gebe
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Burun EstetİĞİ

  Konu, 'Plastik Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  Rinoplasti, en çok yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Bu ameliyatla burun daha kısa veya daha uzun hale getirilebilir; burun ucu ve burun kemerinin şekli değiştirilebilir; burun delikleri küçültülebilir; üst dudak ile burun arasındaki açı değiştirilebilir. Doğumsal veya travmalara bağlı sonradan oluşmuş şekil bozuklukları da giderilebilir. Ayrıca, bu ameliyatla birlikte, şayet varsa, nefes alma problemleri de tedavi edillebilir. Bu ameliyat daha iyi bir dış görünüme sahip olmanızı sağladığından kendinize olan güveninizin de artmasına neden olacaktır.
  Rinoplasti için en iyi adaylar; görünümlerinde düzelme bekleyen fakat mükemmeliyetçi olmayan kişilerdir. Fiziksel ve psikolojik olarak sorunu olmayan herkese rinoplasti ameliyatı yapılabilir.
  Rinoplasti estetik amaçla yapılabildiği gibi doğuştan veya sonradan olan şekil bozukluklarının ve nefes alma problemlerinin düzeltilmesi için de yapılabilir.
  Deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapıldığında rinoplastide komplikasyon oranı oldukça düşüktür.
  Kesilerin çoğu burun içinde kaldığından rinoplasti ameliyatından sonra iz kalmaz. En deneyimli plastik cerrahların hastalarında bile bazan, ameliyat sonrası ortaya çıkan veya belirginleşen küçük deformitelerin düzeltilmesi için ikinci bir ameliyata gereksinim olabilir.
  Rinoplasti ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılabilir.
  Ameliyat bir-iki saat kadar sürer. Ameliyat sırasında, burun kemiği, kıkırdaklar ve gerekirse derisine yapılan müdahalelerle buruna yeni şekli verilir. Ameliyattan sonra burun üzerine atel uygulanır, burun içine de tampon yerleştirilir. Burun içindeki tamponlar iki-üç gün sonra alınır. Atel ise 10 gün kadar sonra çıkartılır.
  Ameliyattan sonra yüzünüzde şişlik olabilir. İlk birkaç gün burundan sızıntı tarzında hafif kanama olabilir. Çoğu hastada önemli bir ağrı problemi olmaz. Göz çevresinde şişlik ve morluklar olabilir, bunlar üçüncü gün civarında en belirgin haline gelir. Göz çevresindeki şişlik ve morluklar en geç iki hafta içinde tamamen kaybolur.
  Hastalar genellikle ikinci günden itibaren ayağa kalkarlar ve birinci haftadan sonra okullarına veya işlerine dönebilirler. Ameliyattan sonra üç hafta süre ile koşma, yüzme gibi sporlar yapılamaz. Üç ay süre ile gözlük takılamaz. En az iki ay süre ile burun dış darbelerden dikkatle korunmalıdır.
  Ameliyattan hemen sonraki dönemde yüzünüzdeki şişlik ve morluklardan dolayı ameliyat sonrası elde edeceğiniz sonucun gerçekleşeceği konusunda şüpheye düşebilirsiniz ve moraliniz bozulabilir. Depresyona meyilli olunan bu günler geçicidir ve hemen tüm hastalarda yaşanan bir süreçtir. Günden güne burnunuzdaki şişlikler inip kendinizi daha güzel hissetmeye başladığınızda moraliniz de düzelecektir. Birkaç hafta içinde hiç ameliyat geçirmemiş gibi görünecek ve hissedeceksiniz.

