Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Burçların Yıldız İsimleri ve Özellikleri

  Konu, 'Burçlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  isimlerin özellikleri yıldız isimleri isim özellikleri burçların yıldızları isimler ve Burçların yıldız isimleri ve özellikleri hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşıyorum
  [​IMG]
  VEGA:

  Oğlak burcunun 15° 03′ derecesinde bulunur.
  Venüs ve Merkür gezegenlerinin karakteristiğindedir.
  Kendini beğenme, gösteriş merakı, gurur, kibir gibi vasıfları temsil eder. Kişi gerek davranışları gerek fikirleriyle etrafa hava atmaya, gösteriş yapmaya m&yilli olur. İnsanlara adeta yukardan bakar.

  OENEB:

  Oğlak burcunun 19° 31′ derecesindedir.
  Mars ve Satürn gezegenlerinin karakteristiğindedir.
  Disiplin, otorite ve düzeni temsil eder. Bulunduğu evin konularında çok otoriterdir. Esneklik tanımaz. Kişi, kurallara hem kendi uyar hem de herkesin kayıtsız şartsız uymalarını ister.

  ALTAİR:

  Kova burcunun 02° 29′ derecesindedir.
  Mars ve Jüpiter gezegenlerinin karakteristiğindedir.
  İhtirasları, aşırı istekleri, yüksek umut ve beklentileri temsil eder. Hangi konuda olacağı
  bulunduğu evin temsil ettiği yaşam alanı ile ilgilidir. 1. evde aşırı ihtiraslılık, 5. evde aşkın ihtirasa dönüşmesini, 10. evde mesleki konuda hırslı oluş vs. verir.

  GİEDİ:

  Kova burcunun 03° 32′ derecesindedir.
  Venüs ve Mars gezegenlerinin karakteristiğindedir.
  Allah sevgisi ve fedakarlık temsilcisidir. Dine bağlılık, tavsiyelere uyma ve inanç verir. Başkalarına yardım etme isteği güçlü olur, bunun için kendi isteklerini rahatlıkla terk edebilir. Önce başkaları sonra kendi gelir.

  DENEBADİGE:

  Balık burcunun 05° 04′ derecesinde bulunur.
  Venüs ve Merkür gezegenlerinin karakteristiğindedir.
  Bilgi ve öğrenimi temsil eder. Kişi öğrenme isteği ile doludur. Okuma aşkı verir. Öğrenebilmek, bilgi sahibi olmak en büyük zenginliktir. Kişinin haritasında bulunduğu evle ilgili konuda bilgisi çok fazla olur.

  SCHEAT:

  Balık burcunun 29° 05′ derecesindendir.
  Mars ve Plüton gezegenlerinin karakteristiğindedir.
  Ölümü temsil ettiğine inanılır. Birinci evde veya ufuk çizgisi ile kavuşumda ise kişinin kendi ile ilgilidir. Diğer evlerde ise, o evin temsil ettiği konularla ilgili ölümler verir. Çok büyük zorluklar, sarsıntılar verir. Çok kesin kayıplar yaşatır.

  SPİCA:

  Terazi burcunun 23° 33′ derecesinde yer alır.
  Venüs ve Mars gezegenlerinin karakteristiğindedir.
  Genel anlamda başarı işaretidir. Kişinin adil, çalışkan ve hırslı olmasını sağlar. Bulunduğu evle ilgili konularda başarılı olmayı, iyi bir mevkie ulaşmayı temsil eder.

  GÜNEY KİFFA:

  Akrep burcunun 14° 48′ derecesinde bulunur.
  Mars ve Satürn gezegenleri karakteristiğindedir.
  Şanssızlığı temsil eder. Hangi evde bulunuyorsa o evin kapsamındaki yaşam alanında işler genellikle ters gider.

  KUZEY KİFFA:

  Akrep burcunun 19° 05′ derecesindedir.
  Merkür ve Jüpiter gezegenlerinin karakteristiğini gösterir.
  Güney Kiffa’nın aksine başarıyı, mutluluğu ve şanslılığı temsil eder. Özellikle bulunduğu evin konularında kişi çok şanslı olur.

  BUNGULA:

  Akrep burcunun 29° 18′ derecesinde yer alır.
  Venüs ve Jüpiter gezegenlerinin karakteristiğindedir.
  Yay burcundan da esintiler alarak kibarlığı, asaleti temsil eder. Aranılan bir arkadaştır. Kişi ters, beğenilmeyen yönlerine rağmen insanları cezbeler, sevilir.

  ANTARAS:

  Yay burcunun 9° 29′ derecesindedir.
  Mars ve Jüpiter gezegenlerinin karakteristiğindedir. .
  Düşünce zayıflığı verir. İsabetli düşünememe, iyi karar verememe, akılsız davranma gibi zayıflıklara işaret eder. Hayatın sonu kötü bir şekilde noktalanabilir. Feci bir ölüm anlamına gelebilir.

