1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Çabuk Kilo Vermek İçin Meleklerimize Öneriler

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  çabuk kilo vermek çabuk kilo vermek için çabuk kilo vermenin yolları çabuk kilo verme yöntemleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Fazla kilolar biz bayanların en büyük derdi melekler :) Aslında bu işi önce beynimizde bitirmeli ve diyet listesi uygulamaya kararlı bir şekilde başlamalıyız. Önümüze gelen bir dilim pastanın cazibesi bizi kendimizden alıp götürmemeli, irademize sahip olmalıyız. Bunun için bazı ipuçları hızlı kilo verme konusunda bize yardımcı olabilir . Bu yazımızda çabuk kilo vermek için neler yapabiliriz, çabuk kilo verme yöntemleri nelerdir bunları mercek altına alıyoruz :)

  [​IMG]


  Genellikle kilo kaybı ve zayıflama denildiğinde ilk akla gelen besin türleri sebzeler ve meyvelerdir.

  Tüm sebze ve meyveler, lif içeriği yüksek besin gruplarıdır. Dolayısı ile bunları gönül rahatlığı ile tüketebiliriz. Ama bu demek değildir ki, bunlar sınırsız miktarlarda tüketilebilir.

  Kilolu kişiler daha çok muz gibi tatlı meyveleri daha çok tüketmektense, ekşi elma, erik gibi alternatifleri düşünebilirler. Ekşi elma veya kırmızı elmanın kalori açısından farkı fazla değildir, o yüzden rahatlıkla elma tüketilebilir. Diyet deyince kişinin aklına önce light ürünler gelmektedir. Ama bu ürünlerin enerjileri %25 oranında azaltılmıstır. Fakat eğer söz konusu süt , yoğurt, peynir gibi süt ürünleri ise bunlarda light kelimesine kesinlikle güvenebiliriz.

  Markası ne olursa olsun bunların genellikle pembe renkli ambalajları mevcuttur. Bir diğer yaptığımız örneklerden verecek olursak lif içeriği yüksek olan esmer ekmek her zaman tercih edilmelidir. Beyaz ekmek yerine kepek, çavdar ekmeği gibi ekmekler tercih edilmelidir.

  Lifli yiyecekleri tercih ettiğimizde şekerimizi, tansiyonumuzu, kolestrolümüzü dengelemiş oluruz. Bağırsakları çalıştırmak, sindirimi kolaylaştırmak için lifli yiyecekler tüketmeye özen göstermeliyiz.

  Kalın bağırsak kanseri gibi hastalıklardan kendimizi korumus oluruz. Piyasada makarnanın, pirincin esmer olanı, kepeklisi mevcuttur, bunları tüketmeye özen göstermeliyiz.

  Lif oranı yüksek olan yiyeceklerden biri de kuru fasulye, nohut, mercimek, kuru barbunya, piyaz vb kuru bakliyatlardır. Haftada iki kez kuru bakliyat tüketilmelidir.
  Salatanın diyette önemi büyüktür ama önemli olan yağını iyi dengelemektir.
  Kişi başı bir tatlı kaşığı yağ yeterlidir.

  Mümkün mertebe buharda pişirilmiş, haşlanmış sebzeler diyette tüketilmelidir. Kırmızı etten ziyade beyaz ete özellikle balığa önem verilmelidir.

   
Çabuk Kilo Vermek İçin Meleklerimize Öneriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kilo vermek için öneriler

  Kilo vermek için öneriler

  Kilo vermek için öneriler Her gün tartılmayın ve yemek yemek için midenizin zil çalmasını beklemeyin. Kilo vermekle ilgili eski moda, boş inanışları unutun, bilgilerinizi güncelleyerek fazlalıklarınızdan kolayca kurtulun.. Kilo kaybetmek, arabanızın anahtarlarını kaybetmekten daha kolay olabilir. Bunu için birkaç dakikanızı bize ayırmanız yeter... (Bize güvenin, biz doktoruz!) Kilo...
 2. Kilo Vermek İçin Bu 25 Öneriye Kulak Verin

  Kilo Vermek İçin Bu 25 Öneriye Kulak Verin

  Kilo vermeye başlamak için ihtiyacınız olan tek şey 1 dakika! İşte aldığınız kalorileri azaltmak ve daha çok yağ yakabilmek için tam 25 tane öneri. Üstelik de uygulanmaları çok kolay. Yapmanız gerekense bu önerileri günlük hayata geçirmek. Eğer halihazırda diyet yapıyorsanız bunları uygulayarak kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. 1. Karıştırın. Sevdiğiniz meyve suyunu maden suyuyla...
 3. Çalışan Meleklere Kilo Vermek İçin Tüyolar!

  Çalışan Meleklere Kilo Vermek İçin Tüyolar!

  çalışanlar için, zayıflama tüyoları, çalışanlar nasıl kilo verir, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Çalışan meleklerin en büyük derdi kilo verememektir.Evde ki yemek saatleri düzenini ve yiyecek alternatiflerini evde bulamayan melekler,çaresiz hazır yiyeceklere talim eder. Araştırmalar çalışan kadınların yüzde 23'ünün 50'li...
 4. Zahmetsizce Kilo Vermek İçin...

  Zahmetsizce Kilo Vermek İçin...

  kolayca kilo verme kolayca kilo vermek için Evet başlığımız zahmetsizce kilo vermek için ama öyle bir mucize de beklemeyin sakın melekler :D:D Elbette ki spor yapacaksınız, bir beslenme programı uygulayacaksınız, daha doğrusu beslenme alışkanlıklarınızı bir daha hiç dönmemek üzere değiştireceksiniz. Bunun kaçarı yok. Bu, kilo vermenin yanında daha da önemlisi sağlıklı ve kaliteli bir hayat...
 5. Hızla zayıflatan 4 yöntem

  Hızla zayıflatan 4 yöntem

  Bu sezon doğala dönüş var çünkü diyetlerle verilen kiloların kaçınılmaz olarak ve artarak geri geldiği bilinen bir gerçek. Aynı zamanda sentetik yöntemlerin sonuçlanını da basından duyuyoruz. Kalori tuzağına düşenlerin gerçeği görüp, başvurduğu tabiat yöntemleri bir inceltiyor pir inceltiyor. Çeşitli diyetleri deneyip başaramamış ve hala şişman olanlara en doğru ve doğal bilgileri...

Sayfayı Paylaş