  Yara iyileşmesi uzun bir süreç olduğundan, özellikle burun ucundaki şişliğin tam olarak inmesi için bir kaç ay gerekebilir. Ameliyattan elde eilen nihai sonuca ulaşabilmek altı ay-bir yıl kadar sürer. Uzun olan iyileşme dönemi sırasında aileniz ve arkadaşlarınızdan beklenmedik reaksiyonlar ve eleştiriler alabilirsiniz. Burnunuzda önemli bir değişiklik olmadığını veya eski halinizin daha iyi olduğunu söyleyebilirler. İnsanların sevdiği kişilerin görünümlerinin değişmesini (iyi yönde bile olsa) kabullenmesi zaman alır. Asıl önemli olan kendi amaçlarınıza ulaşıp ulaşmamanızdır. Amaçlarınıza ulaşmışsanız ameliyat başarılı demektir. Ameliyatı başkalarının değil kendiniz için olduğunuzu unutmamalısınız.   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Ağustos 2016
 2. selma ak

  selma ak Forum Okuru

  EDİT BY BEYZA yaptıran var mı ?
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Şubat 2015
 3. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.192
  Beğenilen Mesajlar:
  2.007
  Ödül Puanları:
  113

  REKLAM VERMEK İÇİN İLETİŞİME GEÇİN.Bir daha başka siteye ait Link verirseniz banlanırsınız!
   
Burun EstetİĞİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Burun Şekil Bozukluğu (Burun Estetiği)

  Burun Şekil Bozukluğu (Burun Estetiği)

  burun şekil bozukluğu burunda şekil bozukluğu burun bozuklukları erkek şekilleri bozuklukları Burun, en göz önünde olan organlarımızdan bir tanesidir. Her ırk ve kişinin, belli bir burun şekli vardır. Çoğunlukla travmaya bağlı bazen de yapısal olarak burun şeklinde bozukluklar olabilir. Doğallıktan uzak görüntüler kişiyi rahatsız ederse, kişinin “burun şeklinin değiştirilmesi”ni isteme hakkı...
 2. Burun Estetikleri

  Burun Estetikleri

  burun şişmesi burunda şişme Burun Estetikleri:Yüzün tam ortasında yer alması burunun yüz estetiğinin en önemli unsuru olmasına yol açar. Bu nedenle burun estetiği ameliyatları kişinin yüz görünümünde belirgin bir değişime neden olur. Bu değişimin hastayı olumlu etkilemesi, yani ameliyat sonucundan memnun kalması için mutlaka kendisini...
 3. burun estetiği yaptıran varmı

  burun estetiği yaptıran varmı

  selam hanımlar benim burnumda kemik eğriliği var doktor amileyit olmam gerektiğini söyledi rahat nefes alamıyorum hazır bu ameliyatı yaptırmışken burnumda da ufak tefek değişiklik yaptırmak istiyorum ama korkularım da var burun estetiği ameliyatı çok zormu acaba ne kadar sürede ayağa kalkarım ameliyat sonrası ağrı çok oluyormu beni aydınlatırsanız sevinirim
 4. Burun estetiğinde deviasyon

  Burun estetiğinde deviasyon

  Burun estetiği, Bilgisayarda burun tasarımı, Burunda deviasyon, Burun revizyonu, Burun ucu estetiği, Estetik burun hakkında bilgiler Daha önce burun operasyonu olmuş ve sonucundan memnun olmayan kişiler için ikinci operasyon olması gerekmektedir. Bu tür ikinci operasyonlar revizyon veya deviasyon olarak geçmektedir. Daha önce burun operasyonu geçiren ve sonucundan memnun kalmayan...
 5. Burun Estetiği Olanlar Buraya !

  Burun Estetiği Olanlar Buraya !

  burun estetiği,burun estetik fiyatları,burun estetiğinde en iyi doktorlar,burun estetiği hakkında tüm bilgiler, Sevgili Melekler Mekanı Üyeleri ve aktif ziyaretçilerimiz, burun estetiği ile alakalı tüm fikirlerinizi,yaşadığınız operasyonları,fiyatlarını,hangi doktorda yaptırdığınızı,memnun kalıp kalmadığınızı ,şikayetlerinizi bizlerle bu başlık altında paylaşabilirsiniz. Burun...

Sayfayı Paylaş