Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Burçların Sanat Dünyası

  Konu, 'Burçlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  bu konu burçların sanata karşı özellikleri hakkında bilgilere yer vermektedir.
  Burcunuzun özelliklerine ne kadar inanıyorsunuz bilemem ama günlük burcuna göre bile hareket eden insanların sayısı oldukça fazladır.

  Sizlere bu yazımız da burcunuzun sanatla olan özellikleri hakkın da bilgilere yer veriyoruz. Bakalım sizin burcunuz sanata karşı hangi özellikleri taşıyor?

  < Konu Resmi..>
  Koç Koçlar atılgan ve üreticilerdir, fikirler şimşek gibi birden belirir onların beyinlerinde. Zekaları ile her zaman iki üç adım öndelerdir. Bu yüzden onlar için sanat karmaşık olmalıdır, ancak böyle olduğunda kendilerini rahat ve huzurlu hissederler. Ya akıllarını birden fazla işe koşacak ya da duracaklardır. Onlar daima birden fazla işi seçer. Bir yandan müzik dinlerken diğer yandan resim yapar. Zamanın nasıl geçtiğini anlamaz, bir bakmıştır ki elinde bir sürü resim ve dinlerken başa döndüğü şarkılar.

  Boğa
  Boğalar her şeye bir sanat eseri için ilham alacak şekilde bakar ve düşünürler. Onlar için hayat yenilikler ve güzelliklerle doludur. Her an her şeyden öğrenebilecekleri şeyler olduğunu düşünürler. Bu yüzden daima bir arayış içindedir. Aşk hakkındaki fikirleri yazdıkları şiirlerin ve şarkıların mısralarındadır. Şanssız olduklarını düşünseler de aşktan vazgeçmezler, dosdoğru aşka koşarlar. Boğalar ne zaman bir şeyler hissetse işte o zaman yeni bir şiir yazılmış demektir.

  İkizler
  Sanatsal yetenekten bahsedersek İkizler doğuştan aktör ve sosyaldir. Herkesin dikkatini üzerlerine çekerler. Bir bakmışsınız ki bir topluluğun ortasında bir İkizler hayran bakan gözlerle izleniyor. İşte o anda hem İkizler kendi duygularını tatmin eder hem de onu izleyenler izlediklerinden memnun kalırlar. Hayranlık uyandırıcak derecede güzel sözler yazar/söyler, şarkılar yapar. Duygularını melodiye dökmek çocuk işidir. Bir mırıltı tutturdukları gibi devamı gelir.

  Yengeç
  Duyguların içinde süzülen Yengeç her zaman için doğa ile iç içe olan hayatı sever. Yaptığı her sanat eserine bir 'doğal' katmayı bilir. Doğanın seslerine, ortaya çıkan görüntülere aşıktır. Bir gökkuşağı üzerine saatlerce konuşabilir, bir filme aşık olabilir. İzlediği her tiyatrodan bir sonuç çıkarır. Aşk romanları onların eseridir. Duygularını dibine kadar yaşayabildikleri için en iyi de onlar anlatırlar. Çevrelerindeki insanların onların anlatışını duymak için can atar.

  Aslan
  İlhamla dolu olan Aslanlar etrafındaki parlak her şeyi hafızalarına kaydedip onları harmanlamayı çok iyi bilirler. İlham için her zaman bakınır, güzel gördüklerini doğrudan kaydederler akıllarına. Resim neredeyse onların işidir. Kalemlerinden çıkanlar harikalar yaratır. Moda çizimlerini yapanlar da hep Aslan burcudur. Hem estetik görüşleri hem de çizim yetenekleri bir araya gelince onları kimse tutamaz. Yeni modacıların doğması an meselesidir.

  Başak
  Detaycı ve zeki yapıları ile şiirden ziyade düz yazının krallarıdır. Uzun uzadıya yazılmış, girift olay örgüsüne sahip yazılardan vazgeçmez. Onlar için en uygun romanlar polisiye -gerilim ya da dedektif romanlarıdır. Çünkü sık eleyip ince dokuyarak, dikkatli bir şekilde olay örgüsünü yaratacak, ardından her şeyi açıklığa kavuşturacaktır. Bu oyunlardan asla vazgeçmez, kendisini gerçek bir dedektif gibi görmeye hazırdır. Edebiyatta var olmak özel bir zevktir onlar için.

  Terazi
  Teknolojinin son harikaları ile sanatı birleştirmeyi sever Teraziler. Filmlerin savaş sahnelerinin nasıl yapıldığını düşünmek bile hoşlarına gider. Tiyatro sahnesinde kullanılan teknolojik konseptlere hayranlıkla bakar, ondan vazgeçmezler. Photoshop ile birkaç fotoğrafı düzenlemek, yeni müzikler üretmek onlar içindir. Akılları sanat ile doludur. Hayatın her karesini sanat ile bağdaştırmaya çalışır, ya arka planda çalan bir şarkı vardır ya da üzerinde oynadığı bir sahne.

  Akrep
  Yüksek duygu ve enerjileri kavramada üzerlerine olmayan Akrepler roman ve hikayede iyidirler. Yaşadıklarını ve yaşamak isteyeceklerini yazıya aktarırken hiç zorlanmazlar. Özellikle fantastik romanlar onlar için biçilmiş kaftan. Kurdukları dünyayı istedikleri gibi yönetir, yaratmada sınrı tanımazlar. Eğer bir yerlerde ipe sapa gelmez fakat etkileyicilik seviyesi yüksek olan bir roman görürseniz onu mutlaka Akrep yazmıştır. Kalemlerinin gücünü iyi bilir, ona göre hareket ederler.

