Burun Ucu İçin Estetik Ameliyat

Burun Ucu İçin Estetik Ameliyat
burun ucu estetiği olan varmı,burun ucu estetiği olanlar,burun ucu estetiği nasıl yapılır,burun ucu estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler,burun ucu estetiği hakkında bilgiler


bu.jpgBurun estetiği için başvuran hastaların sorunları ve beklentileri birbirinin aynı değildir. 3 boyutlu son derece kompleks bir yapı olan burunun şekliyle ilgili sorunlar çok farklılık gösterir.

Burun sırtındaki kemerden şikayetçi olan kişilerin sayısı çok olmakla birlikte, sadece burun ucundaki sorunlardan şikayetçi olan kişiler de vardır.

Bu kişiler burun ucunun iriliğinden, düşüklüğünden veya asimetrilerden şikayetçi olabilmektedirler. Simulasyon çalışmaları yapıldığında, burun sırtı ve diğer yapılara dokunmadan burun ucunun şeklinin değiştirilmesinin yeterli olduğu kararına varılmışsa yapılacak cerrahi işlemin adı burun ucu estetiği veya tip plasty’dir.Bu uygulama, hem planlama hem de cerrahi girişim olarak genel bir burun ameliyatından daha sınırlıdır. Burun sırtı ve özellikle kemik yapıya dokunulmaz, bu nedenle cerrahi işlemin ve iyileşmenin daha çabuk gerçekleşmesi söz konusudur. Burun stabilitesi daha az etkilenir, estetik sonrası şişlik ve morlukla daha az karşılaşılır.

Burun ucu estetiği genel anestezi altında gerçekleştirilebiliceği gibi, sedasyon ve lokal anestezi altında da yapılabilir ve kişi aynı gün evine yollanabilir.
 
Üst