Bulaşık makinem neden iyi temizlemiyor bilen var mı?

Y

Yaseminicrte

Forum Okuru
Bulaşık makinem neden iyi temizlemiyor bilen var mı?

Bulaşık makinem iyi yıkamıyor melek kadınlar kulübü bulaşık makinem iyi temizlemiyor forum'da.​

Kizlar son iki haftadır benim bulaşık makineme bir şeyler oldu. İyi yıkamıyor sanki. Tabaklarım da ve kaşıklar da kalıntı oluyor lekeler oluyor yani yıkarsam ile ilgili kaldığı için içime sinmiyor. Bulaşık makinem iyi yıkamıyor bunun için ne yapmam gerekiyor bilgisi olan yorum yapabilir mi bulaşık makinesinde anlayanlar özellikle yorum yapmanızı rica ediyorum elimde yıkamaya başladım bulaşıkları ya.

Merhabalar
Benim eski makinem böyle olurdu arada ama bunun sebebi ilk olarak deterjanınız ve makinenizin tuz eksikliği olabilir. Bulaşık makinem iyi yıkamıyor diyen herkes okuyabilir. Mutlaka tuz eksikligini giderin onda çare olmaz ise deterjan değişikliği yapmanız gerekebilir. Yine filtresini düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Filtrede tıkanıklık olabilir pislik birikintisi olabilir burayı düzenli temizlemek gerekiyor. Ayrıca arada makinenizi temizlemek için üst rafina bir kabın içine beyaz sirke koyarak çalıştırabilirsiniz. Kireç çözücü kullanmak da önemli çünkü sular biliyorsunuz ki kireçli.

Bulaşık makinesi deterjan da almayanlar böyle bir sorunla karşılaşanlar varsa aşağıdaki linki inceleyebilirler. "Bulaşık makinesi deterjanı neden almaz" aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz bu konu ile alakalı durumu.

Vallahi bulaşık makinası temizlemiyor ise aşağıdakileri yapmanızı tavsiye ediyorum.
  • Öncelikle makinede makine tuzu var mı kontrol ediniz.
  • Suyu doğru boşaltıyor mu kontrol ediniz.
  • Yıkama yaptığında çalışırken gözlemleyin su alıyor mu
  • Bulaşık deterjanı var mıydı
  • Önerilen bulaşık deterjanı kullanın örneğin fairy kullanıyorum ben
  • Hepsi tamam ise makinanızı boş çalıştırıp içine soda limon deneyin ya da satılan temizleyicilerden atarak boş çalıştırın.
Bunların hiç birisi işe yaramıyor ise içine para düşmüştür servisini arayın :)

Geri