gebe
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  21.218
  Beğenilen Mesajlar:
  599
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Çağlayan: Stoklarda araba kalmadı

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Bakan Çağlayan, "İnsanlar sürü psikolojisiyle otomobil almaya başladı. Stoklarda araba kalmadı" dedi. Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin (ODD) Genel Kurulunda konuşan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, kendisine önemli hedefler koyan sektörün, küresel krizden etkilenmemesinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

  Otomotiv sektörünün Türkiye’nin göz bebeği olduğunu söyleyen Çağlayan, otomotivin teşvik edilecek sektörlerin başında geldiğini belirterek, “Sektörü yolda bırakmayacak çalışmaların içinde oluyoruz'' dedi.

  ÖTV indirimi ile birlikte piyasaların canlandığını dile getiren Çağlayan, “Sektördeki bu hareket, ne zaman evleneceği belli olmayan kızımıza bile çeyiz düzdürüyor'' diye konuştu.

  Otomotiv sektöründe de yapılan düzenlemeyle patlama olduğunu ifade eden Çağlayan, son günlerde tüketicilerden gelen şikayetleri hatırlatarak, 'Sakın ha, velinimetiniz olan müşteriyi üzmeyin. Siz kabul edin ya da etmeyin, gelen şikayetleri biliyorum'' şeklinde konuştu.

  Çağlayan, müşterilerin yüzde 75'inin kendi öz kaynağıyla otomobil aldığını, çuvalla, bavulla vatandaşın parasını harcamaya başladığını belirterek, “İnsanlarda ciddi şekilde akım var. İnsanlar sürü psikolojisiyle otomobil almaya başladı. Stoklarda araba kalmadı. Eğer gerekli psikolojik ortam oluşturulursa Türk insanında para var, harcar” açıklamasında bulundu.


  ÖTV indirimiyle birlikte yaşanan canlılığın birçok alana etki ettiğine işaret eden Çağlayan, ''Gazetelerin sayfa sayısı bile arttı. Otoparkçısından, araba yıkayıcısına kadar işler açıldı. Maşallah nazar boncuğu satanların bile işleri açıldı” değerlendirmesinde bulundu.
   
Çağlayan: Stoklarda araba kalmadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bebek doğmadan bez stokla!

  bebek doğmadan bez stokla!

  Biz mümkün olduğunca uzak dursak da, kaçınılmaz biçimde çocuk için alışveriş yapmaya başlandı. Herkes bizi uyarıyor, özellikle kıyafet konusunda: Öyle binlerce zıbın, badi, çorap vs. almayın, göz açıp kapayıncaya kadar büyüyorlar, elde kalıyor. "Canım, neden elde kalsın, insanoğlu üremeye devam ediyor, biz de doğuracak arkadaşlarımıza, tanıdıklarımıza veririz" gibi hayırsever...
 2. Bebek doğmadan bez stokla

  Bebek doğmadan bez stokla

  Biz mümkün olduğunca uzak dursak da, kaçınılmaz biçimde çocuk için alışveriş yapmaya başlandı. Herkes bizi uyarıyor, özellikle kıyafet konusunda: Öyle binlerce zıbın, badi, çorap vs. almayın, göz açıp kapayıncaya kadar büyüyorlar, elde kalıyor. “Canım, neden elde kalsın, insanoğlu üremeye devam ediyor, biz de doğuracak arkadaşlarımıza, tanıdıklarımıza veririz” gibi hayırsever düşünceler içinde...
 3. Arap

  Arap

  Her zorluktan sonra kolaylığa delalet eder. Bir aramın bir kimseye bir şey vermesi, başkasından gelecek yardıma delalet eder.Bir yerden para gelecek, işte başarılı olacaksınız ve seyahate çıkacaksınız demektir. Birtakım düşmanlarla karşı karşıya geleceğinizin işareti de olabilir.Rüyasında aşırı esmer birini gören kimse nedensiz yere sıkılır.Rüyada arap görmek, Cenabi Hakk'in. "Bu (Kur'an...
 4. İçinde kalmadı

  İçinde kalmadı

  biseksüel modacı Cemil İpek hayranlık duyduğu kadına yüzüğü taktı... YILLAR SONRA YÜZÜĞÜ TAKTI! İPEKÇİ DE GEÇMİŞTE YAPAMADIĞINI YAPIP, RÖPORTAJ SIRASINDA DEMİRAĞ’IN PARMAĞINA ALYANSI TAKTI. Ondan çocuğum olmalıydı Cemil ıpekçi, Cezayir Sokak’taki yeni mekanında gerçekleşen buluşma öncesi Melike Demirağ için bir sürpriz hazırladı. Ve hiç beklemediği anda, ortaya bir gelinlik çıkardı. Oyuncu...

Sayfayı Paylaş