  SİNİSTRA:

  Yay burcunun 29° 28′ derecesinde yer alır.
  Satürn ve Venüs gezegenlerinin karakteristiğini taşır.
  Ahlak zayıflığı, bozukluğunu ifade eder. Toplumda tasvip edilmeyen ahlak dışı kabul edilen davranışlara sebep olur. Bulunduğu evle ilgili konuda ahlaksızlık verebilir. Fahişelik, dolandırıcılık, sahtekarlık gibi.

  SİRİUS:

  Yengeç burcunun 13° 59′ derecesinde yer alır.
  Mars ve Jüpiter gezegenlerinin karakteristiğindedir.
  Şöhret, ün, iyi bir isim yapmayı ifade eder. Bu sabit yıldızla uygun bir kavuşuma sahip kişiler er geç şöhreti yakalar, meşhur olurlar. Ancak bu şöhret hoş olmayan bir alanda da olabilir.

  PROCYON:

  Yengeç burcunun 25° 31′ derecesindedir.
  Merkür ve Mars gezegenlerinin karakteristiğindedir.
  Canlılık, kuvvet, gençlik enerji verir. Fiilsel veya fikirsel atanlarda aktiviteyi, yaratıcılığı gösterir. Aynı zamanda kişi şiddet konularına yatkın olur. Çabuk harekete geçer, çabuk alevlenir.

  ASELLUS:

  Aslan burcunun 8° 26′ derecesinde bulunur.
  Güneş ile Mars gezegeninin karakteristiği karışımıdır.
  Hastalıklar konusunda söz sahibidir. Hastalıklara karşı açıklık getirir. Özellikle iltihaplı ve ateşli hastalıkları temsil eder. Ateşin çabuk yükselmesine neden olur. Görme ile ilgili körlük derecesine varabilecek sorunlar verir.

  ALPHARD:

  Aslan burcunun 27° derecesinde bulunur.
  Venüs ve Satürn gezegenlerinin karakteristiğindedir.
  Genel anlamda ölümsüzlük ifade eder. Fiziki yaşam ömrünün uzun olmasını sağlar. Ayrıca eser anlamında, ölümünden sonra bile bir kişiyi yaşatacak olan, edebiyat, sanat, müzik gibi çeşitli alanlarda değerli kalıcı eser vermeyi temsil eder.

  ZOSMA:

  Başak burcunun 11° derecesindedir.
  Satürn ve Venüs gezegenleri karakteristiğindedir.
  Genel anlamda toplumda kabul edilmeyen davranışları, tutumları temsil eder. Ahlaksızlık, kendini aşırı düşünme, bencillik verir. Esrar,
  eroin, sigara gibi bağımlılık yapan isteklere yatkınlık verir.

  DENEBOLE:

  Başak burcunun 21° 20′ derecesinde yer alır.
  Satürn ve Venüs gezegenlerinin karakteristiğine sahiptir.
  Şanssızlık ve pişmanlığı temsil eder. Özellikle aşta şans vermez. Ateşli başlayan ilişkiler acı bir şekilde söner. Kişi çok dikkat etse bile, çoğunlukla yaptığı şeylerden sürekli pişmanlık duyar. Bulunduğu evle ilgili konularda da zorluk verir.

  VİNDEMİATRİS:

  Terazi burcunun 9° 40′ derecesindedir.
  Satürn ve Merkür gezegenlerinin karakteristiğindedir.
  Yalancılık, hile, aldatmaca, sözünde durmama gibi özellikleri temsil eder. Kişi bu gibi durumlarla karşılaşabileceği gibi kendisi bu özellikleri taşıyabilir. Büyük sıkıntılar yaşaması, hayatının çok zorluklarla geçmesi mümkündür.

  DIFDA:

  Koç burcu 2° 18′ derecede bulunur.
  Satürn gezegeni karakterindedir.
  Engeller, kısıtlamalar ve hastalıklarla ilgilidir. Hangi eve denk gelmişse, o evin temsil ettiği konularda talih kapalılığı verir. Kişi kendine karşı acımasız ve sert davranır. Hangi hastalığa sebep olabileceği konusunda karar vermek için, Koç burcunun 2. derecesinde bulunan yıldıza bakmak gerekir.

  ALPHERAZ:

  Koç burcunun 14° derecesindedir.
  Venüs ve Jüpiter gezegenlerinin karakterlerinin karışımı özellik gösterir.
  Genellikle talih, mutluluk, iyilik verir. Bolluk, bereket getirir. Özgürlük ifade eder. Sert tesirli açı yapıyorsa özgürlük ve hürriyet aşkı aşırıya dönerek mutsuzluğa yol açabilir. Bunun hangi konuda olabileceği bulunduğu evle ilgilidir. 4. Evde ise ebeveynlerle, 7. evde ise eşle, 10. evde ise meslekte özgürlük istediği sorunlar yaratabilir.

