1. KeLeBeK's

  KeLeBeK's Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2.184
  Beğenilen Mesajlar:
  184
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Ҝє£єβєҜ'£єЯ Ď¡¥àЯı

  Çalışma Odanız Kişiliğinizi Yansıtsın

  Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında KeLeBeK's tarafından paylaşıldı.

  Evinizde zevkle çalışabileceğiniz alanlar düzenlemek istiyor ama işe nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız,House Beautiful dergisinin derlediği pratik önerilere kulak verin Evinizde kendinize bir çalışma odası yaratmak ya da var olan çalışma odanızını daha verimle hale getirmek istiyorsanız, işe aşağıdaki önerileri okuyarak başlayın...

  [​IMG]

  AMAÇ BELİRLEYİN
  Çalışma odanızı düzenlerken öncelikle kendinize, burayı hangi sıklıkta ve ne amaçla kullanacağınızı sorun. Ara sıra bir şeyler yazıp çizeceğiniz bir köşe yeterli mi? Yoksa ev-ofis gibi mi düzenleyeceksiniz?

  MEKAN SEÇİN

  Evinizdeki mekanları gözden geçirin, çalışma odası yaratabileceğiniz yerleri düşünün. Kullanılmayan bir odayı bunun için tamamen ayırabileceğiniz gibi, çok işlevli bir çalışma mekanı da yaratabilirsiniz.
  MAVİ TEŞVİK EDER
  Çalışmanın her zaman çok heves uyandırmadığı bir sır değil. Sıcak mavi tonları huzur duygusunu uyandırmada garantilidir. Ama dikkatli olun, açık maviler biraz soğukluk etkisi yaratabilir.

  DİNGİN OLMALI

  İdeal bir çalışma odası dingin olmalı,işlevsel dekore edilmeli, konsantre olmaya müsait ve yaratıcılığa açık bir yere dönüşmeli. Bilgisayarınızı yerleştirip, fatura işlerinizi halledebileceğiniz ya da kitap okuyabileceğiniz sessiz bir köşe hiç de fena olmaz.

  BİTKİLERE YER AÇIN
  Yeşil çalışmaya teşvik edebilen bir renk. Parlak yeşili, kahverengi ve kremlerle buluşturmayı deneyin, sıcak ve konforlu bir çalışma odanız olacak. Natürel dokunuşlar katmak için bambulara ve bitkilere yer açın.

  ENERJİ KATIN
  İşiniz yaratıcılıkla mı ilgili? Ya da bir genç odası mı düzenleyeceksiniz? Sarı ve kırmızı gibi enerjik renklere başvurun. Ama bu renkleri dozunda kullanmazsanız enerjinin gerginliğe dönüşebileceğini de unutmayın.

  BOL ÇEKMECE
  Masa, çalışma alanlarının en önemli elemanıdır. Çok ıvır zıvırınız varsa, bol çekmeceli bir masa seçin. Tekerlekli bir çekmece ünitesini masa sınırlarının dışında tutmak da bir çözüm.

  İHTİYACA GÖRE...
  Çalışma odalarının başlıca problemi dağınıklıktır. Çalışırken gereksinim duyduğunuz eşyaları belirleyip onlara daha rahat ulaşabilecek şekilde bir düzenleme yapın. Kolay açılır çekmeceli üniteler seçin.

  ŞEFFAF KUTULAR İDEAL
  Kırtasiye malzemeleri, dosya, kitap,defter gibi eşyaların toparlanması için klasör, saklama kutuları ve dolap kullanın. Aradığınızı rahatlıkla görebilmek adına şeffaf kutular idealdir.
  SANDALYEYE DİKKAT!
  Verimli çalışmak istiyorsanız, ergonomik, rahat ve sırtı destekleyen sandalyeler tercih edin. Evinizdeki herhangi bir masa ve sandalyeyi çalışma amaçlı kullanmamaya dikkat edin.

  BOL IŞIK VERİMİ ARTIRIR
  < Konu Resmi..>
  Aydınlatma dikkatle ele alınması gereken bir konu. Mümkünse çalışma odanızın iki cephesinde pencere olsun. Bol ışık ve sağlıklı havalandırma çalışma veriminizi artırır.
  < Konu Resmi..>
  Işığın doğrudan bilgisayar ekranınızın üstüne gelmesini ve masanızda gölge oluşturmasını engelleyin. Yükseklik ayarı yapılabilir masa aydınlatması kullanın ve ışığın ekranın arkasında kalmasını sağlayın.
  < Konu Resmi..>
  'Ev-ofis' sisteminde, bilgisayarınız için ayırdığınız alandan çok daha fazlasına ihtiyaç duyarsınız. Faks, yazıcı ve tarayıcı gibi cihazları yerleştirdikten sonra konfor içinde çalışabileceğiniz bir yer kaldığından emin olun.

