1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Bulut Aras kimdir

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  bulut aras kimdir bulut aras kimdir, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, filmleri  Merhaba Melek'ler...

  Bu yazımızda büyük usta başarılı oyuncu Bulut Aras hakkında basında yazılan haberlere yer verdik sizler için...  < Konu Resmi..>

  Türkiye 25 Kasım 2000

  Sinemada, yozlaşmış değerleri içeren veya sadece ticari gayeyi güden veya seksüeli ön plana alan filmlerin artık prim yapmadığını görüyoruz. Çünkü vatandaş iyiyi, güzeli görme şansını yakalamıştır artık. Anlaşıldı ki, bu geçtiğimiz ara dönemdeki film adı altında çıkan birçok yapım, insana bir şey vermiyor. İşte günümüzde vizyona girmeye başlayan filmler de bunu gösteriyor.Örneğin, Eşkıyadan sonra yapılan Propaganda filmi... Her şeye rağmen Yılmaz Güneyin Yol filmi... Erozyona uğramış, şu olmuş bu olmuş ama vizyona girmiş. Bu film bile epey seyirci topluyor. Bu ne demektir? Sinemanın bir anlamda kaliteye yeniden yönelmesi ve yeniden layık olduğu yere gelmeye başladığını göstermesi demektir. Toparlarsak, milletin örfüyle, millî manevî değerleriyle alay etmeyen, aile yapısını rencide etmeyen filmler artık ön plana çıkmaya başlamıştır ki sinema açısından çok sevindiricidir.

  Anadolu çocuğuyuz
  Sanat hayatımla ilgili bir şey söyleyeyim. Karakter olarak elbette ki birçok rolde oynamışızdır. Oynamaya da devam edeceğiz. Ama özellikle belirtmem gerekirse, hiçbir şekilde herhangi bir filmimde homoseksüel rol oynamayı asla kabul etmem. Evet, yerine göre rol icabı hırsızı da oynarsınız, bir gangsteri de oynayabilirsiniz, bir katili de oynayabilirsiniz. Bunlar olağan şeylerdir. Öbür yanda bir kabadayıyı, bir evliyayı oynayabilirsiniz. Ama bu dağınık rollerin içerisinde hiçbir şekilde, özellikle homoseksüelliği kabul edemem. Asla düşünemeyeceğim bir şeydir bu. Çünkü bizim karakterimiz bu tür şeylere ters geliyor. Biz ataerkil aileden gelmiş bir Anadolu çocuğuyuz.

  Medya ve sanatçı
  Bir gerçek var, Türkiyede sanata ve sinemaya yirmi-yirmibeş yılını vermiş nice arkadaşlarımız pek göz önünde değiller. Ama öte yanda sanatçıyım diye geçinen insanlar sürekli medyada... Vatandaş mı onları istiyor, yoksa onlar mı yüzsüzlük yapıyorlar bilemiyorum ama, ekranlara baktığımız zaman, medyaya baktığımız zaman olmaması gereken insanlar olmaması gereken yerlerde. Bu durum gerçek anlamdaki sanatçı arkadaşlarımızı üzüyor, incitiyor. Bu arkadaşlarımızı vatandaş mı istemiyor da geri planda tutuyorlar veya diğerlerini vatandaş çok mu istiyor da onları ön planda tutuyorlar? Bu belli değil? Bu bakımdan medyanın bu konuyu gözden geçirmesi gerektiğine inanıyorum.

  Yönlendirenimiz olmadı
  Benim en büyük arzu ve isteğim, hem sinemaya girmek, hem de Hukuk ve Siyasalı bitirmekti. Üniversite imtihanında elde ettiğim puanım, bütün okulların puanını tutmuş olmasına rağmen ki puanım 830,61 idi, o günün şartlarına göre istediğim okula giremedim. Çünkü, ben Ticaret Lisesi Mezunuydum. Meğer meslek okullarından mezun olan öğrenciler, ne kadar başarılı olurlarsa olsunlar, ister istemez meslekleriyle ilgili belirtenen yüksek okullara veya fakültelere girebiliyorlarmış. Öyle her istenilen fakülteye girebilmek için ancak lise mezunu olmak gerekiyormuş. Ama ben Ticaret Lisesine bilinçli olarak gitmemiştim ki, bir arkadaşım oraya gitmişti ben de onunla gitmiştim. Kimse bana Arkadaş, eğer hukukçu olmak istiyorsan veya doktor olmak istiyorsan, bu okulu değil, liseyi bitirmen gerekiyor gibi bir açıklamada bulunmamıştı. Ve maalesef bu sebeple, bütün okulları tutturmama rağmen, sırf o prosedürden dolayı sadece İktisadi Ticari İlimler Akademisine girdim. İşte diyorum ki, keşke o zaman bizi yönlendiren birisi olsaydı...Şimdi de aynı durum var. Bu vesileyle yetkililerden, eğitimdeki bu çarpıklığın giderilmesini veya daha makul bir seviyeye getirilmesini rica ediyorum.

