Burçlar ve Meslekleri

ilkimsu

Yeni Üye
Üye
Burçlar ve Meslekleri
burçların meslekleri boğa burcu meslekleri boğa burcunun
Burçların meslekleri :)

KOÇ
Liderliği elden bırakması imkansız bir burç var karşımızda; yönetici pozisyonunda olacağı işler mutlu edecektir koçları. Ama bu işin aynı zamanda heyecanlı, heyecanlı olduğu kadar hareketli, hareketli olduğu kadar riskli olması gerekir. Koçlar başkalarından emir aldıkları, masa başı işlerde mutlu olamazlar. Ve çalışırken onların hız ve enerjilerine ulaşmak çok zor olduğu için, ağırkanlı ve sorunlar karşısında çabuk yılan çalışma arkadaşları da koç burcu için kabustur. Askerlik, profesyonel sporculuk, izci liderliği, oymak başı, kamp müdürlüğü, araştırma alanları, siyaset, medyanın hareketli, araştırmaya ve buluşlara uygun sahaları, mühendislik, teknisyenlik bu burca uygun mesleklerden sayılabilir.

BOĞA
Boğa için meslek de olmazsa olmaz düstur; çalışılan işin para getirmesi ve güvenli olmasıdır. Hareketli veya pasif bir iş olması fark etmez yeter ki geliri iyi ve rahat olsun. Sabır, sorumluluk isteyen ciddi işler Boğalar için uygundur. Sanat ve parayı biraraya getirebilen bir burçtur. Bu anlamda kuyumculuk, mücevher işleri, saatçilik, heykeltraş, mimarlık, dekoratörlük konuları Boğalara hem başarı hem de para getirecektir. Ayrıca ticaret, çiftçilik, banka, borsa işleri, inşaat alanı, emlakçılık ev alım satım işleri boğalar için uygun mesleklerdir. Hayatın her alanındaki zevkli seçimleri onları sanat hatta antika alanında eksper, gurme, yeme-içmeyle ilgili olan mekan işletmeciliğine de yatkın kılar.

İKİZLER
Pratik zeka, insan ilişkileri, iletişim bu üç kelimeyi içeren her türlü işde çalışabilirler. İkizler burcu özgürlüğüne çok düşkün olduğu için hayatını kısıtlayacak işlerden kaçınır. Masa başı, yada rutine bağlı işler ikizleri mutsuz ettiği kadar başarısını da engeller. Merak duygusunu tatmin ettiği habercilik, yada medya alanındaki herhangi bir iş bu burcun insanına çok uygundur. Konuşma, yazı yazmak, el becerisi konuları onların uzmanlık alanıdır. Öyleki ünlü hırsızları ,terzileri çıkartabildiği gibi ikizler yükselen ikizler haritası ile nobel ödüllü Orhan Pamuk'u çıkartır. Ayrıca pek çok ünlü gazeteci de bu burcun mensubudur. Gezgin, pazarlamacı, tezgahtarlık, steno, sekreterlik, bilgisayarla ilgili işler, ticari konular, müşavirlik, politikacılık, avukatlık sayabileceğimiz başarılı alanlarından diğer bir kaçı. Ayrıca, ressamlık, müzik âleti çalma, dişçilik,turizm, turist rehberliği, ulaşım konuları ve reklamcılık sektörü çalışabilecekleri işlerdendir. Çok yönlü olan ikizler insanları genellikle tek işle yetinmeyip iki veya fazla işi aynı zamanda g.türmede de ustadırlar.

YENGEÇ
İşte paranızı çoğalsın diye emanet edebileceğiniz bir burç. Nelson Rockefeller'ın bu burca mensup olduğunu biliyormuydunuz. Koruma, bakma, muhafaza etme gerektiren işler, para biriktirme, çoğaltma ile ilgili konular Yengeçlerin doğal ortamlarıdır. Bu çok yönlü yaratıcı burç müzik alanındaki doğuştan yeteneğiyle müzik alanında iyi bir kariyer sunabilir. Bu konuda kendilerini kanıtlamış kişilerin haritalarında yeteneği güçlendiren bir yengeç etkisi gözlenir.Sezgisel ve duygusal yönlen perde, sahne gibi alanlarda da başarılı olmalarına fırsat verir. Taklit, komedi, rol yapmada ustadırlar. Şairlik, senaristlik ve yazarlık da vardır onlarda. Toplumla ilgili çalışmalar, annelik, çocuk bakımı ile işler, yuva idareciliği, geri zekalı çocuklarla ilgilenmek, ev işleri, hastabakıcılık, hemşirelik, aşçılık, lokanta işletmeciliği, otel işleri ve yöneticilik, antikacılık, değerli eserleri koruma, kütüphanecilik, çiçekçilik, bahçe işleri uygun mesleklerdir. Bir diğer dal ekonomi alanıdır. Bankacılık, bankerlik, muhasebe, hesap işleri, para idare etme, parayı çoğaltma onların alanıdır.

