Bulem ne demek?

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Kökenine göre değişiyor.
Kökeni : Arapça
Anlamı : Cenneti müjdeleyen melek

Buğlem
Internette yazan anlami: Cenneti müjdeleyen melek
Gerçek anlami: eski bir kızılderili dilinde 'bereket yüklü bulut'

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
kız çocuğu
bende merak ediyorum ama bi kaynak yokmu bildiğiniz arkadaşlar duyduğum cenneti müjdeleyen melek anlamına geliyormuş dediler kaynak gerek çünkü insanlar kabirlerinden isimleri çağrılarak kaldırılacaklar ve o ismin kişiye şefaaatci olması gerek kişi isminden utanmaması gerek Allah yardımcımız olsun...*

A

asli yusuf talha kurt

Forum Okuru
Bende cenneti mucdeleyen melek diye biliyordum ama yalanmis kesinlikle arastirmadan cocugunuza bu ismi vermeyin bende hamileyim ve anlami cok guzel isim ariyorum kiz ismi o yuzden buglemi arastirdim hicbir anlami yokmuş. Gercekten anlami cenneti mucdeleyen melek olsaydi bende o ismi koyacaktim ama şimdi vazgeçtim

B

Bir bulem

Forum Okuru
Bulem'in bir çok anlamı var. Farsça kökenlidir ve melek anlamına gelir ama aynı zamanda ay yüzlü ay parçası, cennet kapısının anahtarı gibi anlamlarıda vardık fakat en doğrusu ve neti melektir.
Buğlem:cenneti müjdeleyen melek
Bulem: melek demektir.

Bülen Ersoy'un Son Saç Stili! hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Bthcg 2.0 çıktı bu ne demek hamilelik var mı Bthcg 2.0 çıktı bu ne demek hamilelik var mı
Mrb arkadaşlar benim Adetime henüz 3 gun var ilk defa bthcg 2.0 cikti acaba hamile olabilirmiym artma ihtimali varmi bu sayinin suan negatif
Bilmedikleriniz 2
Bir kilo buğdaya resmi koy taha suresini oku bu ne demek büyü mü ? Bir kilo buğdaya resmi koy taha suresini oku bu ne demek büyü mü ?
Merhaba arkadaşlar. Bana birisi 1 kg buğdaya resmini koy taha süresini oku dedi. Sabahleyinde kuşlara ver dedi. 7 gün boyunca yap dedi. Acaba bu büyümüdür. Bileniniz veya anlayan varmı ..
Bilmedikleriniz 1
Silik çizgi ne demek Silik çizgi ne demek
Kızlar merhaba yine bi sorum olucak çok kararsız kaldım cuma gecesi test yaptım tek çizgi çıktığı gibi eklemeden kenara attım sonra sabah dikkatimi çekti 2.silik bi çizgi çıkmış ama 10 dk sonramı yoksa bi gün sonramı çıktı bilmiyorum sizce...
Bilmedikleriniz 1
Skolyoz ne demek kötü bi hastalık mı ? Skolyoz ne demek kötü bi hastalık mı ?
hocam iyi günler bel boyun ağrısı vrdı dkora gıttım skolyoz dedi ne demek kötü bişeymi
Bilmedikleriniz 1
Bülen Ersoy'un Son Saç Stili! Bülen Ersoy'un Son Saç Stili!
bülent ersoy saçları bülent ersoy bülent ersoy haberleri Sevgili melekler, abartılı ve dikkat çekici kıyafetleri, saçları ve makyajlarıyla görmeye alıştığımız Bülent Ersoy'un, geçtiğimiz gün Popstar 2013 yarışmasına yaptırdığı saçı...
Magazin 0