  Yay
  Gösteri sanatları ile doludur Yayların akılları, bir sahnenin ya da kostümün ayrıntılarını düşünmek yapmaktan bıkmayacakları şeydir. Bir film düşünür, bundan kesitler alır tekrar tekrar izler. Unutmak istemediği yerleri not bile eder. Sözleri ezberler, yanlışları bulur. Yeniden yazma girişiminde bile bulunur. Yayların ruhları görsellik ile yıkanır. Edebiyata da düşkün olan Yaylar, şiirleri kolayca ezberleyebilir, duygularını bu şiirlerle istedikleri gibi edebilir.

  Oğlak
  Mesafeli ve düşünceli görünen Oğlakların içlerinde duygu patlamaları yaşanır. Sakinliklerini herhangi bir sanat dalında atmak ister. Filmlere düşkünlükleri ile bilinir, neredeyse izledikleri her filmin şarkılarını bile hatırlar. Tiyatroya da oldukça düşkün olan Oğlaklar sahne sanatlarına düşkün olduklarını bu konuda da kanıtlar. Onlar için bir sahneyi her açıdan geliştirmek ve büyütmek en iyisidir. Asla vazgeçmeyecekleri bir konu yönetmek ve idare etmektir. Sahneyi onlara bırakın, onlar yönetsin.

  Kova
  Yaratıcı Kovalar için sanatın her alanı çocuk oyuncağıdır. Onlar sanatta minik bir çocuğun büyük bir iştahı ile var olurlar. Hep daha fazlasını ister, daha fazlasını düşünür. İç dizayn, yemek, kıyafeetler… Her şeyden kendilerine bir yaratım alanı çıkarabilir. Duygularını nesneye ve sanata yansıtmayı çok sever. Aynı zamanda şair ve yazardır. Bir taşla bir sürü kuş vurmak demek Kova burcu olmak demektir. Sanatı bu denli hissetmek herkese göre değildir.

  Balık
  Duygusallığını sanatta konuşturmayı sever Balıklar. Sanat onlar için hayatın kalbidir neredeyse. Ellerinden geldikçe içinde olmaya çalışırlar sanatın. Ve sanatçının da daima yanındadırlar. En yakın arkadaşları da onun gibi sanatçı ruhuna sahip insanlardır. Edebiyatın tüm alanlarında iyilerdir. Yazdıkları hikayeler ve romanlar herkes tarafından beğenilir, yaratığı karakterleri farklılıkları ile öne çıkar. Çizimleri de oldukça iyidir. Elleri yatkın olduğu için grafikerlik gibi sanat bazlı mesleklerde de başarılı olurlar. Sanatçılardır açıkçası.


   
Burçların Sanat Dünyası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nick Dünyası

  Nick Dünyası

  nick dünyası 2010 ¸.•´¸.•*¨) ¸.•*¨)RüYaM¸.•´¸.•*¨) ¸.•*¨) u)--[Vay Benim Deli Gönlum Yarali Ku$a Döndu Güvendigm Daglara Kar Yagdi Birer Birer]--(u) Dilini kana bulama sus da oldur beni ne olur! Gönlünün daracigina asta öldür beni NE OLUR! Keske daglara gelincik olsaydimda, oksamasini bilen avuclarinin icinde solsaydim. Sevdigim degil canimsin, uzak degil yakinimsin. Hayaller hep yalan...
 2. Cadılar Dünyası

  Cadılar Dünyası

  cadı varmı cadılar varmı cadı varmıdır cadılar dünyası gerçekten Özellikle orta çağ zamanlarında sık sık gündeme gelen bir konu varki oda cadılar... Bazı kadınların cadı olduğu öne atılarak çok kötü işkencelere maruz kaldığı ve özellikle yakılarak öldürüldüğü dönemler.. Cadı diye birşey varmı bilmiyorum ama şu devirde erkekler tarafından maalesef biz kadınlar cadılıkla zaten suçlanıyoruz:D...
 3. nesnelerin dünyası

  nesnelerin dünyası

  nesne resimleri nesne fotoğrafları Onlarda aşık olur,onlarda gezer dolaşır,onlarda eğlenir.Kimden mi bahsediyorum? Hayatımızdaki nesneler....Evet onlarında bir dünyası var nasıl mı işte.........
 4. Inci dünyası

  Inci dünyası

  inci dünyası BAYANLARA EN ÇOK YAKIŞAN TAKILAR ARASINDA İLK SIRALARDA ŞÜPHESİZ İNCİ BULUNUYOR...ASALETİ ZARİFLİĞİ İLE BİR BAYANA UYUM SAGLAYABİLECEK HARİKA TASLAR...İŞTE İNCİLERDEN OLUSAN KOLEKSİYON BUYRUN...
 5. Sanat Dünyası Van İçin Seferber Oldu

  Sanat Dünyası Van İçin Seferber Oldu

  van deprem 7,2 şiddetinde deprem yardım eden ünlüler vana yardım kampanyası hakkında detaylı bilgiler Meleklermekanı.com'da Pazar günü Van'da meydana gelen 7,2 şiddetinde deprem tüm Türkiye'yi tek yürek haline getirdi melekler...Ünlü ünsüz herkes Van'daki depremzedelere yardımcı olabilmek için elinden geleni yapıyor...9 tv kanalından ortak yayın yapılan Van İçin Tek Yürek Kampanyasında ise...

Sayfayı Paylaş