1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Bu otele erkek sinek bile giremiyor!!!

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Suudi Arabistan'da bir otele sadece kadınlar girebiliyor Baştan aşağı her bölümde müşteriler ve çalışanlar dahil kadınlardan oluşuyor arkadaşlar bu otel Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad da bulunuyor otelin adı Luthan Hotel
  Şimdi hep birlikte Luthan Hotel bilgilerine bakalım ve oteli tanıyalım:tik:

  < Konu Resmi..>  Yalnızca kadınlara hizmet veren bir otel açıldı. Otelin müşterileri gibi çalışanlarının tamamı kadınlardan oluşuyor. Ama açılan otele gelmek isteyen kadınların büyük bir sorunu var.


  Orta Doğu'nun yalnızca kadın müşterilere hizmet verecek olan ilk oteli, Suudi Arabistan'da açıldı. Başkent Riyad'da hizmete giren Luthan Hotel'in çalışanları da Orta Doğu'nun çeşitli yerlerinden ve Suudi Arabistanlı kadınlardan oluşuyor.
  < Konu Resmi..>

  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>

  Luthan Hotel ve Spa, İnternet sayfasında, kadınlar için bir çeşit 'mabet veya sığınak' sözleriyle tanıtılıyor.

  Kısmen bir Suudi Prensese ait olan otelin iç mekan tasarımında masraftan kaçınılmadığı gözleniyor.

  Otelin dekorunda pek muhafazakar olmayan bir kadınsılık olduğu belirtiliyor.

  Büyük bölümü, mozaik döşemelerden oluşan otelde gün boyunca yanan kokulu mumlar içeriye loş bir ışık yayıyor. Otelin idarî müdürü Lorraine Coutinho, otelin tüm tasarımının, kadınlar düşünülerek yapıldığını söylüyor.

  BBC muhabiri Stephanie Hancock'a oteli gezdiren Coutinho, oteldeki herşeyin, zevkli bir kadınsılığa sahip olduğunu kaydediyor.

  Lutan Hotel ve Spa, yatırımcıları, sahipleri, tasarımcısı, çalışanları ve müşterileriyle tamamen kadınlar tarafından, kadınlar için yaratılmış.

  Çoğunlukla Orta Doğu'dan olan otel çalışanlarından Yemenli Samira Ali, "Biz burada, cinsiyetçiliğe ilişkin basmakalıp fikirleri yıkıyoruz diyor."

  26 yaşında olan Ali, bir otelin bilgi işlem sorumlusu olabilmesinin de, işletmenin yalnızca kadınlara açık olması sayesinde mümkün olduğunu söylüyor.

  Orta Doğu'da birçok işte, kadınların tüm işleri tek başlarına yapmalarına izin verilmediğini söyleyen Ali, "öncelik hep erkeklerdedir ve kadınlar hep ikinci sırada yer alır" diyor.

  BBC Muhabiri, kadınların pek çok özgürlüğünün sınırlandığı Suudi Arabistan'daki bu otelin, tümüyle kadınlar tarafından yönetiliyor ve yürütülüyor olmasının, kadınlara güven verici bir örnek olduğunu söylüyor.

  Ancak otele gitmek isteyen kadınların önünde bir pürüz var.

  Kadınların araç kullanmasına izin verilmeyen Suudi Arabistan'da, Lutan Hotel ve Spa'ya gitmek isteyen kadın müşteriler, erkek sürücülere muhtaç durumda.   
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
Bu otele erkek sinek bile giremiyor!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bu nicklerin kıymetini bilin :)))

  bu nicklerin kıymetini bilin :)))

  facebooka yazılacak güzel sözler facebook yazılacak sözler facede faceye güzel faceye καсιгdιqιи негsеч ісіи ріsмαиlικ duчαгѕи,ріsмαиlικ duчduquи ніс віг ѕеч ісіи ѕαиα αсιмαм... ваиа daЯвє атаиı вєи наЯвє ѕокаЯıм... кÖІє віІє оІѕам Яаzıγıм γаиıиda оІмаγа... оIuЯ наиі саиıи ςєкєЯ вєиі qöЯмєк наγаI qűсϋиϋ ςаIışтıЯ γокuм аЯтıк... вuqüиIєЯdє γєиі новім ѕєиі ϋzмєк кєиdіиі вuиа аIışтıЯ zоЯuм...
 2. Bu cok farkli bir Sinek

  Bu cok farkli bir Sinek

  __________________
 3. Sineğe Bile Hürmet..

  Sineğe Bile Hürmet..

  Biz millet olarak süperiiz bence.Nasıl bir yaratıcı zekadır çözmek oldukça zor.Hayal ediyoruz ve yapıyoruz.Hepsi bu....:dil:
 4. Bilin Bakalım bu kimm_? :):):)

  Bilin Bakalım bu kimm_? :):):)

  ARKADAŞLAR ... ESTETİK YAPTIRDI.ÇOK ÇİRKİNİM DEDİ,DİNLEMEDİ BİZİ.ESTETİK YAPAN DOKTORLAR ŞÖYLE DEDİ:''ABOVV SURATI GÖRÜNCE ÖLDÜK ESTETİK YAPACAK ENERJİ KALMADI NEYDİ O ÖYLE ANCAK BU KADAR YAPABİLDİK.''DEDİLER. EVET, ... ESTETİKLİ HALİ: ESTETİKSİZ HALİ ZATEN +35 Dİ GÖSTEREMEDİM.KORKUP CAMDAN ATLAMA İHTİMALİNİZ %99 OLDUĞU İÇİN evet arkadaşlar tahminlerinizi bekliyorum kim bu güzel...

Sayfayı Paylaş