Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.449
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  bu iççamaşırları 5 dakikalık!

  Konu, 'Moda Tasarımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]

  Sibel Mesta köylü kadınların yazmalarını modern plaj giysilerine dönüştürüyor.


  Moda alanında Türkiye’nin adını duyurmak için ülke sınırları içinde çabalayan tasarımcı da marka da çok. Özellikle markalar Ortadoğu ve Balkanlar’a açılmayı başarsa da ABD ve Avrupa’ya adım atmaları o kadar kolay olmuyor.

  Kimi Türk tasarımcılar ise daha farklı bir yol izliyor. Onlar işe ABD ve Avrupa’dan başlayıp sonradan Türkiye’ye geçiş yapıyor. Ki bu akıllıca...
  Bunlardan biri de Sibel Mesta. Doğma büyüme İstanbullu olan Mesta, moda dehalarının okulu Londra’daki Central Saint Martin’s’de tasarım okuduktan sonra eğitimini Boston’daki Mount Ida College’da sürdürdü. Kendi koleksiyonunu çıkarmadan önce New York’ta, ABD’nin önde gelen iç çamaşırı ve gecelik üreticilerinden Saint Eve International firmasında yedi yıl çalıştı. Ardından geçen yıl Si Belle adlı markasını yarattı. Biri iç giyim, diğeri plaj giyimi olmak üzere iki koleksiyonu var.

  Romantik, flörtöz ve lüks tasarımlar

  Annesi Avusturyalı, babası Türk olan Mesta, belki de bunun etkisiyle koleksiyonlarında Türk kültürüyle Avrupai çizgileri harmanlıyor. Ortaya çıkan tasarımlar biraz romantik, biraz flörtöz ve aynı zamanda lüks görünümlü.

  İç çamaşırına önem veren ve teninde lüks kumaşı hissetmeyi tercih eden 20-40 yaşları arasındaki kadınların ilgisini çekecek türde ürünler bunlar. Mesta iç giyim koleksiyonunu şöyle tanımlıyor: “Ben bunlara beş dakikalık iç çamaşırı diyorum. Beş dakika içinde yerde olmalarını umarım.”

  “Si Belle’in Klasik Kaftanları” adını verdiği plaj koleksiyonu ise doğrudan köy kültürünü referans alıyor. Mesta köylerde kadınların bağladığı kenarları oyalı yazmalardan uzunlu kısalı plaj tunikleri yapmış. Malzeme yazma olsa da, siluet tasarımın alaturka olmasını engelleyip modern kılıyor. Belki biliyorsunuz, belki bilmiyorsunuz, oya 8’inci yüzyıldan beri kullanılıyor. Söylendiğine göre oya yoluyla genç kızlar etraflarındakilere sevgilerini iletiyor. Mesta’nın kullandığı oyalar ise mutluluk ve yaşam tutkusu mesajlarını iletiyor. Kaftanlarda kullanılan tülbentler Kapalıçarşı’dan; diğer pamuklu ve ipekli kumaşlar ise Hindistan, Çin ve Almanya; danteller Fransa’dan.

  Plaj koleksiyonundaki tunikler mayonun üzerine geçirilebileceği gibi şehirde jean’lerin üzerine de giyilebilir.

  Mesta’nın sonbahar iç giyim koleksiyonunda esin kaynağı Avusturya iken, plaj koleksiyonunda Truvalı Helen’den ilham almış. Bir de organik koton ve ipek kullandığı bir koleksiyonun hazırlığında. Çevre dostu malzemeler ve boyalar kullanarak hazırlayacağı iç çamaşırları yılbaşından önce satışa sunacak.

  Henüz kısa bir süredir etrafta olmasına rağmen Mesta’nın tasarımları Elle, Vogue, Women’s Wear Daily gibi yayınlarda ve New York Times‘da yer buldu. ABD’nin ünlü magazin dergisi US Weekly, tasarımlarından birini Eva Longoria’nın aldığını yazdı.
  Si Belle markalı ürünler New York, Los Angeles ve Miami‘deki butiklerde satılıyor. Türkiye’de Si Belle markalı ürünlerin bir bölümüne chichiqueen.com adlı internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Mesta, Vakko ile de görüşme aşamasında. Sonbaharda Avrupa’ya satışa başlayacak. Sırada Kanada ve Uzakdoğu var.

  Türk markalarına pek itibar etmeyen çevreler artık Si Belle’e bir şans verirler. Ne de olsa çıkışını Batı’da yaptı...

  Milliyet

   
bu iççamaşırları 5 dakikalık! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bu kedinin 5 ayağı var

  Bu kedinin 5 ayağı var

  Bir sokak kedisinin karın boşluğunda çıkan ayağa benzeyen bir parça, bir beşinci ayak işlevi gördüğünden görenleri şaşkınlık içinde bırakıyor. Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesinde, genelllikle Park Restoran çevresinde gezen bir sokak kedisinin karın boşluğunda, yaklaşık 4 santimetre uzunluğunda ve yere doğru hafif yatay bir parçanın aynı ayağa benzemesi çevrede şaşkınlık uyandırdı.
 2. Altından yapılan iççamaşırları dudak uçuklattı!

  Altından yapılan iççamaşırları dudak uçuklattı!

  Altın işleme konusunda dünyanın önde gelen ülkelerinden birisi olan Çin'de kuyumcular işi iyice abarttı. Saf altından yapılma kadın iç çamaşırları yapan Çinli kuyumcular, bu ilginç ürünlerini görücüye çıkardı. Altının dışında elmas ve çeşitli değerli taşlarlardan oluşan iç çamaşırlarının fiyatıda kendisi gibi dudak uçuklatıyor. Yaklaşık 950 gram saf altın kullanılan bu iç...
 3. 10 dakikalık süper bakım

  10 dakikalık süper bakım

  farkı fark eden farklı insanlardır... Cilt bakımı çok fazla zaman almamalı. Çok vakit alan herşey, insanlara zor ve uygulanamaz gibi gelir. Cilt bakımında da aynı şey geçerlidir. Az zamanda harikalar yaratmak hiç te zor değil. Cildimiz sadece yıllar karşısında değil, yoğun iş temposu ve stresle de yaşlanır ve yıpranır. eğer siz de yorgun ve yığranmış bir cilt istemiyorsanız 10 dakika...
 4. Okul için 5 dakikalık saç modelleri yapılışları

  Okul için 5 dakikalık saç modelleri yapılışları

  saç modelleri ve yapılışları saç şekilleri ve yapılışları okul modelleri erkek okul için Benim bazen ihtiyacım oluyo...Hep aynı şekil de olmaz dimi ama...Bunlar da baya basitmiş..Acaba güzül durumu ki???? Denemk isteyenler denesin sonra buraya yazsın... Ben de belki ilkini denerim:dil: 5 dakikalık okul saçları Öyle saçlar istiyorsun ki, hem sabahın köründe fazla uğraştırmasın,...
 5. Bu 5 Formülle Depresyon Tarih Oluyor!

  Bu 5 Formülle Depresyon Tarih Oluyor!

  Depresyona girmek 5 dakika! Peki bu olumsuz duygudan kurtulmak neden 5 dakika olmasın? İşte formülümüz... Moraliniz bozulduğunda ya da kendinizi stres altında hissettiğiniz anda çikolataya saldıranlardan mısınız? Elbette çözümün bu olmadığını biliyorsunuz! Sizi boş yere kilo almaktan kurtarıp, 5 dakikada modunuzu değiştirmenizi sağlayacak birkaç ufak öneri hazırladık! Mutluluk listesi...

Sayfayı Paylaş