ASLAN
Dikkat çekebilecekleri, kendilerini gösterebilecekleri, organize edip idare edebilecekleri meslekler bu burcun insanına uygundur. Emir almaktansa vermek konumunda olmayı tercih ederler. Kolay kavrayıp, uygulamaya geçebilmeleri onları istedikleri liderlik konumuna çabuk ulaştırır. Müdür, direktör, komutan, organizatör, yönetim kurulu başkanlığı, müfettişlik, öğretmenlik, okul, otel, lokanta, genelev işletmeciliği alnlarında kendilerine sık rastlanmaktadır. Ve tabii sahne tiyatro ve sinema oyunculuğu ve her türlü gösteri sanatı da mutlu olarak yapacakları işlerin baş sıralarındadır. Ayrıca eğlence sektörünün her alanı olduğu gibi, piyango, toto, kumarhaneler de ilgi alanları içindedir.

BAŞAK
Dikkat gerektiren tüm işler, detaylara inmeyi, teferruatla uğraşmayı seven başak'larındır. En mükemeli yakalamak için çalışır da durur başak insanı. Onların bu ayrıntıcılığı başkalarına anlamsız gelse de çalışmalarını sürdürürler. Hizmet sektöründeki her meslek, bir meslekdeki araştırma gerektiren her konum başağa uygundur.
Araştırma alanları; tıbbın çeşitli dalları, özellikle biyokimya, öğretmenlik, hemşire, ps.kolog, sağlıkla ilgili çeşitli hizmetler, garsonluk, temizlik işlen uygun mesleklerdir. Hesap işleri, muhasebe, sekreterlik, eleştirmen, gözlemcilik, kütüphanecilik, arşiv işlen, tarihçi, bulmaca hazırlama, güldürü yazarı veya komedyenlikde başak burcunun meslekleri arasındadır.

TERAZİ
Sanat, güzellik, adalet, ortak çalışmalar, tüm bu konular için biçilmiş kaftan olan teraziler birde tembelliğini yenebilirse inanılmaz işlere imzasını atabilir. Hukukla ilgili çeşitli alanları, avukat, hâkim, diplomat, siyaset alanı, politika, sosyal uzmanlık başarılı olabilecekleri dallardır. Sanatçı, şair, müzisyen, heykeltraş, mimar, eksperlik, güzellikle ilgili konular, kozmetik sanayi, kuaförlük, berberlik, makyaj uzmanlığı, giyim, moda ve tekstil alanları, estetik, güzellik uzmanlığı da ideal mesleklerdir.

AKREP
Esrar, gizem, derinlik, analiz tüm bu konuları içeren bakalım hangi meslekler var. Çünkü bir meslekde akrebi çeken çeşniler bunlar. zavallı faniler para ve kariyerle mutlu olurken akrep derinlere inmekten mutlu olur.Ps.kyatri, ps.kanalist, mezar kazıcısı, cerrah, kiralık katil, gizli ajan,dedektiflik gibi konularda uzmandırlar. Soğukkanlılığıyla tanınan bu burç insanı sağlam sinir gerektiren tüm işlerde başarılı olabilir. Politikacı, devlet adamı, maden mühendisliği, antropoloji, astroloji, arkeoloji, otopsi uzmanı, kasap olarak görebildiğimiz akrepleri yüksek sezgileri sayesinde medyumluk, falcılık gibi mevzularda da görebiliriz. Her ne konuda çalışırsa çalışsın mutlaka başarılı olacak ve kendi özgün yöntemleriyle olaylara değişik bir boyut katacaktır.

YAY
Son derece maceraperest, oyunbaz, mistik, diplomatik bu burç insanı birçok işde kolaylıkla başarılı olabilir ancak sıkılmaz sebat ederse. Yaydan fırlayan ok misaliyay insanı da ancak hedefe isabet etmişse, yani sevdiği kendine uygun gerçek alanı bulmuşsa başarılı olacaktır. Aksi halde daldan dala konar, mutlu bir çalışma hayatı olmaz. Gezgin, seyyah, din görevlisi, papazlarEğitim alanı, öğretim görevlisi, öğrencilerin sevgilisi olabilecek öğretmen, profesör, araştırmacı, din, felsefe bilimi konularında öğrenen ve öğreten kişi olabilir. Hosteslik de tam onların şanına uyan bir meslektir. Konuşma ve kalem kullanabilme yeteneği sayesinde sosyal yöneticilik, ticaret, basın, yayım alanı, oyun, mizah, fıkra yazarlığı ve siyaset için de uygun kişilerdir.

