1. ay_yıldız

  ay_yıldız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2010
  Mesajlar:
  14
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Burcunuza Göre Evinizi Aydınlatın

  Konu, 'Burçlar' kısmında ay_yıldız tarafından paylaşıldı.

  Tüm burçlar Jupiter armatürleriyle kendi ruhlarına uygun ışığı buluyor. Su grubuna romantik öğelerle hitap eden Jupiter ateş grubunun canlılığı için etkileyici aydınlatma sağlayan armatürleriyle ön plana çıkıyor. Hava grubunun hareketliliği ve dışa dönüklüğünü vurgulayan aydınlatmaya imkan veren armatürler toprak grubunun içindeki gizli romantiği keşfettiren aydınlatma sağlıyor.
  Terazi için şaşırtıcı ışık efektleri
  Güneş ışığını seven Terazi yedi rengin aydınlattığı bol ışıklı ortamları ister. Bu burcun insanını şaşırtmak onu etkileyecektir. Onu mutlu edebildiyseniz sunduğunuz herhangi bir aydınlatmayı da reddetmeyecektir. Çünkü o derin bir duygu zenginliğine sahiptir.

  Aydınlık özgür hareketli yansımalar onu mutlu edebilir. Ayrıca ortamı neşelendiren ışık oyunları da Terazi’nin enerjisine uygun olacaktır. Bu burcun estetiğe düşkün olduğunu unutmamak gerekir. Ortamı aydınlatan ışık onun estetik duygularını da beslemelidir.

  Özgürlüğüne düşkün Terazi Jupiter halojen serisinden JH558’in yuvarlak formu ile güneş ışığını hissedeceği gibi JH559’un şaşırtıcı ışık efektleri ile enerjisine enerji katacaktır.


  Görkemli aydınlatma ikizlere göre Hava gurubunun İkizler'i burjuva ruhunu alkışlayacak görkemli aydınlatmadan yanadır. Salt sarı ışık onu gerer. Ama dalgalanan hareketli ve güçlü aydınlatma onun dinamik tez canlı yapısına oldukça uygundur.

  İkizlerin değişken yapısı nedeniyle sabit bir aydınlatma onları tatmin etmeyecektir. Genel aydınlatmanın spot ışıklarla desteklenmesi İkizlerin hoşuna gider. Çünkü istediği zaman sadece spot ışıkları ile aydınlatılmış ortamı tercih edebilir.

  Jupiter kristal spot serisinden JH554 ve JH555 salkımlı yapısıyla şık kristallerinin üzerinde oluşan pırıltılarla dalgalanan hareketli bir etki yaratır. Bu da İkizler’in hareketli yönüne hitap ederek onlara uygun ambiyansı yaratacaktır.

  Kova’nın tercihi marjinalden yana
  Kova burcu marjinâl olan ne varsa onları tercih edecektir. Ya da alışılmamış tasarımlar içinden kıvılcım ışınlar saçılması gökkuşağının tepesinden yeryüzünü izlemeyi seven Kovalar için birebirdir. Güçlü vurgulu ışıklar renkli aydınlatmalar marjinal tasarımlar.

  İç mekanlar için Jupiter LED serisinden JL952 güçlü ışığı ile Kova’ların farklılığını ön plana çıkaracaktır. Dış mekanlar içinse yine LED serisinden JL947 yenilikçi fonksiyonel sıra dışı tasarımı ve mavi ışığı ile Kova’yı tatmin edecektir.

  Yengeçlerin hayal dünyası için romantik ışıklar
  Su grubunun Yengeç'i romantik ortama yakışan aydınlatmaları sever. Aplik gerisinden nişlerin kuytularından sızarak uzanan sarı veya pembe baygın ışıkta ruhu mutlu olur. Hayalleri ile baş başa kalabileceği ruhunu besleyen loş aydınlatma hep hoşuna gider. Yengeç dikkat çektiğinin farkındadır. Kendini gizlemek istediği anlarda da loş aydınlatmayı tercih edecektir.

  Jupiter aplik serisinden gizemli sarı ışık veren JW926 ve JW916 Yengeç’in hayal ettiği romantik ortam için oldukça uygundur. Aynı zamanda kendini saklamayı istediği zamanlar içinde de idealdir.

  Akrebin karanlık yönü karanlık ışıklar
  Akrep gizemli yönünden ötürü karanlığı sever. Fakat ortamı aydınlatan ışık karanlıkta parlayan kırmızı spot lâmbadan gelmelidir. Sıcak renklerden ateş kırmızısı ya da sarı loş ışık Akrep’in tercihi olacaktır. Gizemin ve karanlığın hafif aydınlıkla ortaya çıkması onun hoşuna gidecektir.

