1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Çalışan Meleklere Kilo Vermek İçin Tüyolar!

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  çalışanlar için, zayıflama tüyoları, çalışanlar nasıl kilo verir, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz
  [​IMG]
  Sevgili melekler,
  Çalışan meleklerin en büyük derdi kilo verememektir.Evde ki yemek saatleri düzenini ve yiyecek alternatiflerini evde bulamayan melekler,çaresiz hazır yiyeceklere talim eder.

  Araştırmalar çalışan kadınların yüzde 23'ünün 50'li yaşlarına geldiklerinde obezite sorunuyla karşı karşıya kaldığını belirtiyor. Kilo alımı genler ve beslenme alışkanlığı kadar sosyal yaşamdan da kaynaklanıyor.

  Hızlı yemek
  Yoğun iş hayatı olan kadınların hızlı yemek yemeleri kilo problemlerinin oluşmasına neden olabilir. Fast tbod tarzı besinlerin yenilmesi veya enerjisi yüksek atıştırmaların yapılması vücutta yağ hücrelerinin büyümesine yol açabilir. Yemekler yavaş yenildiğinde tokluk hissi daha erken fark edilir ve daha az kalori alınmış olur.

  Egzersiz yapmamak
  Çalışan kadınların çoğu masa başı işleri yapıyor. Sürekli oturur halde çalışmak bel ve basen bölgesinde yağ birikiminin artmasına neden olabilir.

  Egzersiz yaparken vücutta mutluluk hormonu olan endorfin hormonu salgılanır. Bu hormonun, egzersiz tamamlandıktan sonra da devam eden sakinleştirici bir etkisi var. Bu da çalışan kadınları strese ve aşırı yemeye karşı koruyabilir.

  Hormonal denge
  Kadınlar daha çok armut tipi (basen bölgesinde yağ birikmesi) şişmanlığa yatkındır. Erkeklerde ise elma tipi şişmanlıkla karşılaşılır. Elma tipi şişmanlık diyabet, kalp krizi ve inme açısından yüksek risk taşıyor.

  Kadınlarda armut tipi yağ dağılımının asıl nedeni östrojendir. (»sirojen basen bölgesinde yağ birikimini artarsa da bu, hastalıklara karşı riski azaltabilir. Kadınlarda östrojenin fazla salgılanması armut tipi şişmanlığın gelişmesine, yağların kalçalarda birikmesine ve orantısız bir vücut tipine neden olabilir.

  NASIL MÜCADELE ETMELİ?
  • Sabah güne mutlaka kahvaltıyla başlayın.İş stresini azaltmak için iş yerinde gün içinde 5 dakikalık yürüyüşler yapabilirsiniz.
  • Üç ana ve üç ara öğünü mutlaka tüketmeye çalışın.
  • Egzersiz yapmayı vakit kaybı olarak değil, sağlıklı yaşamanın yolu olarak görmeye çalışın.
  • Diyetinizde bütün besin gruplarını bulundurun.
  • Kilo vermek için kalorisi aşırı kısıtlı katı rejimler uygulamayın.
  • Şeker, tuz ve unlu gıdalardan mümkün oldukça uzak durmaya çalışın.
  • Tuz ve sodyum alımını düşürün.
  • Az ve sık yiyin.
  • Bol su için.

  YA HAFTASONU YAPAMAZSAM?
  Bütün hafta çalışıp yorulunca sağlık önlemlerini hafta sonu bir kenara koyma hakkını kendimizde buluyoruz. Oysa zayıflamak istiyorsanız tedbiri elden bırakmamalısınız "Bu hafta çok zor geçti, hafta sonu eğlenmeyi hak ettim" yerine "Biraz daha bilinçli bir şekilde eğlenmeliyim" diye düşünün... Evet, ödüllendirilme ihtiyacı insanın doğasında var. Çoğu kişi için de fast food tarzı yiyecekleri, kalorisi yüksek besinleri tüketmek bir çeşit ödüllendirilmedir.

  Kişiyi yeme ödülünden daha çok mutlu edebilecek alternatifler asla unutulmamalı. Mesela, bir SPA merkezinde masaj yaptırabilir veya yoga derslerine katılabilirsiniz.

  Sosyalleşmenin diğer yolları
  Araştırmalara göre. arkadaşlarınızla birlikte yediğiniz zaman, kendi başınıza yediğinizin yüzde 50 fazlasını yiyorsunuz. Bunun nedeni yemeğin kendisinden ziyade, arkadaşlık ortamının devam etmesi için devamlı birlikte yemek yeme eğiliminin oluşması.

  Bunun yerine arkadaşlarınızla doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Bu sırada illa yemek yeme ihtiyacı oluşursa birlikte daha hafif bir şekilde öğle yemeği yenebilir. Böylece akşam yemeklerini dengeleyebilecek hem vaktiniz olur hem de metabolik hızınızı kullanarak aldığınız kaloriyi nötr hale getirebilirsiniz.

  Hareket ederek dinlenin
  Deşarj olmak kesinlikle gerekli fakat kanepede hiçbir şey yapmadan uzanıp yatarak hareketsiz bir şekilde dinlenmenin çok faydası olmadığı gibi zararları bile olabilir. Özellikle hareketinizi sıfırladığınızda yeme eğiliminiz devam ediyorsa bu daha da tehlikelidir. Fiziksel yorgunluğunuzu bütün vaktinizi harcayarak gidermeye çalışmayın. Kendinize biraz daha hareketli bir dinlenme yöntemi seçin.

