Etiketler:
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Burun estetiği ameliyatından sonra iyileşmenizi hızlandıracak 10 öneri

  Konu, 'Plastik Cerrahi' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  burun estetiği olduktan sonra,burun estetiği olduktan sonra yapılması gerekenler,burun estetiğinden sonra kaç günde iyileşilir < Konu Resmi..>

  En hassas ameliyatlardan birisi olan burun estetiği sonrası aşağıda belirteceğimiz 10 kurala kesinlikle uymalısınız! Çünkü, burun çok hassas bir bölge olduğu için efrafınızdan gelecek veya sizin bir elbise, yiyecek gibi günlük alışkanlıklarınızı gerçekleştirirken burnunuza vereceğiniz darbe sonucu burun estetiğinizi buzabilirsiniz. İşte bu sebepten dolayı kesinlikle bu kurallara uymalısınız.

  Burun estetiği ameliyatı sonrasında öncelikle çabuk ve sorunsuz bir şekilde iyileşmeyi düşünürsünüz. Ameliyat sonrasında burun, altı hafta hassaslığını korur. Bundan dolayı ilk birkaç hafta önerilerimi dikkate alın. Biraz ihtiyatlı olmak iyileşmenizi hızlandırmakta etkili olacaktır.
  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Güncel Öztürk, ameliyat sonrasında daha hızlı toparlanmanızı sağlayacak 10 önerisini sıraladı:

  1. Zorlayıcı egzersizlerden en az iki hafta kaçının. Ağırdan alın, çok güç isteyen ve vücudunuzu sürekli hareket ettirecek egzersizlerden kaçının. İyileşmenin üçüncü haftasından sonra alıştırmalara yavaşça başlayabilirsiniz. Altı hafta boyunca basketbol veya voleybol oynamayın. Kısacası suratınıza ağır cisim çarpabilecek aktivitelerden kaçının.

  2. Yüzmeye gitmeyin. Burnunuz hassas olduğundan yüzmek ve özellikle dalış yapmak burnunuzu hala iyileşmekteyken hareket ettirir. Ayrıca burnunuza giren klor canınızı yakabilir. Yüzme havuzuna 2 ay, denize 1 ay girmeyin.

  3. İki hafta boyunca sümkürmeyin.

  4. Çok çiğnemeyi gerektirecek yemekleri yemeyin. Bifteği daha sonra yersiniz. Yumuşak yemekleri yemeyi tercih edin.

  5. Çok sert kahkaha atmayın ve çok geniş gülümsemeyin. Katı bir tavsiye olduğunun farkındayım ama burnunuz ne kadar az esnerse ve hareket ederse o kadar iyi.

  6. Dişlerinizi çok sert fırçalamayın. Diş fırçalamak burnunuza bağlı olan üst dudağınızı düşündüğünüzden fazla oynatır.

  7. Kafanızın üzerinden geçecek kıyafetlerden kaçının. Genelde önden düğmeli kıyafetleri giyinmeyi tercih edin.

  8. Burnunuzun üzerinde ilk 2 ay hafif çerçeveli gözlük tutmayın. Burnunuza ne kadar az yük bindirirseniz uzun vadede o kadar faydasını görürsünüz. Lensleriniz varsa kullanmanız için doğru zaman . Eğer gözlüksüz duramıyorsanız ve alternatifiniz yoksa burnunuza ağırlık binmeyecek şekilde steril yara bandı yardımıyla gözlüğü yukarıda tutacak bir sistem kurmalısınız. Bunun haricinde burnunuza yük bindirmeden elinizde tutarak da bakmayı deneyebilirsiniz.

  9. Korumasız cildinizi güneş ışığından üç ay boyunca koruyun. Güneşe çıkmadan önce burnunuza her zaman güneş kremi sürmeniz çok önemlidir çünkü çok fazla güneşe maruz kalmak kalıcı renk değişikliğine neden olabilir.

  10. İlk üç hafta boyunca sigara içmeyin. Bu tavsiye ameliyattan önce ve sonrası üç hafta için geçerli. Eğer sigara tiryakisiyseniz bırakmanız için güzel bir fırsat !
   
  Son düzenleme: 28 Şubat 2015
Burun estetiği ameliyatından sonra iyileşmenizi hızlandıracak 10 öneri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kalp ameliyatı ndan sonra hızlandırılmış iyileşme

  Kalp ameliyatı ndan sonra hızlandırılmış iyileşme

  Açık kalp ameliyatlarında hastanede kalış süresini 5 güne düşüren fast track recovery uygulamalarıyla Acıbadem Hastanesi’nin ameliyat sonuçları Amerika’nın en ünlü merkezleriyle yarışmaya başladı. Hasta haklarını koruyan, hastane hizmetlerinde kaliteyi yükselten ve maliyetleri düşüren hızlandırılmış iyileştirme “fast track recovery” uygulamalarıyla kalp cerrahisinde yeni bir dönem başladı....
 2. Estetik burun ameliyatı (Rhinoplasty)

  Estetik burun ameliyatı (Rhinoplasty)

  Burun Estetiği Estetik burun ameliyatı (Rhinoplasty) nedir?Estetik burun ameliyatı, burun şeklini değiştirerek, kişinin yüzü ile uyumlu yeni bir burun elde etme amacıyla yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyatlar ile büyük...
 3. rinoplasti-estetik burun ameliyatı

  rinoplasti-estetik burun ameliyatı

  burun masajı nasıl yapılır burun ameliyatı sonrası masaj rinoplasti sonrası masaj nasıl yapılır ameliyatı masajı Burnunuzu muayene ettikten sonra doktorunuz yöntemle ilgili kararı etkileyen diğer değişkenleri sizinle detaylı olarak konuşmalıdır. Birçok durumda...
 4. Burun Ucu Estetiği İyileşme Süreci

  Burun Ucu Estetiği İyileşme Süreci

  http://www.youtube.com/watch?v=EIgDNIjhFds
 5. Burun Ucu İçin Estetik Ameliyat

  Burun Ucu İçin Estetik Ameliyat

  burun ucu estetiği olan varmı,burun ucu estetiği olanlar,burun ucu estetiği nasıl yapılır,burun ucu estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler,burun ucu estetiği hakkında bilgiler Burun estetiği için başvuran hastaların sorunları ve beklentileri birbirinin aynı değildir. 3 boyutlu son derece kompleks bir yapı olan burunun şekliyle ilgili sorunlar çok farklılık gösterir. Burun...

Sayfayı Paylaş