1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Bu Hareketlerle Yüzünüz Herzamankinden de Güzel Olucak

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Yaşlandıkça kaşlar ve gözler arasındaki mesafe gittikçe azalır ve bu poz aradaki mesafeyi korumak için etkilidir.

  Yüz Germe Hareketleri - 1

  Yaşlandıkça kaşlar ve gözler arasındaki mesafe gittikçe azalır ve bu poz aradaki mesafeyi korumak için etkilidir.

  Rahat oturun ve yüzünüzü gevşek bırakın. Parmaklarınızla saç diplerinizden tutun ve yavaşça yukarıya doğru çekmeye başlayın 5-10 saniye kadar bu pozu koruyun ve bırakın. Alnınızın, kaşlarınızın ve gözlerinizin gerildiğinizi hissedeceksiniz. Bu hareketi birkaç kez tekrar edebilirsiniz.

  [​IMG]
  Yüz Germe Hareketleri - 2

  Bu poz elmacık kemiklerinin bulunduğu bölge ve ağız çevresi için yararlıdır.

  [​IMG]
  Rahat oturun ve ileriye bakın. Dikkatinizi ağız çevresine vererek ağzınızla O yapın ve elmacık kemiklerinizin bulunduğu bölgenin gerildiğini hissedin. İşaret parmaklarınızla ağzınızın kenarına destek olup 5 saniye tutun ve bırakın.

  BOYUN HAREKETLERİ
  1- Boyun Masajı

  Bu egzersiz boynunuzu ve çene altındaki gevşeyen bölgeyi sıkılaştırmak içindir. Boynunuzdaki ekstra sıvıyı atmaya, sarkmaları önlemeye yardımcı olur ve aynı zamanda stres azaltıcı etkileri vardır.

  [​IMG]

  Boynunuzu yukarıya doğru uzatıp ellerinizi boğazınızın önünde birleştirin. Sonra, 3 parmağınızı kullanarak çenenize doğru sürükleyin. Çeneye vardıktan sonra, yine 3 parmakla çene kemiğinizi takip ederekten kulaklarınıza doğru ellerinizi sürükleyin. Kulaklara vardıktan sonra boynunuzu aşağıya doğru masajlayaraktan köprücük kemiğinize doğru inin. Rahatlamak için dilediğiniz kadar tekrr edebilirsiniz.

  2- Boyun Çevirme

  [​IMG]
  Rahat oturun ve gözlerinizi kapatın. Başınızı serbest bırakıp, aşağıya göğsünüze doğru indirin 10 saniye burda kalın, çok yavaş bir şekilde başınızı sola doğru en geniş açıda çevirin ve kıpırdamadan 10 saniye burda kalın. Tekrar çok yavaş bir şekilde yine en geniş açıdan başınızı çevirerek arkaya doğru bırakıp 10 saniyede burda kalın. Daha sonra yavaşça yine geniş açıyla başınızı sağa doğru çevirin ve tekrar 10 saniye burda kalın. Son olarak başınızı göğsünüze indirin ve ters yönden tekrar edin. Bu seriyi en az 2 kere daha yapmanız idealdir.

