Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Buğday çimin faydaları saymakla bitmiyor

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Bu konu;buğday çiminin faydaları,buğday çimi nelere iyi gelir hakkında bilgiler vermektedir


  Buğday çiminin faydaları saymakla bitmiyor.Demir eksikliğine,B 12 vitamin eksikliğine,kısacası vücudumuzun her bölgesine ,tepeden tırnağa faydası var.

  Buğday çiminin en büyük faydası vücuttaki ağır,metallerin atılmasını kolaylaştırdığını belirtmek isterim..Birazdan yazımızda buğday çiminin sayısız faydasını anlatıcam,yalnız ondan önce buğday çimini nasıl tedarik edersiniz ;onu size anlatayım.
  Evinizdeki saksıyı gübreyle karışık bahçe toprağıyla doldurun.İçine buğdayları atın her gün düzenli bir şekilde sulayın.
  Çimlenmeye başladıktan sonra belli bir uzunluğa erişince makasla kesip ister,yiyerek tüketin isterseniz,suyunu çıkararak.

  Buğday çiminin faydaları ile ilgili tüm ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz
  < Konu Resmi..>

  Buğday çimi ekin, Buğday şırası için, Kanseri engelleyen besinlerin başında atalarımızın Orta Asya'da içtikleri Buğday şırası geliyor..


  Klasik tedavi yöntemlerini reddeden tüm doktorların ortak iddiası, buğday çimi yenilmesi ve buğday şırası içilmesi Pakistan'daki Hunzakut Prensliği'nde kanserden ölüm yok. Ayrıca Hunzakutlular, acı badem ve kayısı çekirdeğini yiyorlar ve kansere yakalanmıyorlar. Türkiye'de acı badem ve kayısı tüketilen bölgelerde kanser vakalarının azlığı dikkat çekiyor.


  Ödemiş'le Salihli arasında, binbir efsaneye konu olmuş Bozdağ'ın eteklerinde cennet gölcük kıyısında kanseri yenen, bu zaferi kazandıktan sonra mücadelesi herkese örnek olsun diyerek bir de kitap yazan Doktor İlhami Güneral ile sohbetimiz sürüyor.


  Önemli olan bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir.


  Bağışıklık sistemini güçlendirmek çok da zor bir şey değildir.

  Buğday müthiş bir kanser ilacıdır.


  Buğday şırası kanseri önler ve bu önemli bir bitkisel tedavi aracıdır.


  Buğday çimi, bol klorofil maddesi dışında 100 kadar vitamin, mineral ve besin maddesi içerir.


  Taze olarak kullanılan Buğday çiminde, aynı ağırlıktaki portakaldan 60 kez daha fazla C vitamini ve aynı ağırlıktaki ıspanaktan 8 kat fazla demir bulunmaktadır.


  Buğdayın bir başka özelliği ise kandaki toksinleri nötralize eden maddeler içermesidir. Sıvı oksijenle dopdolu olan buğday çimi doğanın en güçlü anti kanseri olan 'laetril' içermektedir.

  Izgara etler ve füme besinlerin kanserojen maddeler taşıdığı kanıtlanmıştır.


  (Japon Bilim Adamı Nagivara) Japon Bilim Adamı Nagivara, taze buğday çiminde bu maddeyi etkisiz hale getiren enzimler ve amino asitler bulmuştur.


  - Buğday çimini evde üretebilir miyiz?


  - Evde de üretilebilir, küçük bir saksıda bile üretilebilir ve olduğu gibi yenebilir, evde üretemeyenlere tavsiyemiz ise buğday şırası üretmeleri.


  - Buğday şırasını herkes üretebilir mi?


  - Evet herkes üretebilir.

  - İsterseniz tarif edeyim.


  Bir bardak aşurelik buğday, önce tertemiz yıkanarak bir litrelik cam kavanoza konur. Üzerine 3 bardak su klorlu olmamak şartıyla ilave edilir.

  Kavanozun ağzı bir tülbentle kapatılarak serin bir yerde 24 saat bekletilir. Bu ilk su kullanılmaz, dökülür.

  Kavanoza yeniden 3 bardak su ilave edilir.


  24 saat bekletildikten sonra oluşan yarı gazozlu su içilmek üzere bir kaba aktarılır.

  Böylece bir bardak aşurelik buğdaydan kış aylarında günde 5 kez, yazın ise günde 3 kez şıra alınır.


  Buğday şırasının lezzeti bazılarına itici gelebilir.

  O takdirde her şıra bardağına bir C vitamini tableti eklenirse, nefis bir içecek ortaya çıkar.


  - Az önce sözünü ettiğimiz 'laetril' buğday çiminden başka nelerde bulunur? Çünkü anlaşılıyor ki, 'laetril' kanserin tedavisinde en etkin maddelerden biri.

  Elmanın çekirdeğini de yiyin!


  - Evet, Türkiye'de en kolay laetril'e ulaşabileceğimiz yer acı badem ve kayısı çekirdeğidir.

  Ayrıca laetril elma çekirdeğinde de vardır. Elmanın çekirdeği yenilirse çok da iyi olur. Amerika'daki ilaç sanayinin maşaları bu 'laetril' adlı ilacı yasaklatmayı başarmışlardır ama Meksika'da satılan 'laetril' bu ülkeden alınıp kaçak olarak ABD'ye sokulmaktadır. Laetril, vitamin ve minerallerle verildiğinde çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır.


  'Kanserin Ölümü' adlı kitabında Manner, laetril ile yüzde 90 başarı kazandığını söylemişti.


  - Acı badem ve kayısı çekirdeği de laetril içeriyor öyle mi?