  TASARIMCILARA GÖRE İDEAL ÇALIŞMA ODASI
  CAN YALMAN
  Çalışma ortamında ergonomik unsurlar kadar kişiselleştirme faktörleri de önemlidir. Günümüz çalışma ortamında, çalışma mekanı kullanıcının sağlam, güçlü ve karakterli bir yansıması olabilmelidir.

  MEHTAP OĞUZ
  Çalışma hayatı, günümüzde daha esnek, mobil,rahat ve sempatik bir yolda ilerliyor. Ben son çalışmalarımda sadelik ve hafifliğin yanı sıra mevcut işlevlere pratik yenilikler eklemeyi amaçlıyorum.

  DERİN SARIYER

  Çalışma odalarında kullanılan mobilyalar, kendine özgü işlevleri konforlu bir şekilde verebilmeli. Küçülen elektronik eşyalar ve azalan kablolar, çalışma odalarındaki mobilyaların teknik özelliklerini ve formlarını da etkiliyor.

  ATİLLA KUZU
  Çalışma odalarında, kişisel renk ve formların yanı sıra, çalışma disiplini de işlev olarak mekanı şekillendirmede çok önemli. Bilgisayar ve cep telefonları, mekanlarda arşiv ve dosyalama gibi hayli yer kaplayan eşya ihtiyacını aza indirgedi.

  ADNAN SERBEST
  Artık bilgisayarlar ceplere sığıyor. Her mekan bir anda bizim için bir çalışma alanı olarak algılanabiliyor. Ayrıca esnek çalışma saatleri ve koşulları, ev-ofis kavramına olan ilgiyi statü ve meslek gözetmeksizin artırıyor   
 2. benimm ben

  benimm ben Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  827
  Beğenilen Mesajlar:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Benim yerim Onun yanı.. :)
  bende odamı en rahat ettiğim şekilde zevkime göre hazırladım çünkü bütün günüm orda geçiyor:) tşk.ler canım.
   
 3. KeLeBeK's

  KeLeBeK's Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2.184
  Beğenilen Mesajlar:
  184
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Ҝє£єβєҜ'£єЯ Ď¡¥àЯı
  ben teşekkür ederim:)
   
Çalışma Odanız Kişiliğinizi Yansıtsın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çalışma

  Çalışma

  Rüyada kişinin kendini çalışırken görmesi işinde başarılı olacağına işarettir . Rüyada kişinin kendini iş başında görmesi işi yaşamında başarı elde edeceğinin işaretidir. Yeni bir aşk yaşayacağınıza ya da hayattaki başarılarınızın devam edeceğine işarettir. Zahmetlerin, gayretlerin karşılıksız kalmayacağına ve zamanla her şeyin güzel olacağına işarettir.Rüyada durmadan bir iste çalistigini...
 2. Odanız kişiliğinizin aynası

  Odanız kişiliğinizin aynası

  Odanızın sizinle bütünleştiğini hiç düşünmüş müydünüz? Her ne kadar ilginç olsada odanız için seçtiğiniz renk ve eşyalar, sizin iç dünyanızı ele veriyor. Bakın bakalım odanız sizi ne kadar yansıtıyor? Önce büyükçe bir kağıda renkli kalemler kullanarak hayalinizde canlandırdığınız odayı çizin. Bir kapı çizdikten sonra o kapıdan içeri girdiğinizi düşünün ve karşınıza çıkan eşyaları çizmeye...
 3. Psikolojinizi evinizin duvarlarına yansıtın

  Psikolojinizi evinizin duvarlarına yansıtın

  Psikolojinizi evinizin duvarlarına yansıtın, evinizin odaları, evinizin renkleri, sıcak renkler, aydınlatmalar ne şekilde yapılır bilgi alalım. Renkler ve odalar psikolojinizi yansıtıyor melekler bunun için doğru rengi seçmenin oldukça önemi var. Yatak odası; Dinlenme, uyuma, kitap okuma gibi eylemlerin gerçekleştirildiği bu mekan için rahatlık, sükunet, dinlenme, yatıştırma,...
 4. Mutluluğunuzu Evinize Yansıtın

  Mutluluğunuzu Evinize Yansıtın

  ev dekorasyonu ev dekor ev düzenleme ev ürünleri hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar bazen insan üzüntüsünü mutluluğunu saçına başına kıyafetine hatta evine eşyalarına yansıtır. yüzümüz gibi kimi zaman evimizde ruh halimizi yansıtır. Evimiz hemen hemen günün çoğunluğunu geçirdiğimiz yediğimiz, içtiğimiz, uyuduğumuz ailemizle sevdiklerimizle zaman geçirdiğimiz sıcacık yuvamız. Son...

Sayfayı Paylaş