1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Bulaşık makinesi nasıl kullanılır

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  bulaşık makinası kullanımı bulaşık makinesi nasıl çalıştırılır

  Günümüzün en iyi teknoloji harikalarından oaln ve ev işlerini kesinlikle kolaylaştıran bulaşık makinesi nasıl çalışır, merak ettiniz mi hiç Melek'lerim? Az önce bir misafirimiz merak etmiş, ee haliyle bende meraklandım ve araştırdım. calgonit.com.tr'de yer alan bulaşık makinesi kullanımı hakkında ki bilgileride sizinle paylaşmak istedim:)

  < Konu Resmi..>


  Bulaşık Makineniz Nasıl Çalışır  Bulaşık makineniz, hayatınızı önemli ölçüde kolaylaştırmak için var; peki, kontrol panosunda “çalışıyor” ışığı yandıktan sonra makinenin içinde neler olduğunu biliyor musunuz?

  Ön Durulama Programı

  Birçok makinede yapışmış durumdaki katı parçaları bulaşıklardan temizleyen bir ön durulama programı bulunmaktadır. Su, makineye pompalanır ve püskürtme kolu vasıtasıyla bulaşıkların üzerine mekanik olarak püskürtülür; bu programdan sonra su genellikle dışarı atılır ve yerine yeni su doldurulur.
  Ana Yıkama Programı

  Ön durulamadan sonra ana yıkama programına geçilince deterjan gözü açılarak deterjanın suya karışması sağlanır. Bu solüsyon püskürtme kolları ile pompalanır ve bütün kaplara ulaşacak şekilde tazyik oluşturulur. Su, seçilen programa bağlı olarak 50 ila 70°C arasındaki sıcaklıkta kademeli olarak ısıtılır. Ana yıkama programından sonra su tahliye edilir.
  Ara Durulama Programları

  Ara durulama programında makinenin ve/veya kapların yüzeyinde kalan artıklar soğuk su ile atılır.
  Son durulama / Kurutma Programı

  Son durulama programında, durulama suyuna parlatıcı eklenir. Su kademeli olarak 70°C’ye kadar ısıtılır; sonra bu su tahliye edilir ve makine içinde kalan ısıyla bulaşıklar kurutulur.


   
Bulaşık makinesi nasıl kullanılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bulaşık makinesi

  Bulaşık makinesi

  Bulaşık makinesi Makine önünde doldurma ve boşaltma işlemleri göz önünde bulundurularak mesafe en az 1 m. olmalıdır.
 2. doğal bulaşık makinesi deterjanı nasıl yapılır?

  doğal bulaşık makinesi deterjanı nasıl yapılır?

  doğal çamaşır deterjanı nasıl yapılır bulaşık deterjanı nasıl yapılır bulaşık makinesi çalışır limon tuzu doğal makinesi İşte, bu maddeleri kullanarak tahta kaşıklarınızı, bebeğinizin biberonlarını gönül rahatlığıyla yıkayabileceğiniz doğal deterjanları evde üretebilirsiniz. Bulaşıklarınızı daha temiz ve parlak yapacak doğal bir temizleyici için gerekli malzemeler şunlar: Bir bardak...
 3. bulaşık makinesi nasıl çalışır ?

  bulaşık makinesi nasıl çalışır ?

  Bulaşık makinesi nasıl çalışır kızlar bilgi rica ediyorum.
 4. En İyi Bulaşık Makinesi

  En İyi Bulaşık Makinesi

  En İyi Bulaşık Makinesi hangisi siz hangi marka bulaşık makinasi kullanıyorsunuz lütfen öneride bulunun
 5. Bulaşık Makinesi Nasıl Seçilir?

  Bulaşık Makinesi Nasıl Seçilir?

  Teknolojinin büyük nimetlerinden olan bulaşık makineleri hanımların en büyük yardımcısı.Mutfakta en çok kullanılan bulaşık makinalarıda zamanla randımandan düşüyor ve yenilemek gerekebiliyor.Sürekli yenilenen modellerde işlevselliği de artıyor,bulaşık alma kapasitesi,program sayısı ,enerji tüketimi vs.Eğer sizlerde bulaşık makinanızı yenileme sürecindeyseniz sizler için hazırladığımız...

Sayfayı Paylaş