  Alkol tüketimine dikkat
  Yemek yaparken veya beklerken içilen çeşitli meyve suyu karışımları yemeğe yaklaşık 600 kalori daha ekliyor. Yemekten önce ve yemekle birlikte alınacak cn masum sıvı sudur. Alkol kilo kontrolünüzü zorlayan, vücutta yağ birikimini artıran ve masum olmayan bir içecektir. Eğer tüketilecekse de yemekle birlikte şarap türevi içeceklerden bir kadeh alınmalı.

  İlkelerden şaşmayın
  Sağlıklı yaşamın bir aç / kapa düğmesi yok. Hafta içi sıkı sıkıya devam eden sağlıklı yaşam ilkeleri bir düğmeye basılarak hafta sonu ihmal edilmeınelir. Örneğin ailenizle, arkadaşlarınızla dondurma, light içecekler şeklinde masum kaçamaklar yapabilirsiniz. Ancak sağlıklı yaşam süreklilik gerektiren gereken bir durumdur.

  Sık karşılaştığımız düşüncelerden biri diyet bozulunca tekrar başlamak için hafta başının beklenmesidir. Bunun için pazartesiyi bek-lemeyip hemen bir sonraki öğünden tekrar diyete başlamalısınız. Unutmayın: hafta sonu kaçamakları, sonraki haftalarda da düzeni bozarak yeme alışkanlıklarınızı değiştirebilir.

  Küçük düzenlemeler yapın
  Haftasonları sevdiklerinizle zaman geçirebilmek için özel dönemlerdir ve bu açıdan da diyet düzenini bozabilir. Fakat sağlıklı yaşamın yolu sağlıklı alışkanlıklar yaratmaktan geçer. Bazı düzenlemeler yapabilirsiniz.

  Örneğin, bütün öğlen yolda olacaksanız daha geç kahvaltı edin. dışarı çıkarken çok acıkıp yemek krizine girmemek için yanınıza ufak bir elma veya kepekli sandviç alın. Seyahat sırasında molalarda salata ve ızgaralardan vazgeçmeyin.gecce


   
  VİŞNE bunu beğendi.
 2. VİŞNE

  VİŞNE Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  227
  Beğenilen Mesajlar:
  52
  Ödül Puanları:
  28
  paylaşımın için teşekkürler
   
Çalışan Meleklere Kilo Vermek İçin Tüyolar! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kilo Vermek için Anahtar

  Kilo Vermek için Anahtar

  İYİ KAHVALTI KİLO VERDİRİYOR Yapılan son araştırmalar günün en önemli öğünü olan kahvaltı öğününün kilo vermek için anahtar öğün olduğunu ortaya koydu. Araştırmada denek olarak kullanılan günlük kalori ihtiyaçlarının yarısını sadece kahvaltıda alan kadınlar, çok daha az miktarda yemekle beslenen kadınlardan daha hızlı ve sistemli kilo verdiler. San Francisco’da bir konferansta araştırma...
 2. Kilo vermek için öneriler

  Kilo vermek için öneriler

  Kilo vermek için öneriler Her gün tartılmayın ve yemek yemek için midenizin zil çalmasını beklemeyin. Kilo vermekle ilgili eski moda, boş inanışları unutun, bilgilerinizi güncelleyerek fazlalıklarınızdan kolayca kurtulun.. Kilo kaybetmek, arabanızın anahtarlarını kaybetmekten daha kolay olabilir. Bunu için birkaç dakikanızı bize ayırmanız yeter... (Bize güvenin, biz doktoruz!) Kilo...
 3. Kİlo Vermek İçin En Basit Tüyolar

  Kİlo Vermek İçin En Basit Tüyolar

  yüzden kilo vermek yüzden kilo vermek için Kızlar kış ayına zayıf girmek istiyorsanız ama bir türlü diyet yapamıyorsanız şimdi sizlere kolaylıkla kilo vermeniz için birkaç tüyo vericem...Bu tüyolara uyarsanız istediğiniz kiloya en kısa zamanda ulaşabilirsiniz :tik: Diyete başlamak güzel de, onu sürdürmek çok sıkıntılı. Kimse diyeti seve seve yapmıyor. "Ah, şu 10 günüm geçse,...
 4. Çabuk Kilo Vermek İçin Meleklerimize Öneriler

  Çabuk Kilo Vermek İçin Meleklerimize Öneriler

  çabuk kilo vermek çabuk kilo vermek için çabuk kilo vermenin yolları çabuk kilo verme yöntemleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Fazla kilolar biz bayanların en büyük derdi melekler :) Aslında bu işi önce beynimizde bitirmeli ve diyet listesi uygulamaya kararlı bir şekilde başlamalıyız. Önümüze gelen bir dilim pastanın cazibesi bizi kendimizden alıp götürmemeli, irademize sahip olmalıyız....
 5. Zahmetsizce Kilo Vermek İçin...

  Zahmetsizce Kilo Vermek İçin...

  kolayca kilo verme kolayca kilo vermek için Evet başlığımız zahmetsizce kilo vermek için ama öyle bir mucize de beklemeyin sakın melekler :D:D Elbette ki spor yapacaksınız, bir beslenme programı uygulayacaksınız, daha doğrusu beslenme alışkanlıklarınızı bir daha hiç dönmemek üzere değiştireceksiniz. Bunun kaçarı yok. Bu, kilo vermenin yanında daha da önemlisi sağlıklı ve kaliteli bir hayat...

Sayfayı Paylaş