Burun Ameliyatı Sonrası Kısıtlanacak Hareketler

Burun Ameliyatı Sonrası Kısıtlanacak Hareketler
burun estetiği sonrası başı öne eğmek zararlımıdır,burun estetiğinde burunu nasıl koruyabilir,burun ameliyatı sonrası banyo yapmak,burun ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilere.jpg

Burun estetik ameliyatı sonrası hem kısa vadede, hem de uzun dönemde kısıtlanması gereken konuların başında buruna darbe alınmaması ve sauna ve solaryum gibi aşırı sıcak ortamlardan kaçınmak yer alır.

Hastalarımızın bize sorduğu soruların başında ise ne zaman normal yaşama dönecekleri ve fiziksel aktivitelerini nasıl yönetecekleri konuları gelir. Burun ameliyatları genellikle genel anestezi altında yapılan ve bir gece hastanede kalmayı gerektiren ameliyatlardır. Ameliyattan sonraki ilk hafta özellikle dikkatli geçirilmelidir.

İlerleyen günlerde, yaklaşık 6 hafta ağır egzersizlerden kaçınmak ve aşırı sıcağa maruz kalınmamalıdır. Bu aşamalarda, özellikle başı öne eğerek yapılan fiziksel aktiviteler ve spor hareketleri, kan basıncının yüze hücum etmesine ve istenmeyen kanamaların olmasına yol açabilir.

Burun ameliyatı uzun vadede hiçbir kalıcı kısıtlamaya yol açmaz. İlk haftalarda, öne doğru eğilmekten kaçınmak istenmeyen durumları azaltabilir.
 
Üst