  Aklım almıyor, inanmıyorum
  Normal bir insanın, yani aklında, fikrinde, zekasında bir noksanlık olmayan, her şeyiyle normal düşünebilen bir insanın Allahı inkâr edip de, ateist olabileceğine inanmıyorum. Çünkü normal bir insana, ille de Allahın varlığını ispat etmek veya Peygamber efendimizin hadis-i şeriflerinden senetler sunmak gerekmez. O, şöyle çevresine bakındığında, eşyadaki nizamı ve ahengi gördüğünde aklıyla, bunların bir yaratıcısı olduğunu bulur. Eğer hem aklı yerinde hem de halen ateistliği tercih ediyorsa o kimse bana göre hainlik ediyordur. Ben aklı olan bir insanın ateist olacağına inanmıyorum.

  O gücü beğeniyorum
  Türkiye, bu kadar kötü idare edilmesine rağmen yine de dış politikada etkin sayılırız. Aslında Dünyada bir tane dostumuz yok bizim. Bizi sürekli savaşlara çekmek istiyorlar, teröre bulaştırmak istiyorlar, ekonomik yönden krizlere sokmak istiyorlar. İstiyorlar da istiyorlar... Bütün bu olumsuz çembere rağmen biz bu oyunlara gelmiyoruz.
  Bizi bu oyunlara gelmekten koruyan gücün adını nasıl koymak gerekiyor bilemiyorum. Bu güç ordunun gücü müdür? Dış politikada söz sahibi olan bürokratlarımızın gücü müdür? Yoksa siyasetçilerimizin gücü müdür bilemiyorum. Ama bu güç hangi güç ise o gücü çok beğeniyorum.

  Ön yargılı olmamalı
  Yaşadığımız hayatın içerisinde bunu hep yapıyoruz. İnsanların birbirlerini anlamadan dinlemeden, onu çözmeden, onu yargılamalarını hiç sevmiyorum. İnsanın karşı karşıya gelerek oturup konuştuğu zaman ortada pürüz diye bir şeyin mutlaka kalmayacağını savunuyorum. Ama biz ne yapıyoruz, karşımızdaki insanı peşinen ön yargımıza mahkum ediyoruz. Bunu hepimiz yapıyoruz. Siz yapıyorsunuz. Ben yapıyorum, o yapıyor, bu yapıyor. Ama bu sefer bütün ilişkiler kopuyor. Belki birlikte yapabileceğimiz çok büyük işler sırf kendi aramızda diyalog kuramadığımızdan yarım kalıyor, başarılamıyor. Bu bakımdan ön yargıyı hiç sevmiyorum.

  Tek arzum
  Şu anda şükürler olsun, iyi bir aile resiyim. Bir eşim bir oğlum var. Huzurlu, mutlu bir yuvamız var. Bu yuvamızın huzur içerisinde devam etmesini istediğim gibi, oğlumun da çok iyi bir eğitim alarak, gelecekte şu ülkeye faydalı olabilecek bir mevkiye gelmesini, ülke yönetiminde söz sahibi olmasını istiyorum.