  Jupiter spot serisinden JH537 ve JH538 Akrep’in istediği etkiyi yaratacaktır. Çünkü karanlıkta kare ve yuvarlak formlarından ortaya çıkan sıcak renklerin meydana çıkardığı loşluk Akrep’in ruhuna hitap edecektir. JH542 ise yarattığı kırmızıya yakın yansımaları ile ateşin sıcaklığını aydınlanan ortama taşıyarak Akrep’in gizemli yönünü dışa vurmasını sağlayacaktır.

  Balık romantik de olsa aydınlıktan yana
  Duygusal romantik Balık’ın ışığı diri ve sarı olmalı ya da bol sarı minik spotlarla çevrelenmeli. Aralara Balık’ı rutinden kurtaracak mavi ve pembe aydınlatmaları da serpiştirebilirsiniz. Ancak düz mekânda flüoresan gibi beyazı tercih edecektir.

  Jupiter LED serisinden JL950 spot mavi ve beyaz renkleri ile Balık’ın istediği loşluğun ötesindeki aydınlatmayı sunacaktır. Ayrıca halojen serisinden JH511’in sarı ışığı ile birleşince minik pırıltılar yaratarak Balık burcuna gereken romantik ortamı sağlayacaktır.

  Toprak rengiyle bakırın karıştığı yansımalar Boğa’ya göre
  Boğa'lar nostaljiyi sever. Bulundukları nostaljik ortamsa toprak rengi ya da bakır kızıllığında bir ışık huzmesi ile aydınlanmalıdır. Ayrıca altın sarısı bir aydınlatma da bu salaş ortamın mütevazı ışığını desteklemelidir. Yaratılmak istenen romantik bir ortamsa o zaman canlı küçük ışıklarla zengin aydınlatma sağlanmalıdır. Çünkü Boğa aşırıya kaçmış loş ortamlardan hoşlanmaz.

  Boğalar hafif esintili bir akşamda bahçede yarattıkları nostaljik ortamı Jupiter dış aydınlatma serisinden JG721 JG722 ve JG723 ile tamamlayabilirler.

  Aplik baba ve direk olarak bütünlük sağlayan armatürler tam da Boğalara göre bakır kızıllığından bir ışık huzmesi verirken spot serisinden JH549’un yoğun ışık yansımaları ile istenen ışık zenginliği sağlayacaktır.

  Oğlak’ın içindeki gizli romantiği ortaya çıkaran aydınlatma
  Oğlak içten içe romantiktir. Şömine ateşinin alev alev aydınlatması tam ona göredir aslında! Kırmızı tok mumlar ışık rengine bürünmüş objeler içinden gelen flu aydınlanmalar onun yaratmak istediği romantik ortama ve içindeki gizli melankoliğe hitap eder. Küçük ışık oyunlarıyla desteklenmiş aydınlatma ise onun içinde saklayamadığı ihtirasın ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

  Jupiter halojen serisinden JH534 JH550 ve JH552’nin yuvarlak formlarından yansıyan flu aydınlatma Oğlak’ın içindeki romantiği ortaya çıkaracaktır. JH 558 ise yarattığı küçük ışık oyunları ile aşkı ve romantizmi doruklara taşıyacaktır.

  Başak için loş ortamlar idealdir
  Başak burcu mum ışığı âşıklarındandır. Karanlığa yakın aydınlatmayı tercih eder. Çünkü zaten onların içindeki ateş ve gözlerindeki berrak bakışlar etrafa yeterince ışık vermektedir. Duvarlara yansıyan loş ışık dalgaları ise ruhlarına eşlik edecektir.

  Jupiter sıva altı armatürlerinden JD519 ve JH502 Başakların aydınlık ruhlarına eşlik ederek onların içsel dinamiğini dinginleştirecektir. JH502 kare formundan ortaya çıkan ışık yansımaları Başak’ın içindeki ateşi biraz olsun dengeleyecektir. JD519 ise yuvarlak formundan yansıyan loş ışığı ile her ne kadar mantıkla hareket etseler de Başak’ı kimi zaman halay kurmayı seven yönünü destekleyen bir aydınlatma sağlayacaktır.

  Parlak aydınlatma Koç’un içindeki coşkuyu destekler
  Ateş grubunun Koç’u neşe arayan parlak cıvıltılı ışığın tutkunudur. Vitray mumlukların renkli yansımaları arasında olmayı sever. Havai fişeklerin ışıtması ona göredir. Geceleri renk cümbüşü ışıklar kristâl camlardan yansımalarla Koç’un yanar döner ruhuyla örtüşür. Kimi zaman da inanılmaz hayallerini destekleyen prizmatik yansımaları tercih eder.

  Jupiter camlı spot serisinden JH520 ve JH512’nin prizmatik formlarından oluşan aydınlatma Koç’un istediği cıvıltılı ışığı yaratarak neşesine ve hayallerine eşlik edecektir. JH506 ise yuvarlak kristal camının yarattığı parıltıyla istenilen coşkuyu yaratacaktır.

