Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  BURÇLARA GÖRE ESMA ÜL HÜSNA

  Konu, 'Burçlar' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  burçlara göre esmaül hüsna,hangi burç hangi esmayı okumalı,burcunuza göre hangi esmaül hüsnayı okumalısınız,burçlar ve esmaül hüsna hakkında bilgiler  < Konu Resmi..>


  Cenab-ı Hakk'ın her isminin bir tecellisi ve o isme özel bir etkisi vardır. Zaten zikirden maksat da budur. Yani, o ismin tekrarından meydana gelecek olan telkin gücü ruhumuza olumlu yönde etki ediyor.Kalpler ancak Allah'ı ziktermekle (hatırlamakla) tatmin olur" ayetini hatırlatarak,burcunuza göre okumanız gereken esmaları sizlerle paylaşıyoruz..


  Koç ve Yükselen Koç
  Esma Ül Hüsna Desteği


  KERİM ( c.c ) (270 KEZ)

  Çok ikram edici, fazilet türlerinin hepsine sahip, keremi bol ve sonsuz olandır.

  Kerim Esması yüce Allah'ın tüm ahlaki ve yüksek değerlerin merkezi olduğunu ve bu değerleri tüm yarattıklarına yansıtmasını anlatır.

  Bu Esmayı zikretmeniz İnsan olmanın gereklerini yaşamınıza çok daha fazla yansıtabilmenize, olaylar ve insanlar karşısında çok daha anlayışlı ve bilinçli davranmanıza, size dışarıdan gelecek etkilerin çok daha iyi yönde olmasını sağlayacaktır.

  Kerim Esması ayrıca sizi yaşamınızın tüm yönlerinde, maddi ve manevi olarak bolluk bilinciyle ve etkisiyle buluşturacaktır.
  VEDUD ( c.c ) (200 KEZ)

  Çok seven ve çok sevilen iyi kullarını seven rızasına erdiren, sevilmeye en layık olandır.

  Bu Esma genel anlamıyla, sevginin kaynağı, aşkın kaynağı, aşka ve sevgiye yegane layık olan manasına gelir. Bu isim yaşamınıza daha fazla aşk ve sevgi çekmenize yardımcı olacak, kendinize yaratılmış olan her şeye sevgi bilinciyle bakmanızı sağlayacaktır.
  KADİR ( c.c ) (305 KEZ)

  İstediğini yapabilen, dilediğini istediği gibi yaratmaya muktedir olandır.

  Bu Esma genel anlamıyla, her şeye gücü yeten, dilediğini dilediği gibi yapmaya kudreti olan, işleri ve oluşları istediği gibi yönlendiren anlamına gelir. Genel olarak bakıldığında bu Esmada yapabilme gücü ön plandadır, kontrol vardır. Bu isim ile yaşamınıza gücü alabilirsiniz, zaten biliyoruz ki kişinin potansiyelini ortaya çıkarmasındaki son nokta yapabilme günü elde etmektir, zihnen tasarlanan düşünceleri, hayalleri, istekleri kısaca her oluşun anahtarı bu yapabilme gücünde saklıdır.  KOÇ BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI

  (Haftanın her günü, günde en az 41 kez tekrar edilecek)

  YAŞAM MÜKEMMEL BİR BÜTÜN VE BEN BU BÜTÜNÜN DEĞERLİ BİR PARÇASIYIM.


  Boğa ve Yükselen Boğa

  Esma Ül Hüsna Desteği  VALİ ( c.c ) (94 KEZ)

  Bu muazzam kainatı ve bütün hadisatı tek başına idare edendir.

  Bu Esma yüce Allah'ın tüm var oluş üzerindeki idaresini ve düzenini işaret eder. Onun varlığı ve ince bir işleyişle oluşturduğu ahenk zerrelerden kürelere her şeyi iradesi altında toplar, o, onlar üzerinde dilediği tasarrufu yapma hakkına sahiptir.

  Bizler bu isimin bilinçlerimize tecellisiyle yaşamımızdaki tüm oluşları kontrol altına alabilir, yönetebilir ve düzenin bozulmasını engelleyebiliriz.

