Burcunuz değişti mi ?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Burcunuz değişti mi ?
21 mayıs boğa mı ikizler mi 21 mayıs ikizler mi boğa mı hangi burca girer
Burcunuz Değişti mi?Gökbilimciler, yüzyıllardır kullanılan burç sisteminin hatalı olabileceğini ve her gün gazetede okuduğunuz burcunuzun aslında size ait olmayabileceğini ortaya koydu. Bugün kullanılan burçlar kuşağı, yaklaşık 2200 yıl önce dünyadan bakıldığında dünyadan görünen güneşin 12 takımyıldızına göre yer aldığı konuma göre hesaplanıyordu. Doğum gününde güneş hangi yıldız kümesiyle (boğa, aslan ve terazi gibi) aynı çizgide yer alıyorsa burç da buna göre belirleniyordu. Ancak antik astrologlara göre güneş dünyanın çevresinde dönüyordu. Yani teorileri daha baştan hatalıydı. Dünyanın yörüngesinde her yıl meydana gelen değişiklikleri de hesaba katmaları o günkü bilgileriyle mümkün değildi. Alman bilim adamlarına göre işte bu bilgi eksikliği, burç sisteminin baştan hatalı olduğu anlamına geliyor.

Dusseldorf Üniversitesi'ne göre Güneş'in burçlar için “sıfır” noktası sayılan 21 Mart'taki ilkbahar noktası, yörüngedeki değişiklik nedeniyle her yıl hafif hafif batıya doğru kayıyor. Bu da yeni bir burç haritasının varlığını ortaya çıkarıyor. Yörüngedeki bu hareketle yüzyıllar içerisinde dünyanın dönüşünde 36 derecelik bir sapma gerçekleşti. Burçlar da 2200 yıl öncesine göre 10'da bir oranında yani yaklaşık bir burç kaydı. Bu hemen hemen herkesin burcunun kaydığı anlamına geliyor. Yani 220 yıl önce 27 Kasım'da doğan biriyle 1960 yılında 27 Kasım'ında doğan birinin burcu aynı değil. 29 Kasım ve 17 Aralık arasında doğanlar da sıralamaya sonradan giren 13'üncü takımyıldız Ophiuchus (Yılan) burcuna giriyor.

İşte yeni burç takvimi:

Oğlak: 20 Ocak-16 Şubat

Kova: 16 Şubat-11 Mart

Balık: 11 Mart-18 Nisan

Koç: 18 Nisan-13 Mayıs

Boğa: 13 Mayıs-21 Haziran

İkizler: 21 Haziran-20 Temmuz

Yengeç: 20 Temmuz-10 Ağustos

Aslan: 10 Ağustos-16 Eylül

Başak: 16 Eylül-30 Ekim

Terazi: 30 Ekim-23 Kasım

*Akrep: 23 Kasım-29 Kasım

Yay: 17 Aralık-20 Ocak

*Yılan: 29 Kasım-17 Aralık


Ben, yorumlarımda yörüngedeki değişikliklerden kaynaklı sapmaları zaten hesaplıyorum!

Bugünkü astrologların ellerinde 4000 yıllık gök takvimi ya da gök günlüğü denilen ve güneş hareketlerinin takip edildiği bir harita bulunuyor ve ayrıntıları ile 2023'e dek hesaplanmıştır.

Benim Mynet sayfalarında yaptığım yorumlar eğer dikkatinizi çektiyse saat ve dakika belirtilerek yapılan yorumlardır. Güneş hareketlerini milimi milimine gösteren bilgisayar programından sati saatine tüm güneş hareketlerini bildiririm.
Araştırma sonucunda ortaya çıkan bazı bulguları bildiğim için, yorumlarımda da uzun zamandır kullanıyorum.

Aslında araştırma sonucunda belirtilmiş olan yörüngedeki değişiklik nedeniyle burçların kayabileceği meselesi doğrudur. Ancak ben bu kaymaları mutlaka yorumlarımda belirtiyorum. Güneş her yıl 22 Aralık-21 Ocak tarihleri arasında Oğlak burcundadır. Güneşin burçlara girişi yıldan yıla değişir. Dolayısıyla güneşin burç değiştirdiği tarih ve saati elimizdeki gök günlüklerinden hesaplarız. Bu hesaplamaya göre burcu tam doğrusuyla tespit etmiş oluruz. Mesela ben Kasım 1980'de doğdum, şı tarih şu saat diyen bir okura, sizin doğduğunuz yıl güneş o saate Akrep'e geçmemişti o yüzden siz Terazi burcusunuz. Yani tüm bu sapma ve kaymalar Mynet sayfalarında tarafımdan hesaplanarak yorumlanıyor.
Belki bir 10 yıl sonra ciddi araştırmalar sonucu bilimsel olarak dünyada kabul gören ve literatüre geçen bir çalışma olduğunda biz de tabi ki değişen bulgulara göre yöntemlerimizi değiştiririz. Ancak bu araştırmalar, şimdilik kişisel fikir ve iddialardan ibaret.

İremsu
Mynet Astroloji Danışmanı
 

gizemlisu

Yeni Üye
Üye
Cevap: Burcunuz değişti mi ?

Balık: 11 Mart-18 Nisan

27 mart doğum günüm, eee öyleyse balık burcu olmuşum....

zaten hem koç hem balık özellikleri taşıyordum...:)
 

*jellibon*

Daimi Üye
Üye
Cevap: Burcunuz değişti mi ?

Boğa: 13 Mayıs-21 Haziran

ben 11 haziran doğumluyum ikizlerdim ama şimdi boğamı oldum :hmm:
 
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
hehe

walla benmki başaktı aslan olmöuş... :D sevindim yani ne diyim. iLK ÖNCE ALIŞAMADIM SONRA ALIŞTIM SONRA ARAŞTIRDIM DEĞÜİŞTİ ÇIKTI BİDA araştırdım yalan çıktı xD bananae yaa alıştırmıyıcaktınız beni aslana değiştirin şuu burçlarııı xD
 
Üst