Bulaşık makinesi deterjanı ile çamaşır makinesi temizlenir mi?

Y

Yeldaakar

Forum Okuru
Bulaşık makinesi deterjanı ile çamaşır makinesi temizlenir mi?

Bulaşık deterjanı ile çamaşır makinesi temizliği melek kadınlar kulübü bulaşık deterjanı ile çamaşır makinesi temizleme forumda.​

Arkadaşlar acaba bulaşık deterjanı ile çamaşır makinesi temizliği olur mu? Sanırım tableti direkt çamaşır makinesi içine atıp boş şekilde temizleme yaptırıyorlar ama hani uygun mudur değil midir bilmiyorum. Bazen gerçekten çamaşır makinesi içinden kötü kokular geliyor bunu temizlemek için ne yapmak gerekiyor?

Merhabalar
Bana kalırsa böyle yapanlar var ama zaten bu şekil işlere girmenize bile gerek yok aslında çünkü bulaşık makinesinin ya da camasir makinesinin kendi temizleyicileri var. Onlardan temin ederek arada makinenizin temizliğini yapabilirsiniz. Dediğim gibi bulaşık deterjanı ile çamaşır makinesi temizliği yapanlar var ama bu ne kadar güvenilir sorgulamak lazım. O an temizliyor olabilir ama makinenin ömrünü azaltmaz mi? Bulaşık makinesi tabletleri içinde kireç çözücü temizleyici özelliği olduğundan belki çamaşır makinesi içinde de güzel temizlik sağlıyor ama dediğim gibi ben taraftarı değilim. Makinenin kendine özgü kireç çözücüsu ve kendi temizleyicilerini kullanın derim. "Evde bulaşık makinesi deterjanı nasıl yapılır" bu yazımız da ilginizi çekiyorsa inceleyebilirsiniz.

Geri