  Ayrıca iş veya özel yaşamınızda insanları yönlendirebilecek iradeyi arttırmak için bu isim harika bir anahtardır.
  ZÜ’L- CELALİ VE’L-İKRAM ( c.c ) (1100 KEZ)

  Hem azamet sahibi hem fazlu kerem sahibi Celal ve Cemal/büyüklük ve lutuf sahibi olandır.

  Bu Esma genel anlamıyla, büyüklük ve ikram sahibi anlamındadır. Esmanın zikri yaşamınıza maddi, manevi boyutta ferahlık ve ikram getirecektir, özelliği açısından hem Ruhani hem Maddi alemdeki İkramın ve kısmetinizi genişletmenin anahtarını sunan bu esma için İsmi Azam olarak değerlendirmeler yapılmıştır. İstekleriniz ve her yönde açılımlarınız için, özellikle sizin için hayırlı olacak yollarda bu Esma harika bir çalışmadır, bu özellikleri hem yaşamınıza çeker hem de kendi kişiliğinizde ortaya çıkarırsınız.
  NUR ( c.c ) (256 KEZ)

  Alemleri nurlandıran, dilediğine nur veren ve Nur olandır.

  Bu Esma en genel anlamıyla Işığı var eden, ışığı getiren, alemlere ışık olan anlamındadır. Yaşamınızda ışığın o muhteşem gücünün devrede olmasını istiyorsanız bu Esmayı sıkça kullanın. Ayrıca bu Esma sıkıntıda olan, daralan kişilere harika bir ferahlık verir.
  BOĞA BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
  (Haftanın her günü, günde en az 41 kez tekrar edilecek)


  DÜŞLERİMİ GERÇEKLEŞTİRECEK İRADEYE SAHİBİM.

  İkizler ve Yükselen İkizler

  Esma Ül Hüsna Desteği


  BEDİ ( c.c ) (86 KEZ)

  Örneksiz, misalsiz, hayret verici alemler yaratandır.

  Bedi Esması genel anlamıyla benzeri olmayan şeyleri var eden, icad eden manasıyla yüce Allahın örneksiz yaratma gücüne işaret etmektedir.

  Bu Esmayı yaşamınızda yeniliklere açılmak istediğinizde, düşüncelerinizin ve ilhamınızın gelişmesi yönünde kullanabilirsiniz. Düşüncelerinizi sınırlamayın Bedi Esması öylesine sınırsız bir yaratışın tecellisidir ki yaşamınızın tüm yönlerinde aklına dahi gelmeyecek açılımları beraberinde getirebilir, bu Esma bir bilinç uyanışıdır.
  NAFİ ( c.c ) (201 KEZ)

  Hayır ve menfaat verecek şeyleri yaratan, faydalandırandır.

  Bu Esma Fayda veren şeylerin kaynağı, menfaat sağlayan, yararlı şeyleri var eden anlamına gelir. Yaşamınıza bolluk ve bereketi çekmek, maddi ve manevi size faydalı olan şeylere kapı açmak için bu zikri kullanmanız faydanıza olur. Biz insanlar şimdiki bilincimizle sadece isteklerimizi elde etmek adına bazı uygulamaları yapmaktayız, oysa bize neyin fayda getireceğini anlamak için öncelikle onunla ilgili gelişimi yaşamak ve peşin hükümlü olmamakta yarar vardır, işte Nafi ismi gelen şey başta kötü görünse de onunla ilgili gelecek hayır kapılarını da açacaktır.
  MUKTEDİR ( c.c ) (199 KEZ)

  Her şeye gücü yeten, kudretli kuvvet ve kudret sahipleri üzerinde dilediği gibi tasarruf edendir.

  Bu Esma Genel anlamıyla, yapan, her şeye gücü yeten, istediğini yapmaya güç yetiren manasına gelir. Bu Esmayı yaşamınızdaki maddi, manevi her şeye gücünüzü yetirmek ve yapabilme gücünü kendinize çekmek için kullanabilirsin. Kudretiyle gücü her şeye yeten Allahın Varoluşta kendini gösteren bu tecellisi herkesin bilincine göre harekete geçecektir.