  Bulut Arastan bir hatıra
  Yarım simide rağmen...
  Ben 1976 senesinde bir yarışmada birinci olarak sinemaya katıldım. O dönemde, hem üniversitede okuyorum, hem vekil öğretmenlik yapıyorum. Bu arada yarışmayı kazandığım için gazetelerde fotoğraflarım falan da çıkıyor.Film için teklifler gelmeye başlamıştı. Ama ne var ki o dönemler **** filmlerinin bir furya halinde Yeşilçamı sardığı dönemlerdi... Gelen tekliflerin tamamı **** filmlerinde oynamamla ilgili tekliflerdi. Ben ise Hayır böyle filmlerde oynamam diyor ve diretiyorum. İşte o dönemde diğer öğrenci arkadaşlarla Fatihte bodrum katında bir evde beraber kalıyoruz. Vekil öğretmenlik yaptığım yer de Beyazıtta.O zamanı hiç unutmuyorum. Fatih ile Beyazıt arasındaki minibüs ücreti 50 kuruştu. Benim cebimde de 100 kuruşum var. Sabahleyin bindim dolmuşa ve okula geldim. Cebimde sadece 50 kuruşum kaldı. Öğleye yemek yemeye param yok... Öğle olduğunda bir simit almayı düşündüm. Bir simidin fiyatı da 100 kuruş. Ve o gün 50 kuruşla ancak yarım simit alabildim. Karnım doydu veya doymadı ama gücüm o kadardı. Bu derece paraya ihtiyacım olduğu dönemlerde bile **** filmleri için yapılan tekliflere evet demedim. Buradan, şunu söylemek istiyorum. İnsanın mayasında olmadıkça açlık veya yoksulluk insanın değer yargılarını yıkamaz. Bizim değerlerimize, bizim kültürümüze, bizim ahlakımıza uymayan bir şeyi sanat adı altında da olsa yapamazdım. Yapmadım. Bu benim karakterime uygun değil... Çünkü ahlâk parayla değişilmez...


   
Bulut Aras kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aras Bulut İynemli biyografi

  Aras Bulut İynemli biyografi

  aras bulut iynemli aras bulut iynemli ablası kim biyografi aras bulut iynemli biyografi, kimdir, kısaca hayatı, filmleri, dizileri, resimleri Son dönemlerin en popiler dizilerinden olan "Öyle Bir Gerçer Zaman Ki" dizisinin Mete'si yani Aras Bulut İynemli hakkında bilgiler sunuyoruz sizlere Melek'ler... Aras Bulut İynemli (d. 25 Ağustos 1991), Türk dizi oyuncusu. Ağabeyi...
 2. Aras Bulut İynemli - Mete ve sevgilisi

  Aras Bulut İynemli - Mete ve sevgilisi

  aras bulut iynemli nin sevgilisi kim aras bulut iynemli ve sevgilisi mete ve mete nin kim aras bulut iynemli sevgilisi, mete sevgilisi, kim diye merak edenler bu haberimize göz atın arkadaşlar. "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" nin Mete'si yani Aras Bulut İynemli ve sevgilisi bakın nasıl yakalanmış Melek'ler:) Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi “Öyle Bir Geçer Zaman ki”de Mete...
 3. Aras Bulut Tarkan Hayranı Çıktı

  Aras Bulut Tarkan Hayranı Çıktı

  Aras bulut, tarkan, hayranlıkları, fotoğrafları hakkında detaylı bilgi allaım arkadaşlar. Aras Bulut 38. kelebek ödüllerinde Tarkan hayranlığı ile dikkat çekti ve Tarkan ile fotoğraf çektirmiş melekler. Genç oyuncu, 38. Altın Kelebek Ödül Töreni’nde tanışma fırsatı bulduğu sanatçıyla hatıra fotoğrafı da çektirdi.
 4. Aras Bulut İynemli Sevgilisi Kim biliyor musunuz

  Aras Bulut İynemli Sevgilisi Kim biliyor musunuz

  Selam arkadaşlar acaba Aras Bulut İynemli Sevgilisi Kim biliyor musunuz? Ben Aras Bulut İynemli (Mete) hayranıyım sevgilisi varmış merak ettim kim diye:)
 5. Maral dizisi Sarp (Aras Bulut İynemli) Kimdir ?

  Maral dizisi Sarp (Aras Bulut İynemli) Kimdir ?

  Aras Bulut İynemli kimdir, Aras Bulut İynemli, 25 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Yeşim adında ablası ve Orcun adında abisi vardır. Abisi tiyatrocu, ablası da ses sanatçısıdır. Babasının adı Cengiz, annesinin adı Sevtap’dır. Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde uçak mühendisliği okumaktayken oyunculuk yapmaya başladığından okulunu...

Sayfayı Paylaş