1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Bullmastiff Bilgiler ve Resimler

  Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Bullmastiff Temel Özellikleri
  Yapısıgüçlü, ama hantal olmayan bir köpektir. Neşeli, korkusuz, dengeli,itaatkar ve duyguludur. Ancak bu köpek enerjik bir efendinin emrindeolmalıdır.

  Bullmastiff, yeterince egzersiz imkanı sağlandığında apartmanda dayaşayabilir. Ev içinde çok hareketli değildir ve küçük bir bahçe deihtiyaçlarını karşılayabilir. Isı aşırılıklarına karşı hassastır.

  Bu köpekler tembel olabileceklerinden düzenli egzersiz onları zinde tutacaktır. Kilo alma eğilimindedirler.

  Kısa ve sert tüylerinin bakımı sadece haftalık fırçalama gerektirir.Büyük gövdesini taşıdığından tırnaklar düzenli kontrol edilmeli ve kısatutulmalıdır.

  Neler Yapar?
  Bullmastiff zaman zaman inatçı olsa da iyi huylu ancak dikkatli birbekçidir. Kışkırtılmadığı sürece sakin, korkusuz ve koruyucudur.Nedensiz saldırmasa da davetsiz misafiri yere yıkar ve onu zararvermeden orda tutar. Aynı zamanda çocuklara karşı töleranslıdır.

  Bu köpekler insan sevgisine gereksinim duyar. Bullmastiff aşırıderecede güçlü bir köpektir ve onun için disiplinli ve güçlü bir sahipidealdir. Güvenlik açısından sıkı bir itaat eğitimi şarttır. En azındantasmayı çekmeden yürümesi öğretilmelidir. İnsanlar ve diğer köpeklerleçok iyi sosyalleştirildiğinden emin olunmalıdır.

  Bullmastiff diğer köpeklere karşı saldırgan ve insanlara karşımesafelidir. Yavruyken birlikte büyütülürse diğer ev hayvanları ilearası iyidir. Bullmastiff, Mastiff'den daha agresif bir ırktır. Horlamave salya akıtma eğilimi olabilir. Yavrular erişkin oluncaya kadar birazsakardır.

  Bu köpekler ses tonuna karşı çok duyarlıdır. Zor bir ırk değildir ancakdisiplinli bir sahibe ihtiyaç duyar. Bullmastiff asla bir yerekapatılmamalıdır.

  Tarihçesi
  Bu ırk 19. yüzyılda Mastiff ile Bulldog melezlenerek elde edilmiştir.Bullmastiff büyük toprak sahiplerinin arazisindeki kaçak avcılarıizlemek, bulmak ve zaptetmek amacıyla üretilmiştir. Sert ve tehditedici olan bu köpeklere kaçak avcıları yakaladıklarında ısırmamalarıöğretilirdi.

  Bekçilerin bu köpeklere ihtiyaçları azaldıkça gece kamuflajına yardımcıolan koyu kaplan deseni rengin yerine sarımsı açık kahve olanlarpopüler olmaya başladı.

  Av sırasında koruyucu, ordu ve polis görevlerinde yardımcı ve GüneyAfrika elmas şirketlerinde bekçi köpekliği yapmıştır. GünümüzünBullmastiff'i güvenilir bir aile köpeği ve koruyucusudur. Avcı vemuhafız olarak çok değerlidir, ordu ve polis faaliyetlerinde yardımcıolur.  Familya: çiftlik köpeği, mastiff (bull)Diğer Adları: -Rengi: Açık kahverengi; kızıl; benekliÇıkış Yeri: İngiltereÇıkış Tarihi: 1800'lerOrjinal İşlevi: Ev korumaGünümüzdeki İşlevi: ArkadaşOrtalama Ömür: 8-10 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 50-59/45-54 kg
  Boy Erkek/Boy Dişi: 64-69/61-66 cm


  [​IMG]  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

   
Bullmastiff Bilgiler ve Resimler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hamit Görele Bilgi ve Resimleri

  Hamit Görele Bilgi ve Resimleri

  hamit görele ADALARDAN RENGARENK ŞEMSİYELER YÜKSELİR Hamit Görele ismi en çok rengarenk şemsiyeli kadın figürleri ile ada resimlerini çağrıştırır bende. Bir taraftan rüzgarda şişmiş pupa yelkenler denizde yarışırken sanki raksedercesine ellerinde allı morlu şemsiyeleriyle salınarak yürüyen endamı güzel kadınlar yelkenlilere nisbet yapmaktadır. Sanatçı, Kübizm ve Konstrüktivizm'den...
 2. K.K.T.C. Hakkında Genel Bilgi ve K.K.T.C. Resimleri

  K.K.T.C. Hakkında Genel Bilgi ve K.K.T.C. Resimleri

  kktc hakkında bilgi kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti hakkında bilgi kktc kısa kıbrıs genel bilgiler genel Kıbrıs, Sicilya ve Sardunya’dan sonra Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır. Başkenti Lefkoşa olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 2006yılı verilerine göre toplam nüfusu 264,172’dir. Kıbrıs, adını Tunç çağından başlayarak işletilen zengin bakır yataklarından almıştır.Kuzey Kıbrıs Türk...
 3. Trabzon hakkında herşey,tüm bilgiler ve resimler

  Trabzon hakkında herşey,tüm bilgiler ve resimler

  trabzon halkının kökeni trabzon çömlekçi rus çömlekçi rus kadınları hakkinda bilgi Trabzon ili, Karadeniz Bölgesi'in Doğu Karadeniz bölümünde yeralan Trabzon ili Karadeniz sahili ile Zigana dağları arasında yeralmakta olup, yüzüölçümü açısından az bir alan kaplamasına karşın nüfus ve ekonomi açısından yörenin en büyük şehridir. Batısında Giresun'a bağlı Eynesil ilçesi, güneyinde Gümüşhaneye...
 4. Denizli Horozu Bilgiler ve Resimleri

  Denizli Horozu Bilgiler ve Resimleri

  denizli horozu hakkında bilgi denizli horozu satışı resimleri dünyanın en büyük horozları dünyanın en büyük Denizli horozunu bilmeyen duymayan yoktur arkadaşlar .Horoz başlıbaşına denizlinin zaten simgesi olmuştur peki Denizli horozları hakkında neler biliyorsunuz? yada neleri merak ediyorsunuz işte sizler için ayrıntılı bilgi vermek istiyorum buyrun:) Gecelerin Karanlığına Karşı Doğacak...
 5. Bullmastiff

  Bullmastiff

  bullmastiff Familya: çiftlik köpeği, mastiff (bull)Diğer Adları: -Rengi: Açık kahverengi; kızıl; benekliÇıkış Yeri: İngiltereÇıkış Tarihi: 1800'lerOrjinal İşlevi: Ev korumaGünümüzdeki İşlevi: ArkadaşOrtalama Ömür: 8-10 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 50-59/45-54 kg Boy Erkek/Boy Dişi: 64-69/61-66 cm Temel Özellikleri Yapısı güçlü, ama hantal olmayan bir köpektir. Neşeli, korkusuz, dengeli,...

Sayfayı Paylaş