  SHARATAN:

  Boğa burcunda 7° 22′ derecededir.
  Mars ve Satürn gezegenleri karakteristiğindedir.
  Kabalık, sertlik, acımasızlık ve şiddet gibi özellikler verir. Kişi çevresindeki insanlara karşı sert bir tutum içindedir. Özellikle bulunduğu evle ilgili alanda sert olur. Ayrıca bulunduğu evle ilgili yaşam alanı kişi için tatsız, sorunlu geçer. Sürekli sertliklerle, zorluklarla savaşmak zorunda kalabilir.

  ALDEBARAN:

  Boğa takım yıldızının en parlak üyesidir. Bu burcun 9° 30* derecesinde yer alır.
  Mars gezegeni karakteristiğini gösterir.
  Cesaret, atılım, öncülük yaptırır. Yüksek mevkilere ulaşmayı sağlar. Askeri alanda veya diğer çeşitli alanlarda rütbe, şan, şeref gibi üstünlükleri temsil eder.

  BELLATRİX:

  İkizler burcunun 20° 40′ derecesinde yer alır.
  Mars ve Merkür gezegenleri karakteristiğindedir.
  Hile, art niyet, çıkarcılık gibi özellikler verir. Para veya çıkarlar uğruna yapılan evlilikler temsil eder. Kişinin iyi bir mevkie gelmesini sağlar ancak önce kötü durumlarla, felaket ve zorluklarla savaştırır. Ardından rahatlık ve şöhret getirir.

  BETELGEUZE:

  İkizler burcunun 28° 28′ derecesinde yer alır.
  Merkür ve Mars gezegenleri karakteristiğindedir.
  Kişinin bolluk içinde bir hayat sürmesini sağlar. Maddi zenginlik verir. Rahat, şanslı ve mutlu bir yaşamı gösterir.

   
Burçların Yıldız İsimleri ve Özellikleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çin astrolojisi burçlar tablosu ve burçların özellikleri

  Çin astrolojisi burçlar tablosu ve burçların özellikleri

  çin astrolojisi burçlar yılan burcunun özellikleri çin burçlarının özellikleri astrolojisine göre burçlar 1943 tarihi han gi burç tur 1909 – 1929 YILLARI ARASI 22 Ocak 1909 - 09 Şubat 1910 HOROZ 10 Şubat 1910 - 29 Ocak 1911 KÖPEK 30 Ocak 1911 - 17 Şubat 1912 DOMUZ 18 Şubat 1912 - 05 Şubat 1913 FARE 06 Şubat 1913 - 25 Ocak 1914 ÖKÜZ 26 Ocak 1914 - 13 Şubat 1915 KAPLAN 14 Şubat 1915 - 02...
 2. burçlarımız ve kısa öz özellikleri

  burçlarımız ve kısa öz özellikleri

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 3. Mısır burcunuz burcunuzun karakteri ve özellikleri

  Mısır burcunuz burcunuzun karakteri ve özellikleri

  mısır burcunuz 26 nisanda doğanların özellikleri Mısır astrolojisine göre her burcun kendine özel bir karakteri ve özellikleri var Bakalım Mısır burcunuz ve özellikleri nelermiş Thot(29 Ağustos-27 Eylül) Zeka ve edebiyat tanrısı, Osiris’in danışmanı ve Horus’un koruyucusudur. Kelimelerin ve matematiğin tanrısı olarak kabul edilir, ayrıca tüm yazarları koruduğuna inanılır, hiyeroglif...
 4. Nart Karaçay Burçları ve özellikleri

  Nart Karaçay Burçları ve özellikleri

  20 nisanda doğanların özellikleri 30 nisanda doğanların özellikleri İşte size burçlar dünyasından değişik Bilgi... Doğum tarihinize göre bakın bakalım ne derece doğrudur? Karaçay araştırmacı Sofi Tram - Semen, Nart - Karaçaylar'ın yüzlerce yıl öncesine ait 36 burçluk sistemini belirledi. Semen'in kitabına göre, 36 burcun özellikleri şöyle: Toruk (21-31 Mart): İdare sahibi, lider. Hımmıy...
 5. Meleklerin isimleri ve özellikleri görevleri

  Meleklerin isimleri ve özellikleri görevleri

  meleklerin isimleri meleklerin görevleri meleklerin özellikleri Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda Melek'lerin isimlerini, görevlerini ve ayrıca özelliklerini sizlerle paylaşıyor ve Melekler hakkında merak ettiğiniz, bilmediğiniz ve bilmek istediğiniz tüm bilgileri aktarıyoruz. MELEK NEDİR? Melek, Allah tarafından yaratılmış, erkeklik ve dişilikleri olmayan ve Allah’a...

Sayfayı Paylaş