Çalışan Kadınlar İçin Faydalı Evlilik Önerileri

ESDE

Hamiş Melek
Çalışan Kadınlar İçin Faydalı Evlilik Önerileri
calisan kadinlar, evlilik onerileri, faydali bilgiler, evlilik ile ilgili, is hayati konulari burada melekler

Merhaba Melekler,

Eminim bircok melegimiz, hem isyerinde calisiyor, hemde eve gelip evde calisiyor, evlilikle birlikte is hayati cok zor suphesiz...Simdi calisan meleklerimiz ile ilgili faydali evlilik onerilerini paylasiyorum...

evli-2ec.png

Yoğun bir iş gününün ardından, mesai bitti diye sevinemiyor çalışan kadın

Çünkü iş hayatında ki mesai bitiyor ve yerine ev hayatında ki mesai başlıyor. Eğer ki sizde çalışan bir bayansanız, bu önerileri dikkate alınız bayanlar.

Bütün gün işteki sorumluluklarınızı eksiksiz yerine getirmek için çalışıyorsunuz. Eve gittiğinizde de çocukların ve eşinizin ihtiyaçlarını karşılamaya, evin eksiklerini tamamlamak için koşturuyorsunuz? Bazı geceler işleri ve evle ilgili problemleri düşünmekten uyuyamıyorsunuz bile!..

Her gün aynı koşturmaca içerisnde geçip gidiyor. Sizin hayatınız ve istekleriniz bu koşuşturmacaların neresinde? Unutmayın, siz olağanüstü güçleri olan bir kadın değilsiniz! Durun ve yardım isteyin!

Kadınların da işi biter!

Erkeklerin işleri güneş doğunca başlar ve batınca sona erer. Bir kadının işi için bunu söylemek mümkün değil. Kadınların yapacakları işlerin ve düşüncelerinin asla sonu gelmez. İş yerindeki sorumluluklarıyla gününü geçiren kadını evde bekleyen bir dizi iş vardır. Üstelik eşiniz, ev işlerine alışkın olmadığı ya da yoğun ve düzensiz iş yaşamı sebebiyle evle, çocuklarla ve sizinle hiç ilgilenmiyor olabilir. Artık bunu değiştirmenin zamanı geldi!

Eşinizin size yardımcı olmasını nasıl sağlarsınız?

Eşlerinden destek alamayan, tüm işleri tek başına yapmak zorunda kalan kadınlar ne yapmalı? Öncelikle tüm işleri kendi başınıza yapmak zorunda kaldığınızı ve yorulduğunuzu eşinize doğru bir şekilde kızmadan anlatın. Onun size değer vermediğini düşünmeye başladığınızı, duygularınızı anlatın. Sorumlulukları paylaşmanız gerektiğini anlatmanın diğer bir yolu da, birkaç günlüğüne ailenizin, arkadaşlarınızın veya bir akrabanızın yanında kalmaya gidin. Eşinizden dinlendikten sonra, sizin yokluğunuzda bazı ev işlerini yapmasını isteyin. İşleri nasıl yapacağı konusunda telaşa kapılırsa, kararınızdan dönmeyin.

Zamanla değişecek, sabırlı olun!

Siz eve döndükten sonra eşiniz, “Onu nasıl yapıyorsun? Yardıma ihtiyacın var mı hayatım? Kendine ev işleri için yardımcı istemeyebilirsin ancak ayda bir kere bir yardımcı almamız iyi olabilir. Yorgunluğunu azaltmak için arkadaşlarınla kahve içmeye ne dersin? Komşunun koleje giden kızını çocuklara göz kulak olması için arada eve çağırmaya ne dersin?” gibi öneriler getirmeye başlayacak.

Sevdikleriniz için kendinize değer verin!

Tüm bunların sonunda, kendinize özen göstererek çocuklarınza örnek olacaksınız. Onlar annelerinin bir kadın ove anne olduğunu, bütün gün onlara hizmet eden bir çalışan olmadığını görecek. Siz de dinlenmek için zaman bulmuş olacaksınız. Uçaklarda genel bir kural vardır. Güvenlik için kişi oksijen maskesini önce kendisi takar. Bunun önemli bir sebebi vardır; “Başkasına yardım edebilmek için önce kendinize yardım etmek zorundasınız!”

Geri