  İKİZLER BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
  (Haftanın her günü, günde en az 41 kez tekrar edilecek)

  İÇİNDE BULUNDUĞUM AN GÜZELLİKLERLE VE MUTLULUKLA DOLU, BU GÜNÜN GÜZEL YÖNLERİNİ DENEYİMLEMEYİ SEÇİYORUM.

  Yengeç ve Yükselen Yengeç

  Esma Ül Hüsna Desteği  SEMİ ( c.c ) (180 KEZ)

  İşitmeye konu olan her şeyi hakkıyla işiten, kullarının niyazını kabul edendir.

  Bu Esma en genel anlamıyla Çok iyi duyan, çok iyi algılayan manasına gelir. Allahın duymadığı algılayamadığı hiç bir şey yoktur, her görünen ve görünmeyen şey onun tarafından algılanır. Bu Esma algılarınızı genişletmek, olayları çok daha çabuk kavramak ve hissetmek için kullanabilirsiniz. Semi Esması aynı zamanda sezgisel algınızı ve bizlerin şu andaki bilincimizle müşahede edemediği algı sistemlerini de kontrol etmektedir. Esmanın görünen anlamı ardında pek çok farkı yön bulunmaktadır.
  BASİR ( c.c ) (302 KEZ)

  Her şeyi hakkıyla görendir.

  Bu Esma en genel anlamıyla her şeyi en iyi şekilde gören ve değerlendiren demektir. Burada anlatılmak istenen yüzeysel olarak olaylar hakkında görü ve bilgi sahibi olmak değil onları algılayarak tam bilgiye ulaşmak ve harekete geçmek manasıdır. Bu esmayı yaşamınızda olaylar hakkında bilgi sahibi olmak, onları net olarak algılamak ve harekete geçebilmek için kullanabilirsiniz. Elbette Esmanın çok daha derin anlamları vardır fakat zamanla kendini gösterir.
  FETTAH ( c.c ) (489 KEZ)

  Her türlü müşkülleri açan ve kolaylaştıran darlıktan kurtaran bütün anlaşmazlıkların nihai hakemi olarak mutlak adaleti gerçekleştirendir.

  Bu Esma genel anlamıyla; Bütün tıkanıklıkları gideren, ilerleten, fetih veren manasına gelir, elbette ki esma ile çalıştıkça kişi biri çok derin anlamına ulaşır ve esmanın yaşamın içindeki her noktasındaki tecellisini görmeye başlar. Yaşamınızda tıkanıklıklar ve duraksamalar yaşadığınız her noktada bu Esmaya başvurun, bir damardaki tıkanıklığın açılmasından tutun bir şehrin, bir gönlün fethedilmesine kadar her şeyin yolu bu Esmadan geçer.
  YENGEÇ BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
  (Haftanın her günü, günde en az 41 kez tekrar edilecek)

  YAŞAMIMI KOLAY VE NEŞE DOLU BİR HALE GETİRMEYİ SEÇİYORUM.

  Aslan ve Yükselen Aslan

  Esma Ül Hüsna Desteği  HABİR ( c.c ) (203 KEZ)

  Her şeyin dış ve iç yüzünden, açık ve gizli yönünden tam haberdar olandır.

  Bu Esma genel anlamıyla her şeyden haberdar olan, haber alan anlamına gelir. Yaşamınızda olaylar, süreçler ve gelişmelerle ilgili haberleri almak ve yolunuzu buna göre belirlemek için bu Esmanın büyük yardımını görürsünüz, elbette bu Esmanın çok daha derin manaları vardır farkındalığınızı arttıracak gücü size verecektir.
  MÜHEYMİN ( c.c ) (145 KEZ)

  Saltanatı hakkında dilediği gibi tasarruf eden, evrenin bütün işlerini düzenleyen, her şeyi gözetip koruyan, insanları kontrol edip gözetleyendir.

  Müheymin Esması Yüce Allah'ın koruyan, gözeten özelliğine işaret etmektedir.

