Çalışan gazeteciler günü 2012

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Çalışan gazeteciler günü 2012
Çalışan gazeteciler günü 2012
10 Ocak çalışan gazeteciler günü
Sevgili Melek'lerim bu gün 10 Ocak çalışan gazeteciler günü ve bizde bu günün anlamı önemi hakkında merak edilen tüm bilgileri, sizlerle paylaşıyoruz :)

Bugün çalışan gazeteciler günü, 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü 2012
Çalışan gazeteciler günü 1961 Anayasasında gazeteciler lehine yeralan hükümlerden sonra Çalışan gazeteciler bayramı olarak kabul edilen ancak 12 Mart 1971 askeri darbesinden sonra bu hakların bir kısmının geri alınması üzerine 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü olarak değiştirilmiştir.Gazeteciler Günüyle, basın organlarının yayın yapma ve halka bağımsızca haber verme özelliğine dikkat çekilmesi amaçlanmaktadır.

52. çalışan gazeteciler günü
Meclis Başkanı Cemil Çiçek, gazetecilerin toplum için taşıdığı önemi vurgulayarak "Toplumsal bilinçlenmede katkı sahibi olan gazeteciler, aynı zamanda demokrasimizin standartlarının yükselmesini de sağlamaktadır " dedi.
Çalışan Gazeteciler Günü'nün 52. yılında, üstlendikleri görev itibariyle kamusal denetim işlevi de gören gazeteciler için, "Zamanın canlı tanığı olan gazeteciler, kalemlerini tarafsız, özgür ve halkın yararına kullanabildikleri ölçüde dünyanın daha yaşanabilir hale getirilmesi için hizmet verebileceklerdir." dedi.
 

Benzer İçerikler

K
Cevaplar
1
Görüntüleme
501
Misafir
M
*jellibon*
Cevaplar
0
Görüntüleme
861
*jellibon*
*jellibon*
Üst