  - Evet öyle. Türkiye'de acı badem ve kayısı çekirdeğinin sıkça tüketildiği yerlerde resmi bir istatistik yok ama kanser vakalarının az olduğuna inanılıyor. Resmi istatistik yapılan bir ülke var.


  Pakistan'a komşu küçük bir prenslik olan Hunzakut'ta şimdiye kadar hiç kanser olayına rastlanmadı.


  Hanzakut'un özelliği temel besinleri kayısı ve kayısı çekirdeği.

  - Dünyada bugün kullanılmakta olan kemoterapi ve radyoterapi bağışıklık sistemini bozduğunu iddia ediyorsunuz alternatif tedavilerin bir sıralamasını yapsak en öne hangisini koyarsınız?


  - Önceliği bağışıklık sistemini güçlendiren tedavilere veririm, daha sonra biyolojik tedaviler ve bitkisel tedaviler gelir.


  Bağışıklık sistemi konusunda Alman doktor Issel'in tüm beden tedavisi bugün bu ülkedeki 60/70 klinikte başarı ile uygulanmaktadır.

  Başarılı bir yöntem; Tüm beden tedavisi.


  - Tüm beden tedavisi nedir?


  - Joseph Issel de bizim gibi kanseri lokal bir hastalık olarak değil, tüm vücudu ilgilendiren sistemik bir hastalık olarak ele alıyordu.

  Ona göre vücutta sürekli olarak kanser hücreleri ürüyor fakat sağlıklı bir bağışıklık sistemi bu hücreleri hemen tahrip ediyordu.


  Issel'in bir diğer tedavi yöntemide, ayda bir olmak üzere, özel olarak muamele görmüş bir kolibasil aşısı olan Pyrifer ile ateş şoku tedavisi idi.

  Bu yöntemle hastadan bir miktar kan alınıyor, bunu ozon oksijen birleşim ile karıştırarak yeniden hastanın damarından enjekte ediyordu.

  Binlerce kanser hastası bu yöntemle iyileşmişti.

  Eski Sovyetler'de, şimdiki Rusya'da bu yöntem halen kullanılıyor.  Dr. Serap KIRMIZI


   
 2. AYŞEDEN

  AYŞEDEN Hamiş Melek

  Kayıt:
  5 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  1.024
  Beğenilen Mesajlar:
  614
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  istanbul
  Eskiler işi biliyormuş faydalarını öğrenmekte yeni teknolojiyle öğreniliyooo her zaman doğal olan en güzeli
   
  BEYZA21 bunu beğendi.
Buğday çimin faydaları saymakla bitmiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kefirin faydaları saymakla bitmiyor

  Kefirin faydaları saymakla bitmiyor

  kefirin faydaları hamilelikte kefir hamilelikte kefir içmek kefirin kullanımı kullanılır mı KEFİR GÜÇLÜ BİR ANTİOKSİDAN VE PROBİYOTİK KAYNAĞI NE YAPMALI? Kanserden korunmak için beslenme planınızda meyve ve sebzelere, tahıllara ve bakliyata mümkün olduğu kadar fazla yer vermenizde fayda var. Bu doğal yiyeceklerin içindeki vitamin, mineral ve antioksidan maddeler (rezveratrol, likopen,...
 2. Böğürtlenin faydaları saymakla bitmiyor

  Böğürtlenin faydaları saymakla bitmiyor

  bögürtlen, sifa, bitki, faydalari, hafizaya ne iyi gelir, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Böğürtlenin faydaları saymakla bitmiyor İçeriğinde bulunan ellagik asit antikanserojen madde olarak biliniyor. Bu madde kanser hücrelerinin ve tümörün büyümesini engelliyor. Göğüs ve rahim tümörünün büyümesini engellediği Amerika’da Kuzey Carolina’daki Clemson Üniversitesi’nde...
 3. Yaz Meyvelerinin Faydaları Saymakla Bitmiyor !

  Yaz Meyvelerinin Faydaları Saymakla Bitmiyor !

  yaz meyveleri yaz meyvelerinin faydaları Sevgili melekler, doğada bulunan her sebze ve meyvenin insan sağlığına müthiş derecede faydaları olduğunu hepimiz biliyoruz. Tadını beğenmediğimiz, ağzımıza koymadığımız sebze ya da meyvelerde sağlığımız için çok önemli vitaminler mevcut. Bu yazımızda mevsiminde olduğumuz yaz meyvelerinin faydaları hakkında sizlere bilgiler vermek istiyoruz :)...
 4. Pazının Faydaları Saymakla Bitmiyor

  Pazının Faydaları Saymakla Bitmiyor

  bu konu pazının faydaları hakkında bilgilere yer vermektedir. Özellikle kış ayların da sarması sık sık yapılan pazının faydaları saymakla bitmiyor. Pazıyı sadece bir yemek olarak düşünmeyin. Sağlık açısından da çok faydalı olan pazının bakın ne gibi faydaları bulunuyor; Doğada bir çok yararlı bitkinin olduğunu biliyoruz. Bazen bilerek göz ardı ediyoruz. Bazen de faydalarını bilmeden...
 5. Biberiyenin faydaları saymakla bitmiyor

  Biberiyenin faydaları saymakla bitmiyor

  Aslında daha çok yemeklere tat ve hoş koku vermesi amacı ile bir baharat gibi kullandığımız biberiyenin sağlığa da pek çok faydasının bulunduğu bilinmemektedir. Her mevsim yeşil kalan, çalı cinsi bir bitki olan Biberiye, İğne yapraklıdır ve koyu yeşil renkte olan yapraklarını kış aylarında da dökmez. Son yıllarda zayıflama çaylarında adı sıkça geçmektedir. Hemen hemen tüm zayıflama çaylarının...

Sayfayı Paylaş