  Gösteriş meraklısı aslan kendini ihtişamlı aydınlatma ile belli eder
  Aslan sahne ışıklarının yansımasını sever gösterişten hoşlanır. Ağırlıkla beyaz ışık tercihidir. Olabildiğince parlak ve yıldızlı ışıltılar etrafını çevrelemelidir. Takıların beyaz ışıkları gözleriyle birleşince ortalık yıldız yağmuruyla yıkanır ki o da tam bunu ister. Vurgu aydınlatması yapan spot ışıklar Aslan’ın tercihi olacaktır.

  Çünkü o insanları yönetmeyi sever. Etrafındaki ışıklar ona doğru olduğunda tüm ilgi de onun üzerinde olacaktır. Bu şekilde ilgiyi daha kolay üzerine toplayacaktır.

  Jupiter focus serisinden JD601 JD602 ve JD619 tam Aslan burcuna göredir. Bu armatürlerin yarattığı parlak ve güçlü ışık efektleri Aslan’ın etrafını sararak onun ihtişamını yansıtacaktır.

  Yaylar aydınlatmadaki tercihi de özgürlük
  Ateşin Yay’ı için ışığın nereden nasıl hangi renk ve ne ölçüde geldiği hiç fark etmez. Gezeceği yollarda ana caddelerin yoğun aydınlatması da gökyüzünün aydınlatması da Yay’ı mutlu eder. Yeter ki ışık yol almasını sağlasın gezilerini engellemesin. Ayrıca özgürlüğe mahkumdur.

  Bu nedenle etrafında özgür yanını besleyecek ışıklar da ister. Yerinde duramayan Yay burcu insanı sürekli hareket halindedir. Sabit bir mekan belirlemek onun için zordur. Bu nedenle daha çok dış aydınlatmalar onun ilgisini çekecektir.

  Jupiter paslanmaz çelik serisinden JG811 JG814 ve JG822 bahçede yol kenarlarında evinin önünde yani onun özgür ruhunun beslendiği her tür dış mekanda Yay’ların etrafında yol gösterici olacaktır   
Burcunuza Göre Evinizi Aydınlatın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. burcunuza göre eviniz!

  burcunuza göre eviniz!

  Fransız yazar-astrolog Luc Bige'nin araştırmasına bir gözatmaya ne dersiniz. iLGİNÇ! Burcunuz stilinizi belirliyor. Koç:İç mekan onun tercihine göre daha işlevsel olmalı.Favori renkleri parlak kırmızı ya da pembe tonları. Boğa:Evinde vakit geçirmekten çok keyif alır.Kokulara,renklere ve estetik detaylara önem verir. İkizler:Evde pek oturmaz,oturduğunda ise fonksiyonel aksesuvarlara...
 2. Evinizi doğru aydınlatın...

  Evinizi doğru aydınlatın...

  Evinizi doğru aydınlatın... Bir çok insan evinde güzel ve sıcak bir atmosfer meydana getirmek ister. Aydınlatma evinizde aradığınız atmosferin bir tamamlayıcısıdır. Evinizi aydınlatırken gözü yormayan, kamaşma yapmayan bir ortam sağlamak için doğru aydınlatma elemanını seçmeniz gerekir. Satın aldığınız aydınlatma ürünlerinin verdikleri ışık dışında evinizde bulunan eşyalardan ışığın...
 3. Evinizi doğru aydınlatın ....

  Evinizi doğru aydınlatın ....

  Evimizin şıklığı ve komforunun yanında aydınlatılması da çok önemlidir.Hem sağlığımız hem de rahatımız için... Philips evlerinizi en güzel şekilde aydınlatarak güzelleştiriyor. Evinizin her köşesini hem kendi zevkiniz ve hem de çok kullanışlı ipuçları ile en güzel şekilde aydınlatabilir, aydınlatmanın evinizi ve yaşamınızı ne kadar güzelleştirdiğini görebilirsiniz. Ancak evlerde her alanın...
 4. Burçlara Göre Ev Düzeni

  Burçlara Göre Ev Düzeni

  ev düzeni Hangi burcun insanının nasıl bir ev düzeni var ve evdeki istediği düzen nedir burçların özelliklerine göre ev düzeni buyrun arkadaşlar:tik: KOÇ BURCU Kendinizi zaptedemiyorsunuz: saldirgan, cesaretli, orijinal ve renkli - evinizi bu kriterlere göre dösüyorsunuz. Provokasyonlari ve tezatlari seviyorsunuz. Bu yüzden evinizde eski esyalarin yaninda yenilerini, klaslarin yaninda...
 5. Evinizi yıldızlar aydınlatsın

  Evinizi yıldızlar aydınlatsın

  Yıldız avize modelleri 2012 Aydınlatma modelleri Evimize aydınlatma alırken epey dolaştık. o zaman çiçek şeklinde olan avize modelleri modaydı. Hatta bizde girişe gelincik şeklinde olan aydınlatmalardan aldık. Bu yıldız aydınlatma modellerini görünce de çok beğendim. Evimizi yldızlar aydınlatıyor:)

Sayfayı Paylaş