  Bu esmayı kendinizi sıkıntıda ve huzursuz hissettiğiniz, güven duygusunu hissetmek istediğiniz her durumda kullanabilirsiniz. Müheymin Esması bir nevi manevi kalkan gibidir, sizi şer durumlardan koruyacak yansımalar bu Esmadan gelir.
  BASIT ( c.c ) (144 KEZ)

  Dilediğine bolluk veren, açan genişletendir.

  Bu isim açan, genişleten manasındadır, tüm darlıkları giderir ve hem fiziki, hem ruhi, hem zihin olarak sıkışmış tüm özellikleri feraha çıkartır. Bu isim maddi manevi sıkıntıları gidermekle, açıp genişletmekle yükümlüdür. Bu Esmayı andıkça gönlünüzün genişlediğini, daralmalarınızın geçtiğini hissedeceksiniz. Bu Esmanın kullanımını fiziki veya ruhani bir konu ile sınırlamak mümkün değildir, anlamı tüm yönlerde düşünün.
  ASLAN BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
  (Haftanın her günü, günde en az 41 kez tekrar edilecek)


  KENDİ GÜZELLİĞİMİ VE GÖRKEMİMİ GÖRMEYİ SEÇİYORUM.


  Başak ve Yükselen Başak

  Esma Ül Hüsna Desteği

  ALİM ( c.c ) (150 KEZ)

  Her şeyi en ince noktasına kadar bilen, ilmi ezeli ve ebedi olandır.

  Bu Esma genel anlamıyla; Her şeyi en ince noktasına kadar bilen ilmi ezeli ve ebedi olandır. Esmanın kullanımı özellikle bilgiye ulaşmak, hafızayı ve bilinci güçlendirmek yolunda harika bir gelişim sağlar. Bilgi güçtür ve insan aklı sınırsız bir potansiyel taşımakta, bu Esma o potansiyelin yegane anahtarıdır.
  VEHHAB ( c.c ) (140 KEZ)

  Çok fazla ihsan eden, çeşit, çeşit nimetleri daima bağışlayandır.

  Bu Esma genel anlamıyla yüce Allah'ın (c.c.) karşılıksız ve sınırsızca veren, sonu gelmeyen bağışların sahibi manasına gelmektedir.

  Vehhab Esmasını yaşamınızda bereketi var etmek ve dar zamanlarınızda bolluğa kavuşmak yolunda kullanabilirsiniz.

  Bu Esma ayrıca bizlerin bilinçlerinde, her şeyin kaynağı olan yüce Allah'ın sonsuz ve sınırsız bir zenginliğe sahip olduğunu, onu dilediği gibi yönlendirerek sınırsızca dağıtsa da varlığından hiç bir şey kaybetmediğini, yani evrenin dönüşüm sistemini algılamamızı kolaylaştıracaktır.

  Bu potansiyel (Esma) aslında sınırsız bir kaynağa sahip olduğumuzu anlamamız için harika bir anahtardır.
  VACİD ( c.c ) (140 KEZ)

  İstediğini istediği vakit bulan, hiçbir şeye muhtaç olmayan.

  Bu Esma genel istediği her şeyi bulan, sonsuz ve sınırsız kaynağa sahip olan manasındadır. Bu Esmanın var oluşa yansıması her oluşun varlığını sürdürebilmesi ve isteklerine ulaşabilmesi için gereken her şeyi kendine çekebilmesi kendisi için lüzumlu olan her şeye ulaşabilmesini kapsar. Bu Esmanın zikri kendiniz için gerekli tüm şeylere ulaşmanızı sağlamak yolunda harika bir anahtardır.  BAŞAK BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
  (Haftanın her günü, günde en az 41 kez tekrar edilecek)

  YAŞAMIN MERKEZİNDE SEVGİYLE VE BAŞARIYLA VAR OLUYORUM.

  Terazi ve Yükselen Terazi

  Esma Ül Hüsna Desteği  MUKADDİM ( c.c ) (184 KEZ)

  İstediğini öne alandır.

  Bu Esma genel anlamıyla, arzu ettiğini öne olan, ileri geçiren anlamını taşır. Esmanın zikri ile yaşamınızda maddi ve manevi her alanda önceliği ve yükselişi kendinize çekersiniz.