  3- Baş Çevirme

  [​IMG]
  Ellerinizi başınızın arkasında sıkıca kenetleyin. yumuşak bir şekilde ellerinizle başınızı çeneniz göğsüze yaklaşana kadar itin, 10 saniye burda tutun. Yavaş başınızı kaldırıp ortaya getirin ve sağ elinizi çenenize yerleştirin. Sol eliniz hala başınızın arkasındayken sağ elinizi kullanaraktan çenenizi sağa doğru çevirin ve 5 saniye kalın. Burada başınızı kıpırdatmadan ellerinizi 1-2 saniye gevşetin ve tekrar sağa doğru çevirin ve 5 saniye daha kalın. Gevşeyin, ellerinizi bırakın ve başınızı yavaşca ortaya getirin. Tekrar ellerinizi başınızın arkasında kenetleyin ve başınızı göğüsünüze doğru indirin. 10 saniye burada kaldıktan sonra bu sefer sağ el başınızın arkasında, sol elinizi kullanarak çenenizi sola doğru çevirin ve 5 saniye kalın. Burada başınızı kıpırdatmadan ellerinizi 1-2 saniye gevşetin ve tekrar sola doğru çevirin ve 5 saniye daha kalın. Gevşeyin, ellerinizi bırakın ve başınızı yavaşca ortaya getirin. Bu egzersizi bir kere daha tekrarlayabilirsiniz.
  Bu pozların herhangi birini uygularken hiç bir zaman zorlama yada acı hissetmemelisiniz. Boyun egzersizleri yaparken her zaman dikkatli ve hassas olmaya özen gösterin.

  Beklen Dalgakıran
  Yoga Danışmanı
   
 2. *LavinyA*

  *LavinyA* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.403
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!
  Cevap: Bu Hareketlerle Yüzünüz Herzamankinden de Güzel Olucak
  hmm paylaşımın için teşekkrüler:):training1::training1:
   
Bu Hareketlerle Yüzünüz Herzamankinden de Güzel Olucak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yüzü Güzelleştiren Hareketler

  Yüzü Güzelleştiren Hareketler

  yüz germe hareketleri yüzü güzelleştirmek yüz gerdirme hareketleri germe egzersizleri güzelleştirme Yaşlandıkça kaşlar ve gözler arasındaki mesafe gittikçe azalır ve bu poz aradaki mesafeyi korumak için etkilidir. Yüz Germe Hareketleri - 1 Yaşlandıkça kaşlar ve gözler arasındaki mesafe gittikçe azalır ve bu poz aradaki mesafeyi korumak için etkilidir. Rahat oturun ve yüzünüzü gevşek...
 2. Çok Güzel Aşk Hareketleri Bunlar

  Çok Güzel Aşk Hareketleri Bunlar

  çok güzel hareketler bunlar bebek zeynep çok güzel hareketler bunlar zeynep koçak bebek skeci izle Mutfakta aşk var, aşk pişiyor..... ÇOK GÜZEL AŞK BUNLAR KANAL D’DE YAYINLANAN “ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR” PROGRAMININ SETİNDE AŞK RÜZGARLARI ESİYOR. PROGRAMI HAZIRLAYAN GENÇ EKİP, İLKBAHARI YENİ HEYECANLARLA KARŞILADI. Set onlara uğurlu geldi Pazar akşamları milyonlarca kişiyi ekrana...
 3. Bu Hareketler Kırışıklıkları Çoğaltıyor!

  Bu Hareketler Kırışıklıkları Çoğaltıyor!

  yüzdeki kırışıklıklar, yüz kırışıklıkları, kırışıklıklar nasıl artar Sevgili melekler, erken yaşta kırışıklarla uğraşmak istemiyorsanız bazı hareketlerden ve bazı durumlardan kaçınmanız gerekiyor. Bunların içinde neler yok ki, güneşten kaçınmaktan tutun da yanlış uyku pozisyonuna kadar. İşte kırışık oluşmaması için dikkat etmeniz gerekenler.... 1. Güneş etkisi: Hızlı yaşlanmanın en...
 4. Bu 3 Hareket Belinizi İnceltiyor!

  Bu 3 Hareket Belinizi İnceltiyor!

  bel inceltme hareketleri, bel inceltici hareketler, bel nasıl incelir Sevgili melekler, zarafetin simgesi olan ince bel, her kadının hayali. Ancak düzensiz beslenme ve hareketsizlik sebebiyle alınan kilolar, bel kıvırımının yağ ile kapanmasına sebep oluyor. Burayı eritmenin en önemli yolu hareket. Belinizi sağlıklı bir şekilde inceltmek için, belinizi inceltmeyi sağlayacak 3 hareketi...

Sayfayı Paylaş