Bugün adet oldum ama yinede hamile olabilir miyim

ays_e_gul89

Yeni Üye
Üye
Bugün adet oldum ama yinede hamile olabilir miyim
kızlar bilgisi olan var mi bu ay yumurtlama günlerinde ilişkiye girdim dikkat ettim hatta mide bulantısı göğüs ağrısı. yaşadım. tam günümde adet oldum hala mide bulantısı uyku hali devam ediyor sizce hamile olabilir miyim.çok strest yapıyorum kendime.ağlama nöbetlerine giriyorum resmen Allah sevgisini gösterip aratmasın hiç kimseye

vajinal-akıntı.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tabiki neden olmasın eğer yumurtlama günlerinizin takibini tam yaptıysanız hamile kalmışsınızdır. Lütfen durumdan bizleri haberdar eder misiniz ?

Ayşegül merhaba, dikkat ettim demişsin. Korunma yönteminden tam olarak eminsen hamile kalabilmen mümkün olmaz zaten. Fakat tercih ettiğin doğum kontrol yönteminden şüphen varsa bilemem. Tüm adet belirtileriyle birlikte adet olduğunu belirtmişsin. Peki, âdetinin miktarı, rengi, kıvamı nasıl? Bunlar da çok önemli ayrıntılar.

Ben de geçen ay şüpheliydim kendimden. Normal günümde adet oldum. Belirttiğim hususlara yani âdetimin rengine, miktarına, kıvamına dikkat ettim. Hepsi normaldi. Bu ay aynı şekilde adet oldum yine. Mide bulantıların, uyku halin ya da yorgunluğun strese bağlı olabilir. Hamilelik şüphesi ve stresi yaşayan her bayan psikolojik olarak kendini fazlasıyla hamile olabileceğine inandırıyor. Kan testi yaptırıp kurtulabilirsin bu şüpheden.

Evet, adet kanamasının görüntüsünü, miktarını takip etmek çok önemli. Kısa süren ve diğer adet günlerine nazaran daha hafif belirtiler olan durumlarda adet kanaması değil de yerleşme kanaması dediğimiz durum söz konusu olabilmekte.

Prezervatif yırtılması yüzünden hamile kaldım. Ertesi gün hapını çok geç içtiğim için fayda etmedi. O ay adet günümde kahverengimsi ve pembemsi şeklinde, az miktarda adet kanaması sandığım bir durum yaşadım. Bunu regl sandım fakat alakası yokmuş. Diğer ay regl olacağım diye bekledim hiçbir şey olmayınca hamile olduğumu anladım. Şüpheli bir durum varsa, o ay içerisinde olan kanamanın ne olduğunu iyi bilmek gerekiyor aksi takdirde fark etmeden hamilelik yaşanılıyor ve bu da pek hoş olmuyor.

Geri