OĞLAK
Otorite, disiplin, sabır,azim ve çalışkanlık; her hangi bir işde başarılı olmak için gerekli sayabileceğimiz bu özellikler, Oğlak insanının doğal olarak vardır. Horoskop haritanızda çalışma evine denk düşen iyi konumdaki bir satürn etkisi de sizi başarılı kılacaktır. Fazlasıyla işkolik bu burcun insanı tek konuda uzmanlaşmayı severler. Kurallara uyarlar, uyanları severler. Öğretmenlik doğal olarak en başarılı oldukları meslekdir. Müdür, şef, idareci, ticaret ve üretim işleri, inşaat sektörü, oto alım satımı, mühendislik, işadamı, çiftçilik gibi meslekle de başarılı olurlar. Emir ve disiplin isteyen askerlik ve çeşitli kademeleri ise çok idealdir. Bilimsel konular,politika başarılı olabilecekleri diğer alanlardır.

KOVA
Yenilik, yaratıcılık, dünyayı değiştiren her türlü mevzu birde öğrenip, öğrendiklerini öğretebiliceği kişiler bulabilirse değme kovaların keyfine. Bilgisayar, elektronik, teknoloji, uzay, havacılık, astroloji, tıp, fotoğrafçılık gibi konularda başarılı olurlar. Ayrıca düşüncelerini iyi ifade edebilen bir yazar, konuşmacı, sendikacı, öğretmen, dinlemeyi bilen ve rehber olabilen bir ps.kolog, mucit, astronot olabilirler. Bilim adamı, mucit, toplumsal düzeni değiştirebilecek tüm liderlik konuları Kovaların kendini gösterebileceği alanlar arasındadır.

BALIK
Zodyağın merhametli, sezgisel, sanatçıları. İş konusundaki öncelik sıralamalarında para her zaman sonlarda yer alır.
Zengin iç dünyalarını dışa vurabilekleri sanatın her alanı; müzik, resim, bale ve tüm sahne sanatları, edebiyat, moda, balık meslek olarak seçmese de mutlaka bu konulara ilgi duyacaktır. Kararsızlığı ile ünlü balıkların bir meslekde demir atmadan evvel iş alanında uğradıkları en az bir kaç durak olabilir. Hassasiyet ve merhamet gerektiren hastabakıcılık, yaşlılarla ilgilenme, hastaları tarafından sevilen bir doktor, yardım konularında görevli, öğretmen, rahip, rahibe, din görevlileri de balık burcundan çıkar. Ayrıca birde adı üstünde balık olmalarından suyla ilgili tüm mesleklerde denizci, yüzücü, su sporları, balıkçı olarak görebiliriz bu burcun insanını.
 

gamselim

Mekanın en şık Meleği
Üye
biyokimya, öğretmenlik, hemşire, ps.kolog, sağlıkla ilgili çeşitli hizmetler, garsonluk, temizlik işlen uygun mesleklerdir. Hesap işleri, muhasebe, sekreterlik, eleştirmen, gözlemcilik, kütüphanecilik, arşiv işlen, tarihçi, bulmaca hazırlama, güldürü yazarı veya komedyenlikde başak burcunun meslekleri arasındadır.

:abo:kesinlikle dogruu yahuu cok şaşırdım tşklerr canım :)))
 

benimm ben

Yeni Üye
Üye
BAŞAK
Dikkat gerektiren tüm işler, detaylara inmeyi, teferruatla uğraşmayı seven başak'larındır. En mükemeli yakalamak için çalışır da durur başak insanı. Onların bu ayrıntıcılığı başkalarına anlamsız gelse de çalışmalarını sürdürürler. Hizmet sektöründeki her meslek, bir meslekdeki araştırma gerektiren her konum başağa uygundur.
Araştırma alanları; tıbbın çeşitli dalları, özellikle biyokimya, öğretmenlik, hemşire, ps.kolog, sağlıkla ilgili çeşitli hizmetler, garsonluk, temizlik işlen uygun mesleklerdir. Hesap işleri, muhasebe, sekreterlik, eleştirmen, gözlemcilik, kütüphanecilik, arşiv işlen, tarihçi, bulmaca hazırlama, güldürü yazarı veya komedyenlikde başak burcunun meslekleri arasındadır

biyokimya doğru diyo valla :)
 

$ul€

Yeni Üye
Üye
BAŞAK
Dikkat gerektiren tüm işler, detaylara inmeyi, teferruatla uğraşmayı seven başak'larındır. En mükemeli yakalamak için çalışır da durur başak insanı. Onların bu ayrıntıcılığı başkalarına anlamsız gelse de çalışmalarını sürdürürler. Hizmet sektöründeki her meslek, bir meslekdeki araştırma gerektiren her konum başağa uygundur.
Araştırma alanları; tıbbın çeşitli dalları, özellikle biyokimya, öğretmenlik, hemşire, ps.kolog, sağlıkla ilgili çeşitli hizmetler, garsonluk, temizlik işlen uygun mesleklerdir. Hesap işleri, muhasebe, sekreterlik, eleştirmen, gözlemcilik, kütüphanecilik, arşiv işlen, tarihçi, bulmaca hazırlama, güldürü yazarı veya komedyenlikde başak burcunun meslekleri arasındadır.
 
Üst