1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Bülent Ortaçgil - Mavi Kuş

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

mavi kuş her daim sarhoş biraz da bize kızmıs, önün için hiç yüz vermiyor

oysa güzel şarkıları vardı yıldızlara denizlere

ama söylemiyor ki bizlere

susuyor.

suç işlemiş eller gibi

perondaki boş trenler gibi

üçü görülmeyen tüneller gibi

gel hiç üzülme

salına salına üç

ben gelemem ama sen git biraz dolaş.

saksağanın şakası sandılar

muhabbet kuşları ve papağanlar

belki de arkadaşındırlar

kargalar gibi karaladılar

kırlangıçlar ve serçeler

bize biraz yalan söylediler

çok saftık

zararsız küçük yalanlar gibi

yağmurdan kaçanlar gibi

bütün vapurları kaçıranlar gibi

gel hiç üzülme

salına salına üç

ben gelemem ama sen git biraz dolaş

mavi kuş sanki bir düş

kasla göz arasında

geceyle gündüz ortasında

sokaklar bile sokaklara kesişir

gölgeler ki güneşe bağlı

biz ikimizde öyleyiz

ama bilmeliyiz

ağıramamış aydınlıklar gibi

kireç tutmuş çaydanlıklar gibi

hiç sevişmemiş ins

Bülent Ortaçgil - Mavi Kuş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bülent Ortaçgil

Bülent Ortaçgil

1 Mart 1950’de Ankara’da doğdu. İlkokula orada başladı ve daha sonra İstanbul’a taşındı. İstanbul Sultanahmet İlkokulu’nu bitirdi. Ortaokul ve liseyi Kadıköy Maarif Koleji’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’ni kazandı. Müzikle tanışması lise yıllarına dayanıyor. Mazhar Alanson’dan bir sınıf altta olan Bülent Ortaçgil, Maarif Koleji’nde sınıf arkadaşlarıyla beraber gitar...
  2. Bülent Ortaçgil - Bütün Sokaklarım

Bülent Ortaçgil - Bütün Sokaklarım

seninle yaşamak hiç kolay değil yaşayamamak gibi sana dokundukça duyduklarım tutkularım ve suçlarım bırak gün doğsün ve gün batsın korkanlar hiç gelmesin sevginin kabuğunu bilmeyenler lütfen biraz suşsunlar bütün sokaklarım sana doğru bütün sokaklarım bana hep kendin gibi göründün hiç oynamadık sanki zamanı delmiş kişilere soyunmuşuz bu bir dans değil mı bırak gün doğsün...
  3. Bülent Ortaçgil - Biraz Umut

Bülent Ortaçgil - Biraz Umut

düşler bulandı artık bir faydası yok çevremiz dağılmış ortak paydası yok sevişenler mı gitti? yoksa bana mı öyle geldi. oyuna devam! ama eskihavası yok bana biraz umut ver ver ki yeniden başlasın ülke sarsılıyor ve umurunda değil umurunda olsa bile eski durumunda değil hep aranıyor ama bulunanlar cılız kerteriz oynamış eski konumunda değil bana biraz umut ver ver ki yeniden...
  4. Bülent Ortaçgil - Bir Kuş

Bülent Ortaçgil - Bir Kuş

bir küsün yüreği olsaydım eğer hiç konuşulmayanları hiç söylenmeyenleri köşe bucak gizli gizli saklananları bir küsün yüreği olsaydım eğer ve sana gösterseydim bir küsün yüreği olsaydım eğer pencerende dolaşır küçük sırlarına bakar yanına gelip sakalar yapar bir küsün sevgisi olsaydım eğer ve sana dokunsaydım bir küsün kanatları olsaydım eğer kocaman gemiler kayık gibi kalır...
  5. Bülent Ortaçgil - Bahar Türküsü

Bülent Ortaçgil - Bahar Türküsü

bahar geldi kendimi seçtim kuşlar uçtu kendimi aştim seni ben yanımda bulunca değiştim güzelleştim söz etsen yüzüm gülse gel desen yağmur yağdı içim temizlendi toprak koktu içim renklendi seni ben yanımda bulunca herşeyim çiçeklendi ses etsen yüzüm gülse gel desen

Sayfayı Paylaş