur. Ancak aşırı fondöten sürmekten veya pudra sürmekten kaçınmak gerekir. Bu uygulamalar yazın yüzde maske görünümü verir.

Gözler ise bronz tende daha öne çıkan ve canlı bakışlar olmalıdır. Göz rengini öne çıkaran ve canlı tonda farlar kullanılmalıdır. Soluk, renksiz farlar donuk bakışlar verir. Mercan renkleri, yeşil tonları, maviler, turuncular yazın canlı ve dinamik havasını yansıtır. Gözlerde ayrıca sedefli veya ışıltılı kırık beyaz veya krem rengi farlar gözlere ve bakışlara aydınlık ve canlılık verir. Kırık beyaz pırıltılı farı kaş altına, gözlerin iç kısmına veya göz kapağına uygulanabilir. Daha sonra göz kapaklarında canlı renklere yer verilmelidir. Kalem çekmek istenirse hafif ve kalın olmayan hatlar kullanılmalıdır. Doğal ve canlı görünüm hedeflenmelidir. Bu nedenle yazın bronz tende siyahtan çok koyu kahveler veya renkli kalemler kullanılabilir. Kirpikler en önemli uzuvlardır. Dolgun ve kalın kirpikler bakışları canlı kılar. Mutlaka rimel sürülmelidir. Bu arada kaşlar mutlaka hafif belirginleştirilmelidir. Çünkü güneşin etkisiyle koyulaşan cilt ve rengi açılan kaşlar belirsizleşir. Uygun bir kaş kalem ile kaşları belirginleştirmek yararlı olacaktır ve yüzdeki ifadeyi güçlendirecektir.

Dudaklar ise yoğun pırıltılı ve sedefli rujlar uygulanabilir. Gündüzleri bronz tende lip glosslar çok hoş dururken, gece makyajında daha koyu rujlar üzerine mutlaka parlatıcı uygulanması tavsiye edilir. Ruj tercih edenler için bronz tende nar çiçeği ve pembe tonları çok hoş duracaktır. Ten rengi veya buna yakın tonlar kullanmak dudakları ve ifadeyi soldurur. Cilt rengi zaten koyulaştığı için dudaklar soluk renklerle cansız hale gelir.

Yazın getirdiği güzellikler, güneşin ve denizin getirdiği güzelliklerle zaten daha sağlıklı ve canlı bir tene ve yüze sahip oluruz. Bu nedenle sadece bir rimel, ışıltılı hafif bir far ve pırıltılı bir lip glossla da neşeli, sağlıklı ve çekici bir yüze sahip olabiliriz.
 
Üst