  Esma hakkında detaylı düşünün ve sınırsız olun, göreceksiniz ki bu Esma her yönde ilerlemektedir, kendiniz için önceliği istediğiniz durumları iyi değerlendirin ve bu niyet ile Esmayı zikredin.
  MALİKEL-MÜLK ( c.c ) (212 KEZ)

  Mülkün ebedi ve ezeli sahibidir.

  Yüce Allah bu isim tecellisiyle tüm yarattıklarının aslında ilk noktaya, yani kendi zatına ait olduğunu işaret eder.

  İsim dikkatle düşünüldüğünde bedenlerimizi ruhumuzun bir mülkü olarak görebiliriz, fakat unutmamak gerekir ki ruh da Allah'a aittir.

  Bu Esma derin anlamlarıyla bizleri ulaştıracağı farklı açılımların yanında, dünya yüzünde deneyimlemeye geldiğimiz tüm maddi oluşları kazandıracak ve arttıracak kudrettedir.
  CAMİ ( c.c ) (114 KEZ)

  İstediğini istediği zaman, istediği yerde toplayandır.

  Bu Esma genel anlamıyla, istediğini istediği zaman, istediği yerde toplayan anlamına gelir. Yaşamınızda düşünceleriniz ve istekleriniz doğrultusunda, insanları, olayları, düşünceleri, ilhamı kendinize çekmek, dağılmış olayları yeniden bir araya toplamak için bu esma harika bir anahtardır.

  TERAZİ BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
  (Haftanın her günü, günde en az 41 kez tekrar edilecek)


  İÇ SESİME GÜVENİYORUM, GÜÇLÜ VE AKILLIYIM.

  Akrep ve Yükselen Akrep

  Esma Ül Hüsna Desteği
  MUĞNİ ( c.c ) (275 KEZ)

  Dilediğine zenginlik veren.

  Bu Esma genel anlamıyla zengin olan, zenginlik veren anlamına gelir. Yaşamınıza maddi manevi olanakları çekmek istiyorsanız bu Esmayı Bolca zikredin. Muğni ismindeki zenginliği çeşitlilik olarak, ruhani ve insani tüm melekelerin artması açısından da değerlendirebilirsiniz.
  NAFİ ( c.c ) (201 KEZ)

  Hayır ve menfaat verecek şeyleri yaratan, faydalandırandır.

  Bu Esma Fayda veren şeylerin kaynağı, menfaat sağlayan, yararlı şeyleri var eden anlamına gelir. Yaşamınıza bolluk ve bereketi çekmek, maddi ve manevi size faydalı olan şeylere kapı açmak için bu zikri kullanmanız faydanıza olur. Biz insanlar şimdiki bilincimizle sadece isteklerimizi elde etmek adına bazı uygulamaları yapmaktayız, oysa bize neyin fayda getireceğini anlamak için öncelikle onunla ilgili gelişimi yaşamak ve peşin hükümlü olmamakta yarar vardır, işte Nafi ismi gelen şey başta kötü görünse de onunla ilgili gelecek hayır kapılarını da açacaktır.

  CEBBAR ( c.c ) (206 KEZ)

  Azamet ve kudret sahibi, istediğini mutlaka yapan, kırık kalpleri onaran, dilediği her durumda mutlak iradesini yürütendir.

  Bu Esma genel anlamıyla, dilediğini yaptırmaya gücü yeten, azamet ve ululuk sahibi, mutlak iradesini herkesin üzerinde geçerli olan anlamına gelir. Bu esmada Allahın dilediği işi zorla da olsa yaptırma kesinliği vardır. Yaşamınızda uğraş isteyen konularda hükmünüzü arttırmak için bu Esmadan yararlanabilirsiniz.


  AKREP BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
  (Haftanın her günü, günde en az 41 kez tekrar edilecek)


  HER GÜN DAHA ÇOK İLERLEMEK İÇİN KENDİME İZİN VERİYORUM.


  Yay ve Yükselen Yay

  Esma Ül Hüsna Desteği  RAHMAN ( c.c ) (298 KEZ)

  Esirgeyen, bağışlayan, ilahi rahmet, lütuf ve koruyuculuğu bütün mahlukatı kapsayandır.

