Burçlara Göre Saç Modelleri ve Renkleri

Burçlara Göre Saç Modelleri ve Renkleri
burçlara göre saç renkleri, burçlara göre saç modelleri, burçlara göre saç şekilleri

Her bayan arada birde olsa kendisi ile ilgili değişiklik yoluna giderek saç modeli ve renginde farklılıklar uygular. Aslın da bu değişiklikleri uygularken bazı önemli detaylarıda es geçmemek gerekiyor. Burçların özelliklerine göre saç modelleri ve renginiz size en uygun şekilde olacak ve ışığınızı daha çok yansıtacaktır.
Hangi burcun kadınına nasıl bir saç modeli ve rengi gider diye merak edenler için burçlara göre saç rengi ve modeli önerilerini sizler için paylaşıyoruz.
sac modelleri.jpg


KOÇ BURCU

Bu burçtaki kadınlar; duygularını açıkça belli eder, cesur, canlı ve aktiftirler. Günlük hayatlarında çok heyecanlı ve pratik olduklarından, modern tarzda kesilmiş kısa bir saç modeli tam da koç burcu kadınına göre.

Uzun saçlara sahip koç burcu kadınları ise, saçlarını açık bırakmaktan hoşlanmaz. Genellikle atkuyruğu şeklinde saçlarını toplar. Doğuştan lider olduğunuz ve dikkat çekmeyi çok sevdiğiniz için, saçınızda kızıl renk kullanmayı seviyorsunuz.

BOĞA BURCU

Boğa burcu kadınları dost canlısı, güvenilir, sabırlı ve bir o kadarda inatçı bir yapıya sahiptir. Kimse sizin havai, ayakları yere basmayan biri olduğunuzu söyleyemez. Dostlarınıza sorarsak, ne kadar güvenilir, dirençli, sabırlı ve gerçekçi biri olduğunuzu söyleyeceklerdir. Bu yüzden tercihiniz daima doğal olandan yana. Abartılı, gösterişli, dikkat çekici modeller size göre değil. Ayrıca değişiklikleri ve yenilikleri sevdiğiniz için de kızılın açık tonları ve sarı sizin için ideal.

İKİZLER BURCU

Monotonluk size çok uzak! Bu nedenle, dostlarınız, muhtemelen sizi bir ay platin sarısı saçlarınıza alışmaya çalışırlarken, bir sonraki ay başınızdaki deniz mavisi esintileriyle karşılaştıklarında şaşırmıyorlardır. Bu yüzden, size saç modeli önermemiz çok zor.

Neşeli, hareketli, duyarlı ve rahatı seven mizacınızla, rahat kullanılan, özel bir bakım gerektirmeyen, evden çıkmadan önce şöyle bir taramanızın yeterli olacağı saç modellerini tercih ediyorsunuz. İkiz karakterli mizacını, saç renginde de görmek isteyen ikizler kadını için röfleli ve gölgeli saçlar uygundur.
YENGEÇ BURCU

Romantik ve şefkatlisiniz. Alışkanlıklarınıza, değerlerinize ve evinize son derece bağlısınız. Ama özgürlüğünüze de düşkünsünüz. Kişisel alanınıza sizin izniniz olmadan birisi yaklaşır yaklaşmaz, tırnaklarınızı hemen çıkarıverirsiniz. İki renkli ombre saç, sizin için çok iyi bir fikir olabilir. Düz veya dalgalı, abartıdan uzak saçlar da tam size göre.

ASLAN BURCU

Adı üstünde; ormanların kraliçesi sizsiniz! Tüm gözler üzerinizde toplanmalı, sizi gören herkes kıskançlığından titremeli! Hayatı heyecanlı ve lider bir kimlikte yaşamaktan büyük zevk duyarlar. Bu yüzden de dikkat çeken, gösterişli ve cesaret isteyen saç modelleri tam size göre. Kendine güvenen, tutkulu ve ateşli aslan kadınlarının rengi açık kumral ve fındık kabuğu rengidir. Değişiklik yapmaktan korkmayın.BAŞAK BURCU

Dakik bir insansınız. Hatta size mükemmeliyetçi bile denilebilir. Dağınıklığın hiçbir türüne dayanamazsınız. Bu yüzden saçlarınızın da her zaman bakımlı ve özenli olması şart. Sorumluluk sahibi ve hassas bir mizaca sahip olan başak kadınının rengi platin tonlarıdır.


TERAZİ BURCU

Estetiğe, konfora ve lükse karşı başkalarından daha duyarlısınız. Ama yine de gösterişi ve abartıyı sevmiyorsunuz. Tercih edeceğiniz saç modeli kesinlikle sade ve şık olmalıdır. Cazibeli, hayat sevinciyle dolu ve uyumlu terazi kadını için en uygun saç rengi kumral tonlarıdır.AKREP BURCU

Çevrenizde bıraktığınız soğuk izlenime rağmen, gizem ve tutku, hayatınızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Küt kesimli saçlar, akrep kadınlarının saklı güzelliklerini ortaya çıkarmaları açısından biçilmiş kaftandır. Azimli ve cazibeli akrep kadını için en uygun saç rengi kuzguni siyahtır.


YAY BURCU

Bağımsız olmaları yay burcu kadınlarının en belirgin özelliğidir. Ani kararlar alıp,aldığı kararları çiğnemek de yay burcu kadınına has bir özelliktir. Yay burcu kadını sprey ya da jöle kullanmaktan hoşlanmadığı için, yumuşakça dökülen saç modellerini tercih ederler. Dışa dönük, maceracı, aynı zamanda zarif yay kadının rengi koyu kumraldır

OĞLAK BURCU

Kıvrak espri anlayışınız ve ortama uyumunuz sayesinde, en zor durumlardan bile yüzünüzün akıyla sıyrılabilirsiniz. Her konuda olduğu gibi saç konusunda da sağlamcısınız. Bu yüzden saçınızın bozulmasını önleyen ve her telin yerli yerinde durmasını sağlayan sprey ve jöle gibi şekillendiriciler kullanın. Neşeli, çalışkan, hırslı yapısıyla dikkat çeken oğlak kadınına en çok yakışan saç rengi toprağın tonlarıdır.
KOVA BURCU

En çok kullandığınız kelimeler, prensip ve mücadele olmalı. Her şeyi bilip görüyormuş gibisiniz. Sıra dışı zevkleriniz var ve inançlarınız için büyük mücadelelere girmekten çekinmezsiniz. Yeni stiller denemekten zevk alan kova burcu, saç rengi ve kesimi konusunda da yeniliklere açıktır.


BALIK BURCU

Burçların en duygusalı sizsiniz ve mantıktan çok sezgilerinizle yolunuzu buluyorsunuz. Hassas karakteriniz saçlarınıza da yansıdığından, boya ve perma gibi kimyasal uygulamalardan uzak durmalısınız. Saçlarınızı mutlaka boyayacaksanız, bitkisel boyalar kullanmaya özen gösterin. Zengin bir iç dünyası olan balık kadınına toprak rengi ve tonları çok yakışır.
 
Üst