Burçlardan Sağlık Önerileri

fırtına

Yeni Üye
Üye
Burçlardan Sağlık Önerileri
Baş ağrısı bezdirir

Koç: Yönetici gezegeni Mars'ın da etkisiyle kafa ile ilgili tüm organlar ve kan ile de ilişkilendirilir. Koç burçlarının en önemli sağlık sorunları orasında migren, yoğun baş ağrıları, tansiyon ile ilgili problemler, beyinden kaynaklanan akli sorunlar ve gerginliğe bağlı ağrılar bulunmaktadır. Aktif ve enerjik bir yapıya sahip oldukları için vurma, düşme, çarpma ve yaralanma gibi sorunları diğer burç gruplarına göre daha yoğun yaşarlar. Ofis ortamı dışında açık hava yürüyüşleri yapmak, öğünlerinizde sebze ve meyveyi arttırmalı, gerginlik ortamlarında ise çıplak ayakla toprakta yürümelisiniz...

Şişmanlık tehdit eder

Boğa: Boyun, boğaz, bademcikler, tiroid ve üst göğüs bölgesini ve omuzları yönetir. Hareketsizlik, lezzetli yiyeceklere düşkünlük, bedensel aktivitelerde düşüse ve kilo sorunlara neden olabilir. Venüs'ün temsil ettiği lenf problemleri ve bağışıklık sistemi şikâyetleri, yoğun görülür. Gıdanıza dikkat etmeli, öğünlerinizden şekerli, çikolatalı ürünleri azaltmalısınız. Yavaşlığı ile tanınan Boğa burçları, hareket etmek, bisiklete binmek, yüzmek gibi ağır olmayan faaliyetleri hayatlarına sokmalı.

Sigaradan uzak durun

İkizler: Vücutta işitme organlarını, ses tellerini, akciğerleri ve yoğun alerjik otoimmün hastalıkları temsil eder. Temiz hava solumalısınız. Akciğerleri, diğer burç gruplarına göre daha zayıftır ve kolay etkilenebilir. Kulaklar da bu burcun yönetimi altındadır. Sİgaradan uzak durmaksınız, egzost gazının ve kötu kirli havanın bulunduğu yerlerden uzaklaşmalısınız. Alerjik astımdan do bir nebze korunabilirsiniz.


Stres midenize vurur

Yengeç: Yemek borusu ve mide, üst sindirim sistemi ve dişler, Yengeç burcu yönetimi altındadır. Aşırı hassas karakter ve sinir sistemindeki hassas yapı, bu bölgelerin çok kolaylıkla hastalanmasına neden olur. Ayrıca kadınlarda göğüsler ve anne süfü de, Yengeç burcu ile alakalıdır. Stresli olaylardan ve işlerden kaçınarak, bilhassa midenizin ve sindirim sisteminizin çok kolay etkileneceğini bilin. Selülozlu gıdaları pişmiş tüketmek, aşırı stresli dönemlerde çiğ sebze ve meyveden kaçınmak uygun olacaktır.

Kalbinizi küçümsemeyin

Aslan: Kalp hastalıkları ve kroner hastalıkları, yükselen Aslan burçları ile Mars ve Uranüs gibi ağır etkili gezegenlerin Aslan burcundaki yerleşimlerinde daha sık çıkmaktadır. Tüm kalp hastalıkları, dolaşım sistemi sorunları ve tansiyon da bu grupta daha yoğun görünmektedir. Sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemeli, ailenizde kalp hastalıklarının genetik geçmişini araştırmalı ve kendinizde gördüğünüz problemleri doktorunuza danışmalısınız.


Sindirimde zorlanabilirsiniz

Başak: Tüm pankreas hastalıkları, diyabet ve hipoglisemi olmak üzere, kalın bağırsaktan kaynaklanan apandisit peritonit gibi iltihabı rahatsızlıklar ile kabızlık ve strese bağlı irritabl kolon sendromlan görülebilir. Akdeniz ateşi (FMF) gibi sistem hastalıklarıyla da karşılaşabilirsiniz. Spor yapmak, dikkatli beslenmek, kendini ve çevreyi eleştirmekten uzaklaşmak ve duygusal hayatı kontrollü yaşamak gereklidir.
Su, böbrekleri temizler

Terazi: En çok görünen hastalık tipleri idrar yolu enfeksiyonları, böbrek sorunları, mesane ve böbrek taşları ile birlikte bel ile alakalı şikayetlerdir. Öncelikle bol su içmeli, arada bir boşaltım sistemini temizleyici destek tedaviler uygulamak veya aynı görevi gören sıvılar almak soğuğa karşı önlem alarak soğuktan kaynaklanacak üşütme gibi basit hastalıkların böbreklerinizde ve idrar yollarınızda sorun yaratmasını engellemelisiniz.

