Buğra Gülsoy Kimdir ?

  • Konbuyu başlatan THESECRET
  • Başlangıç tarihi
THESECRET

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Buğra Gülsoy Kimdir ?
buğra -----.jpg


Buğra Gülsoy 22 Şubat 1982 tarihinde Ankara’da doğdu. Gerçek adı Behiç Buğra Gülsoy olan başarılı oyuncu ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. 13 yaşında ilk sahne deneyimini yaşamıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesinin Mimarlık Bölümü’nden 2004 yılında mezun olan karizmatik oyuncu, Kıbrıs’ta bulunduğu süre içerisinde Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda rol almıştır. Kısa film yönetmenliği ve oyunculuğu da yapmakla beraber Fotoğrafçılık ve Grafik Tasarımcılığı da yapmaktadır. İlk kez 2008 yılında “Hepimiz Birimiz İçin” adlı dizi filmini başrol oyuncusu olarak oynamıştır. Kendini izleyiciye sevdiren yakışıklı oyuncu daha sonra yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı “Güneşi Gördüm” filminde oynayarak beyaz perdeye ilk adımı attı.
Ardından kısa bir süre sonra ekranların sevilen dizisi “Unutulmaz”da Tolga karakteriyle karşımıza çıkan Buğra Gülsoy kızları yakışıklılığı ile kendine hayran bıraktı. Daha sonra “Fatmagül’ün Suçu Ne?” adlı dizide oynayan genç yetenek milyonları ekranlara kilitledi.

Oyuncu Buğra Gülsoy, meslektaşları Burak Özçivit ve Tolgahan Sayışman gibi yapımcılığa soyundu. Kendi tiyatrosu olan başarılı oyuncu şimdi de kurduğu yapım şirketinden ilk sinema filmini çekmeye hazırlanıyor.

HEM SİNEMA HEM TİYATRO

Son dönemin popüler isimlerinden Buğra Gülsoy, ekranlardan kazandığını tiyatro ve sinemaya yatırıyor. Dizilerden bölüm başı 30 bin lira kazanan oyuncu, meslektaşları Serhat Teoman ve Emre Erkan'la birlikte kurduğu 'G.E.T.' isimli tiyatronun ardından aynı adı taşıyan bir film şirketi kurdu. Tiyatro oyunu olarak yazdığı hikayeyi sinema filmine çekmeye karar veren Gülsoy, 'Bana Artık Hicran De' dizisinde birlikte oynadığı Aslı Enver'le paylaşacak.

Filmin hem yapımcısı hem senaristi hem de başrol oyuncusu olacak olan Gülsoy, temmuz ayında 'motor' diyecek. Yönetmenliğini Serdar Işık'ın üstleneceği film, vizyona girdikten sonra tiyatroda da sahnelenecek. Filmde, Yetkin Dikinciler, Serhat Teoman ve Selen Öztürk de rol alacak.

AKIMI BURAK ÖZÇİVİT BAŞLATTI

Son dönemde oyunculuktan yapımcılığa geçen ünlü isimlerin başında Burak Özçivit geliyor. Oyuncunun 'Aşk Sana Benzer' isimli filmi 1 milyon 400 bin kişi tarafından izlendi. Tolgahan Sayışman da kurduğu yapım şirketiyle yaz başında bir sinema filminin çekimlerine başlayacak.
 
Son düzenleme:
Üst