Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Burun EstetİĞİ

  Konu, 'Plastik Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  Rinoplasti, en çok yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Bu ameliyatla burun daha kısa veya daha uzun hale getirilebilir; burun ucu ve burun kemerinin şekli değiştirilebilir; burun delikleri küçültülebilir; üst dudak ile burun arasındaki açı değiştirilebilir. Doğumsal veya travmalara bağlı sonradan oluşmuş şekil bozuklukları da giderilebilir. Ayrıca, bu ameliyatla birlikte, şayet varsa, nefes alma problemleri de tedavi edillebilir. Bu ameliyat daha iyi bir dış görünüme sahip olmanızı sağladığından kendinize olan güveninizin de artmasına neden olacaktır.
  Rinoplasti için en iyi adaylar; görünümlerinde düzelme bekleyen fakat mükemmeliyetçi olmayan kişilerdir. Fiziksel ve psikolojik olarak sorunu olmayan herkese rinoplasti ameliyatı yapılabilir.
  Rinoplasti estetik amaçla yapılabildiği gibi doğuştan veya sonradan olan şekil bozukluklarının ve nefes alma problemlerinin düzeltilmesi için de yapılabilir.
  Deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapıldığında rinoplastide komplikasyon oranı oldukça düşüktür.
  Kesilerin çoğu burun içinde kaldığından rinoplasti ameliyatından sonra iz kalmaz. En deneyimli plastik cerrahların hastalarında bile bazan, ameliyat sonrası ortaya çıkan veya belirginleşen küçük deformitelerin düzeltilmesi için ikinci bir ameliyata gereksinim olabilir.
  Rinoplasti ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılabilir.
  Ameliyat bir-iki saat kadar sürer. Ameliyat sırasında, burun kemiği, kıkırdaklar ve gerekirse derisine yapılan müdahalelerle buruna yeni şekli verilir. Ameliyattan sonra burun üzerine atel uygulanır, burun içine de tampon yerleştirilir. Burun içindeki tamponlar iki-üç gün sonra alınır. Atel ise 10 gün kadar sonra çıkartılır.
  Ameliyattan sonra yüzünüzde şişlik olabilir. İlk birkaç gün burundan sızıntı tarzında hafif kanama olabilir. Çoğu hastada önemli bir ağrı problemi olmaz. Göz çevresinde şişlik ve morluklar olabilir, bunlar üçüncü gün civarında en belirgin haline gelir. Göz çevresindeki şişlik ve morluklar en geç iki hafta içinde tamamen kaybolur.

  Hastalar genellikle ikinci günden itibaren ayağa kalkarlar ve birinci haftadan sonra okullarına veya işlerine dönebilirler. Ameliyattan sonra üç hafta süre ile koşma, yüzme gibi sporlar yapılamaz. Üç ay süre ile gözlük takılamaz. En az iki ay süre ile burun dış darbelerden dikkatle korunmalıdır. Ameliyattan hemen sonraki dönemde yüzünüzdeki şişlik ve morluklardan dolayı ameliyat sonrası elde edeceğiniz sonucun gerçekleşeceği konusunda şüpheye düşebilirsiniz ve moraliniz bozulabilir. Depresyona meyilli olunan bu günler geçicidir ve hemen tüm hastalarda yaşanan bir süreçtir. Günden güne burnunuzdaki şişlikler inip kendinizi daha güzel hissetmeye başladığınızda moraliniz de düzelecektir. Birkaç hafta içinde hiç ameliyat geçirmemiş gibi görünecek ve hissedeceksiniz.
  Yara iyileşmesi uzun bir süreç olduğundan, özellikle burun ucundaki şişliğin tam olarak inmesi için bir kaç ay gerekebilir. Ameliyattan elde eilen nihai sonuca ulaşabilmek altı ay-bir yıl kadar sürer.
  Uzun olan iyileşme dönemi sırasında aileniz ve arkadaşlarınızdan beklenmedik reaksiyonlar ve eleştiriler alabilirsiniz. Burnunuzda önemli bir değişiklik olmadığını veya eski halinizin daha iyi olduğunu söyleyebilirler. İnsanların sevdiği kişilerin görünümlerinin değişmesini (iyi yönde bile olsa) kabullenmesi zaman alır. Asıl önemli olan kendi amaçlarınıza ulaşıp ulaşmamanızdır. Amaçlarınıza ulaşmışsanız ameliyat başarılı demektir. Ameliyatı başkalarının değil kendiniz için olduğunuzu unutmamalısınız.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Ağustos 2016
 2. selma ak

  selma ak Forum Okuru

  EDİT BY BEYZA yaptıran var mı ?
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Şubat 2015
 3. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.652
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113
  REKLAM VERMEK İÇİN İLETİŞİME GEÇİN.Bir daha başka siteye ait Link verirseniz banlanırsınız!
   
Burun EstetİĞİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Burun Estetikleri

  Burun Estetikleri

  burun şişmesi burunda şişme Burun Estetikleri:Yüzün tam ortasında yer alması burunun yüz estetiğinin en önemli unsuru olmasına yol açar. Bu nedenle burun estetiği ameliyatları kişinin yüz görünümünde belirgin bir değişime neden olur. Bu değişimin hastayı olumlu etkilemesi, yani ameliyat sonucundan memnun kalması için mutlaka kendisini...
 2. Burun Estetiği (Rinoplasti)

  Burun Estetiği (Rinoplasti)

  Burun estetiği plastik cerrahi hastaları arasında uzun yıllardır güncelliğini korumuştur. Yüz orta bölgesinde yer alan burun karşıdan bakışta ilk göze çarpan yerleşimde olduğundan estetiği de önem kazanmaktadır. Burun estetiğinde burun kemik yapısı, burun genişliği, önceden çarpma vurma olup olmadığı, nefes almada zorluk olup olmadığı, eğrilik (deviasyon)...
 3. Ameliyatsız burun estetiği

  Ameliyatsız burun estetiği

  ameliyatsız burun estetiği, kaldırma, küçültme, düzeltme, törpüleme, hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Burnundan memnun olmayan bir çok insan var yeryüzünde... Bunların bir çoğuda neşter altına yatıp, burun estetiği olmayı tercih ediyor. Zira biz size bu yazımızda neştersiz, ameliyatsız burun estetiği bilgilerini sunacağız. Estetik anlamda burun yüzümüzdeki en önemli belirleyicidir....
 4. Burun Estetik Operasyonu

  Burun Estetik Operasyonu

  http://www.youtube.com/watch?v=a9Oid-Xs_Uo
 5. Burun estetiği yardım !

  Burun estetiği yardım !

  en iyi burun estetiği yapan doktorlar,burun estetiği olanlar,estetik burun ameliyatı yorumları Arkadaşlar merhaba barış çakır ve salih emre üregen arasında kararsızlık yaşıyorum. fiyat farkı da oldukça fazla. Nasıl kara vermem lazım bana yardımcı olur musunuz?Birde söylediğim doktorlardan birine ameliyat olan varsa lütfen deneyimlerini yazabilirmi ?

Sayfayı Paylaş