Kolay hastalanmazlar

Akrep: Erkek ve kadınlarda üreme organları ve tüm vücuttaki bunlara bağlı salgı bezleri ile alakaladır. Ayrıca yönetici gezegen olan Plüton'un, bağışıklık sisteminin işleyişi üzerindeki etkileri bilinmektedir. Rahim ile ilgili problemler, yumurtalık sorunları, bunlarda oluşabilecek çeşitli tümörler, zührevi hastalıklar, bakteriyel ve virütik enfeksiyonlar, Akrepler'de, diğer burçlara göre daha fazla görünür. Aslında bir Akrep burcu kolay hastalanmaz. Enerjinizi güne yaymalı, çok eşlilikten kaçınmalı, hijyene aşırı dikkat etmelisiniz.


Şeker gibi tatlı değil

Yay: Vücutta karaciğer, safrakesesi, Başak burcunun belli dereceleri ile birlikte pankreası yönetir. Tip 1 ve tip 2 seker hastalıklarının en yoğun göründüğü burç grubudur. Jüpiter'in de etkisi sebebi ile kilo problemleri, karaciğer enzimi sorunları, karaciğer ile ilgili virütik hastalıklar görülür. Bol su tüketmeli, akşam yemeklerinde, karaciğerinizi yorabilecek ağır hamur işi, kızartma ve tatlılardan mümkün olduğunca kaçınmalı, bitkisel beslenmeli, toksik etkili yiyeceklerden uzak durmalı ve alkole yaklaşmamalısınız.

Kemik erimesine dikkat

Oğlak: Kalsiyum ve magnezyum sorunlarıyla kemik erimesi gibi problemlere sıklıkla rastlanmaktadır. Oğlak burcu, bunların yanında diş, saç, tırnak ve dizleri de yönetmektedir. Diş bakımınızı düzenli yaptırmak, dizlerinizin hayat boyu önemini unutmadan ağır sporları, yaparken kendinizi korumaya dikkat etmeli, kemik yapınızda oluşabilecek sorunlara karşı, tıbbi olarak her hangi bir sakıncanız yok ise, bol kalsiyum içeren gıdalar tüketmeye çalışmalısınız.

Gergin ortamdan kaçın

Kova: Vücutta tüm sinir sistemini, beynin elektrik iletimini, bedenin kendisine ait tüm ritmlerini yöneten burç grubudur. En çok görünen hostalık tipleri; felçler, el, ayak ve boyun titremesi, çarpıntı, aritmi ve sinir sistemi ile ilgili tüm hastalıklardır. Doğa ile daha fazla iç içe olmalı, vücuttaki elektrik dengesini koruyabilmek için de çim ve kumda çıplak oyakla yürüyüşler yapmalı, asırı gergin ortamlardan kaçınmalı ve hobilerinize vakit ayırarak yaşamın zevklerinden faydalanmalı, stresi azaltmalısınız.

Depresyon sizi yakalar

Balık: Ayaklar, ayak bilekleri, Neptün'ün temsil ettiği uyku düzensizliği, çesili psikolojik sorunlar, takıntılar ve genetik kaynaklı depresyon ile bağlantılıdır. Neptün halüsinasyonlara, asırı hassas bir sinir sistemine, ayaklardan kaynaklanabilecek şekil bozukluklarına ve akli sorunlara sebebiyet verebilir. Alkol ve yatıştırıcı ilaçlardan uzak durmalı, ayak bakımına fazla önem vermeli, depresyona sebebiyet verecek, stres yaratan iletişimlerden kaçınmaya çalışmalı, anksiyete ve panik atağın belirtilerini gördükleri takdirde tedavi görmekte gecikmemelidirler.

Not: Bu öneriler Astrolojik genellemelerdir, tıbbi olarak kesin nitelikli öneriler olarak kullanılmamalıdır

kaynak:devtürkler
 
Son düzenleme:
Üst