1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.439
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Bu Maili Herkese Gönderin!

  Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Telefonunuza yada sosyal paylaşım ağı olan facebook da mesaj bölümünüze mutlaka size de gelmişliği olan "Bu maili herkese gönderin" gibi mesajları kiminiz okumadan siler kiminiz de vebal almamak için arkadaşlarına gönderir. Peki maili göndermek gerekiyormu? Göndermediğiniz durumda vebal alıyormusunuz? Sorularınızın yanıtlarını sizler için paylaşıyoruz.

  < Konu Resmi..>

  Sual: Birçok mailde, bu maili, şu kadar kişiye gönderin gibi ifadeler oluyor. Özellikle bayanlar arasında çok rağbet görüyor. Mesela deniyor ki:
  1- Gönderirseniz bir mucizeyle karşılaşacaksınız, göndermezseniz başınıza şu felaketler gelir.
  2- Şehitlerimiz için Fatiha zinciri oluşturuyoruz, bu maili alan herkes 3 Fatiha okusun ve bu maili 3 kişiye göndersin.
  3- Bu iletiyi aldıysan, artık siz de salevat zincirinin bir parçası oldunuz demektir. Şimdi, yapmanız gereken, 5 salevat getirmek ve bunu en az 20 kişiye göndermektir.
  4- Allah hiç bir zaman yanıltmaz, Allah’ın isimlerinin yazılı olduğu bu mesajı 9 kişiye gönderirseniz, yarın güzel haber alırsınız, eğer göndermezseniz şanssızlık 9 sene peşinizi bırakmaz. Ertelemeyin, bunlar Allah’ın isimleridir. Allah’ın adı geçti, artık göndermek zorundasınız.
  5- Resulullahı rüyada gördüm bunu herkese duyurun! Duyuran şu nimetlere kavuşur, inanmayan belalara maruz kalır.
  6- Bu hadis-i şerifi herkese gönderin; çünkü Peygamberimiz, (Bir cümle de olsa, benden duyduğunuz her şeyi iletin) demiştir. [Üstelik onun hadis olduğu da belli değildir. Hadis olsa bile, her hadisin internette dolaşması uygun olur mu?]
  7- Bu duayı 7 kapıya dağıtanın muradı hâsıl olur, inanmayan ise musibete uğrar. 1251 yılında birinin eline geçirmiş, 7 yapıya dağıtmış, zengin olmuş. Sonra bir fakirin eline geçmiş, inanmamış, evi yanmış ve çocuğu ölmüş.
  8- Bu mail 13 kişiye gönderilirse 13 gün sonra murada kavuşulur. Gönderilmezse başa şu belalar gelir.
  9- Bu maili şu kadar kişiye göndermek milli ve dini bir davadır. Göndermeyen bizden uzak olur.
  10- Lösemi hastası olan kızımın ilaç parası için yardıma ihtiyacım var. Lütfen yardım edin ve bu maili herkese gönderin. Bu maili başkalarına iletmeyenlere yazıklar olsun!
  11- Yakında bazı mail adresleri paralı olacak, ancak bu maili şu kadar kişiye gönderirseniz o zaman sizinki ücretsiz olacak.
  12- Bu maili kesin oku ve herkese gönder! Doğruysa sen de yaşadın. Doğru olmasa da ne kaybın olacak ki? Denemekte, tedbirli olmakta bir zarar olmaz. Bu maili ileten herkes için Microsoft, 245 Euro verecektir. Ne kadar çok kişiye gönderirseniz, o kadar çok para kazanırsınız.
  13- Bir hacker rekor için Türkiye'deki bütün kullanıcıların adreslerini imha edecektir. Sakın listenize rea adlı bir msn adresi kabul etmeyin! Listenizden biri kabul ederse siz de hacklenirsiniz. Sakın kabul etmeyin ve bu maili herkese gönderin!
  14- … diye bir mail adresi sizi eklerse sakın kabul etmeyin! Bu virüs Meksika üzerinden yayılmıştır. Son 2 günde 5000 kişinin Messenger’ına girerek, bilgisayarlarını çökertmiştir. Bu maili herkese gönderin!
  15- Virüs tuzakları, dur durak bilmiyor. Yine bir mail zinciriyle yeni bir virüs, bilgisayarlara dadandı. O yüzden sakın bu maili açmayın! Aslı olmasa da, bu uyarıyı bütün sevdiklerinize gönderin! Çünkü tedbirli olmakta fayda var.
  16- Biri, “Şu firmadan arıyoruz, telefonunuzu kontrol etmek zorundayız. Bunun için 9090’ı aramanız gerekiyor” derse siz de ararsanız, bütün kimlik bilgilerinize ulaşır ve kendi telefon görüşmelerini sizin hesabınıza geçirir. Bu maili yakın dostlarınıza ulaştırın!
  17- Bütün hastaneler Türkiye’nin her yerinden ulaşılabilen tek bir telefon numarasında birleştiler. Bu telefonu aradığınızda, en yakın ambulans, olay yerine gönderiliyor. Sizin ihtiyacınız olmasa bile, sevdiklerinize bir gün lazım olabilir.
  18- Kızım kanser oldu ama hastane masraflarını karşılayamıyorum, lütfen bana yardım edin! [Bu yolla da vurgunlar oluyormuş.]
  19- Bu maili herkese gönderip, linkteki ankete katılmazsanız vebal altında kalırsınız.
  Böyle mailleri herkese göndermek mi gerekir?
   