  Bu Esma genel anlamıyla, esirgeyen, koruyan, rızkını veren, bağışlayan manasına gelir. Yaşamınızda maddi ve manevi güveni, ilahi ve dünyevi korumayı ve kollamayı yaşamak istiyorsanız, negatif yükleri üzerinizden atmayı arzuluyorsanız bu Esma harika bir anahtardır.
  MÜ’MİN ( c.c ) (137 KEZ)

  Kullarına emniyet veren. Kendisinin ve peygamberlerinin doğruluğunu ortaya koyandır. Kullarına yaptığı vaadinde sadık olandır.

  Bu Esma genel anlamıyla, muhafaza ve himayesiyle her oluşu koruyan, korkuları gideren, güven veren, tehlike ve felaketleri uzak tutan manasına gelir. Bu Esmayı yaşamınızda güvene ve cesarete ihtiyacınız olan her durumda kullanabilirsiniz, ayrıca bu Esma üzerinizde harika bir muhafaza kalkanı oluşturacaktır.
  RAFİ ( c.c ) (351 KEZ)

  Yukarı kaldıran, yükselten, dereceleri yükselten, izzet ve şeref bahşedendir.

  Bu Esma genel anlamıyla yukarı kaldıran, dereceyi yükselten, izzet ve şeref bahşeden anlamına gelir. Yaşamınızda amaçlarınızı ve oluşlarınızı artan bir değerle buluşturmak, daha iyi yerlerde var olmak isterseniz bu Esmayı kullanın.  YAY BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
  (Haftanın her günü, günde en az 41 kez tekrar edilecek)


  İSTEKLERİMİ RAHATÇA DİLE GETİRİYORUM, KENDİMİ İFADE ETMEMİN HİÇ BİR SAKINCASI YOK.
  Oğlak ve Yükselen Oğlak

  Esma Ül Hüsna Desteği

  LATİF ( c.c ) (129 KEZ)

  En ince işlerin bütün inceliklerini bilen, lütuf ve ihsan sahibi olandır.

  Bu Esma en genel anlamıyla beğenilen, istenen, takdir edilen manalarına gelir. Latif Esmasını yaşamınıza güzellikleri çekmek, memnun olmak adına her durumda ve oluşta kullanabilirsiniz. Bu Esma birçok başka Esma ile birleştirilebilir, insan zihninde olduğu gibi oluşların içinde de katıldığı yere Latif etkisini verir mesela Latif ul Habir Esmasını hayırlı haberler almak istediğiniz her konu için kullanabilirsiniz.
  ALİYY ( c.c ) (110 KEZ)

  İzzet şeref ve hükümranlık bakımından en yüce olandır.

  Bu Esma genel anlamıyla yüce, yüksek, oluşun en üstünde olan anlamları içerir. Yaşamınızda yükselişinizi istediğiniz, değerinizin ve kıymetinizin artmasına yönelik tüm düşünce ve harekelerinizde kullanılabilecek bir esmadır. Yaşamınızda sadece kendinizi için değil sizinle uyumda olacak tüm yüksek etki ve oluşları çekmek için de bu Esmayı kullanabilirsiniz.
  VEDUD ( c.c ) (200 KEZ)

  Çok seven ve çok sevilen iyi kullarını seven rızasına erdiren, sevilmeye en layık olandır.

  Bu Esma genel anlamıyla, sevginin kaynağı, aşkın kaynağı, aşka ve sevgiye yegane layık olan manasına gelir. Bu isim yaşamınıza daha fazla aşk ve sevgi çekmenize yardımcı olacak, kendinize yaratılmış olan her şeye sevgi bilinciyle bakmanızı sağlayacaktır.

  OĞLAK BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
  (Haftanın her günü, günde en az 41 kez tekrar edilecek)


  HER GÜN DAHA ÇOK İLERLEMEK İÇİN KENDİME İZİN VERİYORUM.

  Kova ve Yükselen Kova

  Esma Ül Hüsna Desteği
  MECİD ( c.c ) (114 KEZ)

  Şanı şerefi çok üstün olan, lütuf ve keremi bol olandır.

