1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Bullmastiff Bilgiler ve Resimler

  Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Bullmastiff
  Temel Özellikleri
  Yapısıgüçlü, ama hantal olmayan bir köpektir. Neşeli, korkusuz, dengeli,itaatkar ve duyguludur. Ancak bu köpek enerjik bir efendinin emrindeolmalıdır.

  Bullmastiff, yeterince egzersiz imkanı sağlandığında apartmanda dayaşayabilir. Ev içinde çok hareketli değildir ve küçük bir bahçe deihtiyaçlarını karşılayabilir. Isı aşırılıklarına karşı hassastır.

  Bu köpekler tembel olabileceklerinden düzenli egzersiz onları zinde tutacaktır. Kilo alma eğilimindedirler.


  Kısa ve sert tüylerinin bakımı sadece haftalık fırçalama gerektirir.Büyük gövdesini taşıdığından tırnaklar düzenli kontrol edilmeli ve kısatutulmalıdır.
  Neler Yapar?
  Bullmastiff zaman zaman inatçı olsa da iyi huylu ancak dikkatli birbekçidir. Kışkırtılmadığı sürece sakin, korkusuz ve koruyucudur.Nedensiz saldırmasa da davetsiz misafiri yere yıkar ve onu zararvermeden orda tutar. Aynı zamanda çocuklara karşı töleranslıdır.

  Bu köpekler insan sevgisine gereksinim duyar. Bullmastiff aşırıderecede güçlü bir köpektir ve onun için disiplinli ve güçlü bir sahipidealdir. Güvenlik açısından sıkı bir itaat eğitimi şarttır. En azındantasmayı çekmeden yürümesi öğretilmelidir. İnsanlar ve diğer köpeklerleçok iyi sosyalleştirildiğinden emin olunmalıdır.

  Bullmastiff diğer köpeklere karşı saldırgan ve insanlara karşımesafelidir. Yavruyken birlikte büyütülürse diğer ev hayvanları ilearası iyidir. Bullmastiff, Mastiff'den daha agresif bir ırktır. Horlamave salya akıtma eğilimi olabilir. Yavrular erişkin oluncaya kadar birazsakardır.

  Bu köpekler ses tonuna karşı çok duyarlıdır. Zor bir ırk değildir ancakdisiplinli bir sahibe ihtiyaç duyar. Bullmastiff asla bir yerekapatılmamalıdır.

  Tarihçesi
  Bu ırk 19. yüzyılda Mastiff ile Bulldog melezlenerek elde edilmiştir.Bullmastiff büyük toprak sahiplerinin arazisindeki kaçak avcılarıizlemek, bulmak ve zaptetmek amacıyla üretilmiştir. Sert ve tehditedici olan bu köpeklere kaçak avcıları yakaladıklarında ısırmamalarıöğretilirdi.

  Bekçilerin bu köpeklere ihtiyaçları azaldıkça gece kamuflajına yardımcıolan koyu kaplan deseni rengin yerine sarımsı açık kahve olanlarpopüler olmaya başladı.

  Av sırasında koruyucu, ordu ve polis görevlerinde yardımcı ve GüneyAfrika elmas şirketlerinde bekçi köpekliği yapmıştır. GünümüzünBullmastiff'i güvenilir bir aile köpeği ve koruyucusudur. Avcı vemuhafız olarak çok değerlidir, ordu ve polis faaliyetlerinde yardımcıolur.  Familya: çiftlik köpeği, mastiff (bull)Diğer Adları: -Rengi: Açık kahverengi; kızıl; benekliÇıkış Yeri: İngiltereÇıkış Tarihi: 1800'lerOrjinal İşlevi: Ev korumaGünümüzdeki İşlevi: ArkadaşOrtalama Ömür: 8-10 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 50-59/45-54 kg
  Boy Erkek/Boy Dişi: 64-69/61-66 cm


  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>  < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>   
Bullmastiff Bilgiler ve Resimler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Etiyopya Hakkında Bilgi ve Etiyopya Resimleri

  Etiyopya Hakkında Bilgi ve Etiyopya Resimleri

  etiyopya resimleri etiyopya hakkında bilgi yemekleri etiyopyanın yemekleri fotoğrafları Etiyopya, resmî adıyla Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti (Amharca: Ityopp'ya Federalawi Demokrasiyawi Ripeblik) büyük bir Doğu Afrika ülkesi. Ülkenin başkenti yerel dilde "Yeni Çiçek" anlamına gelen Addis Ababa'dır. Sudan,Eritre, Cibuti, Somali, Kenya ve Uganda Etiyopya'nın...
 2. Norveç Hakkında Bilgi ve Norveç Resimleri

  Norveç Hakkında Bilgi ve Norveç Resimleri

  norveç hakkında bilgi norveç şehir isimleri norvec hakkinda bilgi bayan isimleri ile ilgili bilgiler Norveç Hakkında Genel bilgi Norveç resmi adıyla Norveç Krallığı (Norveççe: Kongeriket Norge, Kongeriket Noreg). Kuzey Avrupa'da bulunan İskandinav Yarımadası'nın batısında bir ülke. Finlandiya, İsveç ve Rusya Federasyonu ile komşu olan ülkenin batıda Atlas Okyanusu'nun bir kolu olan...
 3. 2009 Megane Resimleri ve Hakkında Bilgiler

  2009 Megane Resimleri ve Hakkında Bilgiler

  Yenilenen Megane nisanda Türkiye'de Yenilenen Renault Megane ailesinin ilk iki üyesi Hatchback ve Coupe, Nisan 2009 sonunda Türkiye'de satışa sunulacak. Renault'nun C segmentindeki müdellerinin yenilenme sürecinin ilk adımını oluşturan Megane Hatchback ve Coupe Paris Otomobil Fuarı'nda sergilendikten sonra Megane Hatchback versiyonu Avrupa'da 13 Kasım'da satışa sunuldu. Coupe versiyonu ise...
 4. Rize Hakkında Bilgi ve Rize Resimleri

  Rize Hakkında Bilgi ve Rize Resimleri

  rize hakkında bilgi rize hakkında bilgiler ile ilgili bilgiler ili bilgi ile ilgili yazı Rize Tarihi Pontus Krallığı Döneminde “SANNIKA” Roma İmparatorluğu Döneminde “Pontus Polemoniacus”,Osmanlı Devleti ve Cumhuriyeti’in ilk dönemlerinde “LAZİSTAN” olarak anılan Rize’nin bugünkü adının nereden geldiği yönünde farklı rivayetler vardır.Bir görüşe göre Yunanca’da da prinç anlamına gelen...
 5. Bullmastiff

  Bullmastiff

  bullmastiff Familya: çiftlik köpeği, mastiff (bull)Diğer Adları: -Rengi: Açık kahverengi; kızıl; benekliÇıkış Yeri: İngiltereÇıkış Tarihi: 1800'lerOrjinal İşlevi: Ev korumaGünümüzdeki İşlevi: ArkadaşOrtalama Ömür: 8-10 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 50-59/45-54 kg Boy Erkek/Boy Dişi: 64-69/61-66 cm Temel Özellikleri Yapısı güçlü, ama hantal olmayan bir köpektir. Neşeli, korkusuz, dengeli,...

Sayfayı Paylaş