Bu Maili Herkese Gönderin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bu e-maili kesinlikle açmayın

  Bu e-maili kesinlikle açmayın

  Türkiye Bankalar Birliği, tehlikeli bir e-mail konusunda banka müşterilerini uyardı. Bu postayı açmayın yoksa hesaplarınız boşalır! Türkiye Bankalar Birliği, internet bankacılığı kullanan vatandaşların, e-posta yoluyla gönderilen linkleri kontrol etmeleri ve şüpheli durumlarda açmamaları, talep edilen bilgileri kesinlikle doldurmamaları gerektiğini duyurdu. Basında, son günlerde bazı...
 2. Birazda gülmeliyiz değilmi? Ahh gelen bu mailler :)

  Birazda gülmeliyiz değilmi? Ahh gelen bu mailler :)

  İletmezsen Ölümü Gör :))) Bu zamana kadar bana zincir e-posta gönderen tüm dost ve arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim; Sayelerinde tuvalet temizlemekte kullanıldığı öğrendiğim kolayı içemez oldum. Aids virüsü taşıyan iğneler kıçıma batar korkusuyla sinemaya gidemez oldum. Deodorantlar kanser yapıyor diye sayelerinde artık bir domuz gibi kokmaya başladım. Telefon hattımı...
 3. bu bilgiler herkese lazım

  bu bilgiler herkese lazım

  Oje Lekesi Nasıl Çıkar ? Oje lekesini yeni ve henüz nemliyken çıkarmak daha kolaydır.Leke kuruduktan sonra çıkarmak daha zorlu olacaktır.Ancak oje lekesi iyice işledikten ve kuruduktan sonra bile çıkartılabilir. Halıdan oje lekesi çıkarmak için; Eğer oje lekesi tazeyse kağıt havluyla üzerine hafifçe bastırarak fazlalığını alın.Eğer çok dökülmüşse kağıt havluyu değiştirin ve tekrar...
 4. Bu Yarışmada Herkes Kaybedecek!

  Bu Yarışmada Herkes Kaybedecek!

  Konu: The Biggest Loser – Türkiye, ‘Kaybetmeye Değer’ Karşıtı Çalışmalarımız! OMDER- diyor ki;-Herkes kaybedecek!, Asla Kaybetmeye Değmez! The Biggest Loser Türkiye / KAYBETMEYE DEĞER! Obez ve morbid obezlerin, formatı kapsamında yarışma şeklinde ve içerisinde...
 5. Hotmailde gizli mail gönderimi nasıl yapılır?

  Hotmailde gizli mail gönderimi nasıl yapılır?

  Hotmailde gizli mail gönderimi nasıl yapılır? MSN Cc Nasıl Yapılır Az önce bir misafimiriz "acaba msn Cc nasıl yapılır bu konuda yardımcı olabilir misiniz?" diye yazmış bize. Biz de elbette ki misafirperver bir site olarak bu yazımızda hotmailde gizli mail gönderimi hakkında bilgiler sunuyoruz Melek'ler:) ihtiyacınız olan hotmailde BCC (blind carbon copy) alanı. Bunun için,...

Sayfayı Paylaş