  Mecid Esması genel anlamıyla değerli olmayı ve üstün meziyetleri işaret eder.

  Bu Esmanın bilincimizde arttıracağı potansiyel, maddi ve manevi alanda tüm değerlerimizi arttırmak yönünde olacaktır.

  Bu Esmaya yaşamlarımızda yer vermek bizim üstün meziyetlerimizi ve değerimizi arttıracağı gibi diğer bilinçlerin bize olan bakış açısını da olumlu yönde arttıracaktır.
  KAVİY (c.c) (116 KEZ)

  Çok kuvvetli, kudretli her şeye yetendir.

  Bu Esma her şeye gücü yeten, enerjinin ve kuvvetin kaynağı manasına gelir. Söz konusu kuvvet ayrıca direnç yüklüdür, enerjinin kaynağını ve gerektiği yerde kullanılışını işaret eder, bu sınırsızdır çünkü her şey enerjiden oluşmuştur, ismin manası bunu yaşamında hissetmeye yarar.

  Kaviy ismi ilk bakışta fiziksel gücü temsil eder gibi gözükse de burada aynı zamanda bir irade gücü ve ruhsal kuvvet de söz konusudur.
  MUHYİ ( c.c ) (68 KEZ)

  İhya eden, dirilten, can bağışlayan, hayat verendir.

  Bu Esma HZ. İsa'nın ölüleri diriltirken kullandığı bir isimdir, şifa için kullanılır, hayat veren sağlık veren manasına gelir. Ruhen ve bedenen sağlık verir. Şifa ve iyileşme ile ilgili her şey bu isimin tecellisinden kaynaklanır. Ayrıca bu esma maddi alemde kötü giden işlerin iyileşmesi için de kullanılabilir. Bu açıdan bakıldığında Esmanın kullanımı normal akışından çıkmış her durum için rahatlıkla kullanılabilir, biliyorsunuz ki en küçük zerrede var olan bir aksaklık bütünün kendisini yok etmeye yeterlidir bu yüzden yaradılışta önemli veya önemsiz diye bir şey yoktur.  KOVA BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
  (Haftanın her günü, günde en az 41 kez tekrar edilecek)


  YAŞAMIMIN HER KÖŞESİNE HUZUR VE BARIŞ GETİRİYORUM.

  Balık ve Yükselen Balık

  Esma Ül Hüsna Desteği


  SAMED ( c.c ) (134 KEZ)

  Her şey ona muhtaç, fakat kendisi hiçbir şeye muhtaç olmayan.

  Samed Esması genel anlamıyla, Yüce Allah'ın yarattığı her şeyin ona muhtaç olması fakat onun hiç bir şeye muhtaç olmaması anlamını yansıtır.

  Samed Esması var oluş alemine bireysel güç olarak yansır, bu güç bizlerin bilinçlerinde ihtiyacımız olan her şeye ulaşacak ve hiç bir aracıya gerek duymadan bunu gerçekleştirecek yetkeyi verir.

  Elbette ki Samed Esmasının yansıması çok fazla yön içermektedir, başarı, hakimiyet, odak olmak, idare, gibi bir çok yön bu Esma ile ortaya çıkar.

  Samed Esmasını sıkışık bir durumda kaldığınızda bolca anın, üzerinize çektiğiniz etki olaylara güç yetirebilmenizi sağlayacaktır.
  KUDDÜS ( c.c ) (170 KEZ)

  Her türlü eksiklik ve ayıplardan münezzeh bütün kemal sıfatlarla muttasıf bulunandır.

  Bu isim Genel anlamıyla temizleyen, arıtan, tüm kirlerden kurtaran manasındadır. Yaratıcının kudreti ile evrende fiziki veya manevi her şey temizlenebilir, maddi manevi her oluş üzerindeki izlerden kurtulabilir.

  Esmanın aslında çok derin manaları vardır, kişilerin ruh dünyalarını, üzerlerinde çeşitli nedenlerle biriken negatif etkilerin temizlenmesinde büyük etkisi görülür. Bu Esamayı kullandıkça sezgilerinizin de güçlendiğini göreceksiniz.

