cahiliye dönemi kaç yıl sürdü?

E

Edip

Forum Okuru
cahiliye dönemi kaç yıl sürdü?
Kızlar diri diri gömüldüyse bu araplar nasıl üredi cahile dönemi kaç yıl sürdü ?
 
Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Biraz sabırlı olun ya cevaplanıcak. Ne kadar ilginç bir soru. Nerden gelir aklınıza bilmem :D
 
İ

İslami Yazar

Forum Okuru
Merhaba. Kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmeleri hadisesi meşhur bir cahiliye adeti olmakla beraber bütün kız çocukları aynı şekilde diri diri toprağa gömülerek öldürülmediler. Bu elim ve utanç duyulacak bir hadise olduğundan dolayı çok meşhur oldu ve arapların hepsi yaptı denilemez. Ki En meşhuru Hz ömer Cahiliye devrinde Kızını toprağa diri olarak gömdü ama Aynı Hz Ömer müslüman olduktan sonra kızlarından birisini de Peygamberimizle nikahlamıştır.

Cahiliye dönemi denilen zaman dilimi belli seneleri içerisine alan bir dönem değildir. Peygamberimize Peygamberlik verildikten sonra sona eren ama başlangıcı nasıl olduğu belli olamayan müphem bir zaman aralığıdır. ve Sadece araplara mahsus bir dönem değildir. Peygamberimize Nübüvvet geldikten sonrada hemen sona ermemiştir. çünkü diğer milletlere islamiyet tebliği ulaşıncaya kadar devam eden bölgeler vardır.
 
E

Edip

Forum Okuru
Bunlar böyle bir katliam yaptı ise soylarının tükenmesi gerekmezmiydi ? Sürekli kız çocuğu gömülüyorsa bunları doğuran kadınlar nerden geliyor ? Neden kimse zamanını bilmiyor? Hep aynı cevaplar .
 
İ

İslami Yazar

Forum Okuru
Bunlar böyle bir katliam yaptı ifadenizden ve soylarının tükenmesi merakınızdan anlaşılıyor ki sizin araplara karşı bir tutumunuz var. Soyları da devam etmiş ki Hz Peygamber O soydan gelmiş.
Aynı cevapları aldığınıza görede o zamanda yaşamaya niyetlisiniz zannımca. maalesef geçti zannedilen cahiliye devri yeniden türemeye başladı o zaman.

Sizin aldığınız cevapla beklediğiniz cevap farklı kardeşim. Beyni bulanmışlarla biz farklı alanlarda uğraşıyoruz. Cahiliye devrinde olanları zamanın bütününde oldu diye bir kanıya nasıl vardınız anlamadım ama. İnsan aklı biraz düzgün çalıştırsa daha güzel olacak. yoksa bir ırka dil uzatmak pek akıl karı değil.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
E

Edip

Forum Okuru
Kimin neden nerden nereye kadar gömdügünü elbette bilemessin ! Yalniz sadece birseyler tahmin ediyorsunuz ama ilginc olan ise Gömüyorlar diyede kesin bir bilgi sahibi oluyorsunuz .Karilar gökten mi iniyor ? Cahiliye dediginiz dönem islama kadar 4000 yil bu cahiller 4000 bin yili birak 500 yil bile soyunu devam ettiremezler her gelen kiz cocugunu gömerse !
 
İ

İslami Yazar

Forum Okuru
Sadece Kız çocuğu gömülmesine takıldınız siz. Herkes gömse idi zaten muhtemelen şuan da yer yüzündeki çoğu millet olmazdı sadece araplar değil.
Çünkü Cahiliye araplara mahsus değildir. Diğer bütün devletlerin geçmişine baktığınızda hepsinin neler neler yaptığını ne gibi cahiliye adetleri ile uğraştıklarını insanlıktan çıkmış bir şekilde yaşayışları olduğuna şahit olacaksınız. ancak sizin derdiniz anlaşılıyor ki araplar ve ne alıp veremediğinizi merak etmiyor değilim. ama benim aklıma ilk gelen islamiyetin doğuşu arabistandan olması hasebiyle onlara olan düşmanlığınız. daha da ileri giderek diyorum ki siz ateist olsanız din düşmanı olurdunuz bu bütün dinlere karşı olmak demek. ama siz direk islam düşmanısınız.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Ataist kardeş bak şimdi .Biz müslümanların veremeyeceği hiç bir cevap yoktur lakin vereceğimiz cevaplar nedense sadece inanları iman edenleri tatmin ediyor + Cahiliye devrinde annen gibi aradan kaçanlar olmuş işte sen olmuşsun :D Sen neyin peşindesin yıl 2017 Cahiliye dönemine takılmışsın Allahı arıyorsan etrafına bak,kendine bak
 

Benzer İçerikler

K
Cevaplar
0
Görüntüleme
10K
Kayıtsız Üye
K
K
Cevaplar
1
Görüntüleme
4K
T
Üst