1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Bu kumsalların varlığına inanamayacaksınız !

  Konu, 'Haydi Tatile' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  en güzel kumsallar,güzel kumsallar,renkli kumsallar,güzel beach,en güzel kumsal nerede,rengarenk kumsallar,dünyanın en güzel kumsalları,dünyanın en güzel sahilleri,en güzel kum plajlar,güzel kumsal nerede,kumsalı güzel tatil yerleri
  < Konu Resmi..>


  Beyaz kum genellikle Maldivler, Fiji ve Avustralya gibi ülkelerde bulunuyor.Araştırmalara göre beyaz kumların büyük çoğunluğu minik zerrecikler ve çoğunlukla yosunla birlikte mercan içeriyor. Aynı zamanda bölgedeki balıkların sindiremediği şeylerden oluşuyor.
  < Konu Resmi..>

  Kaliforniya'da bulunan Fort Bragg dünyada tek olma özelliği taşıyor. Burası bir zamanlar yakındaki bir şehir merkezinin "çöp yığını" olarak kullanılıyordu.60'larda bu çöp alanı kapatıldı. Birkaç restorasyon projesi ve çevre temizleme programıyla parlak camlardan bir kumsal oluşturuldu.


  < Konu Resmi..>  Denizde içleri başka canlılar tarafından yenen bu kabuklu canlılar, öldükten sonra kabuklarıyla savrularak, coğrafik konumlarından dolayı dünyanın belli bölgelerinde kıyıya vurarak orada kalıyor.Avustralya'daki Shell Beach, Güney Afrika'daki Jeffreys Bay, Florida'daki Sanibel Island deniz kabuklu sahillere örnek.

  < Konu Resmi..>


  Volkanik kayalar ve geniş demir yatakları okyanusun kemirme gücüyle birleşince, kırmızı kumlar meydana geliyor.Dünyada 3 büyük kırmızı kum sahili var. Bunlar; Kokkini - Yunanistan, Kaihalulu - Hawai ve Rabida - Galapagos Adaları.
  < Konu Resmi..>
  Kaliforniya'nın Pfeiffer Sahili'nde bulunan bu egzotik renkli mor kumlar manganez-lal taşı granüllerinden aşınarak tüm bölgeye yayılmış.


  < Konu Resmi..>


  Siyah kumlar, aşınmış lavlar ve volkanik kayalardan oluşuyor.Ortaya ise farklı görüntüsüyle siyah kumsal çıkıyor.
  < Konu Resmi..>


  Demir oranının yüksek olduğu, volkanik kayaların rengini bastırdığı yerlerde, yani Malta Adasının Ramla Körfezi'nde, bu parlak turuncu kumsal ortaya çıkıyor.  < Konu Resmi..>  Yeşil kumsal, nadir bulunan kumsallar arasında. Dünyada sadece 2 tane vardır. Bunlar; Hawai'deki Papakolea sahili ve Guam'daki Talofofo sahili.Bu sahiller sıradışı renklerini magnezyum ve demir içeren Olivin kristallerinden alıyor. Olivinler genelde denizaltı volkanlarının bazalt yatakları sayesinde oluşuyor.
   
  Son düzenleme: 18 Ağustos 2014
  BEYZA21 bunu beğendi.
Bu kumsalların varlığına inanamayacaksınız ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İnanamayacaksınız bu kehanetler gerçek :))

  İnanamayacaksınız bu kehanetler gerçek :))

  gerçek kehanetler kehanetler "Radyonun geleceği yok" Lord Kevin - İskoçyalı fizik alimi "Artık yeni hiçbir şey yok. İcat edilebilecek her şey icat edildi." Charles H. Duell - Amerikan Patent Dairesi Başkanı 1899...
 2. Kumsalda sanat

  Kumsalda sanat

  Ben kendi adıma söylüyorum kumsalda kule yapamazken :utan: insanlar nasıl sanatsal eserler çıkarıyor ya süper bişey umarım begenirsiniz :))
 3. selam arkadaşlar ünlü sanatçı bu hale nasıl geldi inanamayacaksınız...

  selam arkadaşlar ünlü sanatçı bu hale nasıl geldi inanamayacaksınız...

  ünlü sanatçı bu hale nasıl geldi ünlü şarkıcı işte bu hale geldi ünlü şarkıcı estetikle bu hale geldi sesini çok beğenerek dinlediğim ünlü arabesk şarkıcısı gökhan güneyi bu halde görünce inanamadım.şarkıcı daha iyi görümek için estetik yaptımış ama eski halinde daha da kötü olmuş.inşallah bu durumu hemen geçer ve eski haline döner. Güney, aslında sadece çenesinin altındaki bezeyi aldırmak...

Sayfayı Paylaş