  RAHİM ( c.c ) (258 KEZ)

  Bu Esma En genel anlamıyla, rahmetiyle tüm evreni kuşatan ve koruyan, tüm varoluşa gereken nimetleri ve var olmaları için uygun ahengi sağlayan manasındadır.

  Yaşamınızda korumak, kollamak ve büyütmek istediğiniz her olay ve oluş için bu esmayı kullanabilir, ayrıca bu Esmaya yönelmek Evrenin ahengini sağlayan ve koruyan yüce iradeye çok daha bilinçli bir şekilde yaklaşmak için harika bir anahtar olacaktır.


  BALIK BURCU HAFTALIK OLUMLAMASI
  (Haftanın her günü, günde en az 41 kez tekrar edilecek)


   
BURÇLARA GÖRE ESMA ÜL HÜSNA konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Burçlara Göre Patronlar

  Burçlara Göre Patronlar

  koç burcu patron aslan burcu patron oğlak ikizler rüyada patronun para vermesi Arkadaşlar patronunuzun nasıl gözüne girebileceğinizi yada onu nasıl gıcık edebileceğinizi merak ediyorsanız patronunuzun burcunu öğrenmeniz yeterli :D:D:D Sonra burdan ona nasıl davranacağınıza bakabilirsiniz :D KOC BURCU Dogustan yonetici ozellikleri tasir. Tam bir iskoliktir. Zam almak icin: Gerektiginde...
 2. sıkıntılarımıza GÖRE ÇEKİLECEK ESMALAR

  sıkıntılarımıza GÖRE ÇEKİLECEK ESMALAR

  esmalar esmalarla dua günlük esmalar birinin seni sevmesi için dua sevgilinin seni sevmesi için Sevgili melekler,derdini veren Allah dermanını da vermiştir...İşte derdimize göre okuyabileceğimiz esmalar........... Sağlıklı bir ömür için: El- Vasi İyi bir idareci olmak için: El-Vali Yeni kuracağımız işte hayır ve bereket için: El-Hâkim Küsleri barıştırmak için: El- Cami...
 3. Burçlara Göre Meslekler

  Burçlara Göre Meslekler

  burçlara göre meslekler nuray sayarı burçlara göre meslekler nuray sayarı 2011 pratik Koç Burcu: Polatikacı-Organizatörlük-Yöneticilik-Mühendislik-İşletmecilik-Komutanlık-Kimyacı-Operetör-Mizah fıkra yazarlığı-Ressam-Parfüm işleri-Artist-Müzik adamı Boğa Burcu: Askerlik-Doktor-Kimya alanı-Dişçi-Mimar-Mütahit-Demir çelik işleri-Bankacı-Pratik meslekler. İkizler Burcu:...
 4. Esma-ül Hüsna Nedir?

  Esma-ül Hüsna Nedir?

  esma-ül hüsna,esmaül hüsna nedir,esmaül hüsna ile ibadet nasıl yapılır,esmaül hüsna fazileti,esmaül hüsna anlamları,esmaül hüsna ne için okunmalı,esmaül hüsna neye iyi gelir,Allahın isimleri, Esmaü’l Hüsna (Esmâ-i hüsnâ) “en güzel isimler demektir. en güzel isimler Allah Teâlâ’nındır.Bu isimler sıfat olarak da kullanılır. Cenaâb-ı Hakk’a ait olan pek çok isim mevcuttur; onların sayısını...
 5. İsminizin ebced değerleri ve okunacak esmalar

  İsminizin ebced değerleri ve okunacak esmalar

  Esmaül Hüsna’dan her biri başka bir isme bakar.Dolayısıyla siz de kendisiminize bakan esmayı tesbit edip her gün çıkan miktarı okuyun.Bunu yaparken iki şık vardır. Birincisi;Direkt ve yalnız kendi isminiz ebcedi karşılığı olan esmadır.İsminizin ebced değeri karşılığı olan esmaya en yakın esma veya direkt olarak da çıkabilir.İşte o Esmayı belirtilen gün ve saatte okumak. İkincisi ise;Anne...

Sayfayı Paylaş