1. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan

  Büyük sevdalara vurgunum...

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında ilkimsu tarafından paylaşıldı.

  o kadar güzelkii ... okumanızı istiyorum!
  Büyük Sevdalara Vurgunum…
  Büyük sevdalara vurgunum ben. İçinde aşk kadar şiddetli acı olan; kendinden üstün, kendinden büyük yüreklerin yaşadığı sevdalara vurgunum.


  Büyük Sevdalara Vurgunum…
  Kalbimin bir yanı katran kara eskinin hükmünü giymiş, bir yanı geleceğe bakar tozpembe. Büyük sevdaların hayali tüccarıyım ben. Gitmediğim, gezmediğim ülke kalmadı düşlerimde. Her şehirde başka bir aşka vuruldum.

  Kim bilir kaç kere geldi bu gönlüm dünyaya, kim bilir kaç kere böyle büyük aşklarla örselendi. Düş bahçelerinin avare kızıydım belki, belki sadece vurgun yemiştim aşkın okyanusunda.

  Büyük, çok büyük sevdalara takılı benim gözüm. O yüzden küçük aşklarla zaman kaybedemem. Yüreksizlerle, ümitsizlerle, küskünlerle uğraşamam. Hedefim belli, yolum belli, sadece büyük aşklara pervaneyim.

  Büyük aşklara büyük yürekler gerekir. İçinde onur, cesaret ve erdem taşıyan gönüllerle yaşanır sevda dediğin. Üç paralık sevişmelerin ardında heba edilmez aşk dediğin; sarsılmış ve küçülmüş insan parçacıklarının oyuncağı olan, aşk değildir!

  Ben büyük sevdalara vurgunum. Büyük dalgalar gibi haşmetli ve sarmalayan, okyanus kadar hırçın ve tutkulu, güneş gibi kavurarak yakan, çikolata kadar lezzetli sevdaların peşindeyim.

  İşim olmaz kendini ahmakça ortaya salan yüreklerle. Olgunlaşmamış ruhların işidir aşk pazarlığı, kendini hırpalar onlar, bana ne!

  Ben lezzetli, büyük sevdaların izindeyim. O yüzden yalnızlığımla barışığım, o yüzden her elini uzatana gidemem. Derdim başka, aklım başka benim. Yüreğimden daha büyük bir kalbe çarpmak peşindeyim.

  Büyük sevdalara vurgunum ben. İçinde aşk kadar şiddetli acı olan; kendinden üstün, kendinden büyük yüreklerin yaşadığı sevdalara vurgunum. O yüzden şimdi biraz yalnız ve yorgunum ama asla umutsuz değil…..

   
Büyük sevdalara vurgunum... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Vurgun

  Vurgun

  Bir isten vurgunla çok para kazandigini görmek bu tamahi yüzünden büyük bir zarara girecegine isarettir
 2. Demet Sağıroğlu - Bir Vurgun Bu Sevda

  Demet Sağıroğlu - Bir Vurgun Bu Sevda

  bir vurgun bu sevda, günsüz başlar gecem uzanırken sana tükendi bu beden yüreğim bir sürgün varmaz yolum sana ölümsüz dünyada ecel ol al beni neffessiz zordayım zamansız bir mekanda çıkmaz bir yoldayım amansız isyanda ecelim ol benim koynunda sar beni aşk ölüm yaz bana sonsuza al beni

Sayfayı Paylaş