Buzlu çayın fayda ve zararları

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Buzlu çayın fayda ve zararları
Suyun ardından çay, dünyada en çok tüketilen içecektir.Buzlu çay, özellikle yaz aylarında veya sıcak iklimlerde çok popüler bir içecektir.Dünyanın dört bir yanındaki kültürler çeşitli şekillerde çayların tadını çıkarıyor. Son zamanlarda, çayın sağlığa olan faydaları ortak bir tartışma konusu haline geldi ve birçok sağlık şirketi, çay içmeyi ana madde olarak kullanan çok sayıda diyet ürününe sahip.

buzlu çay.jpg

Buzlu çay, Amerikan tüketilen çayın yüzde 75 i buzludur. Genel olarak, taze demlenmiş sıcak çay, buzlu çaydan daha sağlıklıdır. Sıcak, demlenmiş çay antioksidan özelliği görmektedir.Antioksidanlar yaşlılık sürecini yavaşlatmada mükemmeldir ve cildiniz için inanılmaz derecede faydalıdırlar..

Buzlu çay, sıcak bir günde son derece cazip bir seçenektir ve şekerli sodalara daha sağlıklı bir alternatif gibi görünebilir. Şekersiz buz çayın doğal olarak kalorisinde düşüktür ve kilo vermenize ve şeker alımını azaltmanıza yardımcı olabilir.Buzlu çayın aniden o kadar popüler hale gelmesinin nedeni düşük kalorili bir içecek olması.Şekersiz tadlandırılmış buzlu çay, sağlıklı bir diyet ve egzersiz ile kombine edildiğinde, aslında kilo verme çabalarınızda size yardımcı olucaktır.

Mevsim ne olursa olsun, çay buzlu veya sıcak servis edildiğinden lezzetli bir içecek olabilir.En azından vücudunuza her gün yeterli miktarda sıvı alımının lezzetli bir yoludur. Bunun üzerine, çalışmalar çayların dişlerinizi ve kalbinizi korumasına yardımcı olabileceğini ve ayrıca kanseri engellemeye yardımcı olduğunu gösterdi.

Buzlu çayın zararları
Aşırı miktarda buzlu çay içmek aşırı böbrek sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.
Siyah çay, böbrek taşlarına veya hatta aşırı miktarda böbrek yetmezliğine neden olan kimyasallara sahip
Yüksek miktarda tatlandırıcı ihtiva eden buzlu çaylar diyabet riskini artırabilir. Ayrıca obezite içinde risk oluşturabilir.Çok miktarda buzlu çay, büyük miktarda kafein anlamına gelir ve bu da kardiyovasküler sistemi olumsuz etkiliyor.

Haftada birkaç kez ya da günde bir kez şekersiz bir buzlu çayın tadını çıkarmanız, bu tehlikelerden kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Buzlu çayın yararı
Yeşil çaydan üretilen buzlu çayların sağlık açısından bir çok faydası vardır. Kemik gelişiminden ,hormonları denegelemeye, diyabetten obeziteye ve kalp hastalıklarından korunmaya fayda sağlamaktadır. Ayrıca yeşil çay akciğer kanseri ile savaşmaktadır.Bugün, buzlu çay birçok varyasyona sahiptir.Bazı ülkelerde tatlandırılmış olarak sunulur. Buzlu çay nispeten kısa geçmişi ile büyük bir mesafe kat etti diyebiliriz.

Ben pek buzlu çayın tadını sevmedim. Normal demleme çay tüketmeyi daha çok seviyorum. Günde 12 bardak çay tüketiyorum. Çay içmediğim zaman acayip yorgunluk hissediyorum. Çay benim olmazsa olmazım ama demlikte demleneni ve bergamut aromalısı olucak.

Bir gün arkadaşlarla dışarda oturduk hepsi buzlu çay sipariş etti bende özenim istedim. Tadına baktığım an tiksindim. Pek damak zevkime uymadı :) Normalde demleme çay hastasıyım ve baya fazla tüketiyorum. Sanırım biraz da alışkanlıkla ilgili. Buzlu soğuk çay tüketimi genelde gençler arasın da daha popüler. Yeni nesil farklı lezzetlere hem açık hemde hevseli .

Geri