1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Çalışmak Hakkında Söylenmiş Deyimler Buyrun

  Konu, 'Eğitim Şart' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Çalışmak İle İlgili Deyimler Nelerdir Çalışmak İle İlgili Deyimler Ve Anlamları


  Sevgili melekler, insan hayatında çalışmanın ne denli büyük önem taşıdığını hepimiz biliriz. Bu konunun önemini daha iyi kavramak adına az önce açtığımız çalışmakla ilgili özlü sözler ardından şimdi de çalışmak ile ilgili deyimler paylaşmak istiyoruz sizlerle.. :)

  [​IMG]

  Akan su yosun tutmaz

  Bilinen bir şey ki, devamlı akan su kendini ve yatağını temiz tutar; hareketsiz ve birikinti hâlinde olan su da aksine mikrop ve pisliği bünyesinde taşır. Denebilir ki hareketlilik, canlılık ve çalışkanlık insanı canlı ve üretken yapar; iyimser kılar, kötülükten uzak tutar, düşkünlüğünü önler; böylece de o insan hem kendine, hem de başkalarına yararlı olur.

  İşleyen demir ışıldar (pas tutmaz)

  Durağan durumdan hareketli duruma geçmek ve çalışmak, insandaki hantallığı, isteksizliği ve uyuşukluğu söküp atar; onu canlı, yetenekli ve verimli kılar. Ruhen ve bedenen güçlendirdiği gibi, maddî yönden de kazançlı yapar.

  Aç ayı oynamaz

  Kendisinden iş beklenilen kimseden emeğinin karşılığı esirgenmemelidir; insan ya da hayvan olsun, çalışan mutlaka doyurulmalıdır.

  Açık ağız aç kalmaz

  Çalışan, didinen, ne istediğini bilen, bıkmadan usanmadan bunu dile getiren kişi geçim yolunu bulur; muhtaç duruma düşmez, aç kalmaz.

  Açın gözü ekmek teknesindedir

  İnsanın tek amacı, öncelikle kendisi için gerekli, yaşaması için zorunlu olan, yokluğunu çektiği şeyi elde etmektir.
   
 2. cubali

  cubali Forum Okuru

  ben atasözü değil deyim istiyooooooooooooom
   
Çalışmak Hakkında Söylenmiş Deyimler Buyrun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çalışmak

  Çalışmak

  Her türlü meşru gayret ve çalışma hayırlı kazanca delalet eder.
 2. ilkbahar hakkında söylenmiş özlü güzel sözler

  ilkbahar hakkında söylenmiş özlü güzel sözler

  ilkbaharla ilgili güzel sözler ilkbahar hakkında söylenmiş özlü sözler Yarın baharın bayramı Nevruz bayramı... Biz de bu yazımızda baharın bayramını kutlamak istedik ve sizlerle ve misafirlerimiz ile ilkbahar hakkında söylenmiş olan güzel özlü sözleri paylaşmak istedik melek'ler. Gençlik ilkbahar gibidir,yaşlılık ise kışa benzer,öyle bir kış ki,arkasından bahar gelmez Baharda havalar...
 3. Çalışmak İle İlgili Deyimler lazım bana

  Çalışmak İle İlgili Deyimler lazım bana

  Çalışmak İle İlgili Deyimler lazım bana bu konuda sizden yardım istiyeyim dedim bana acil olarak Çalışmak İle İlgili Deyimler yazarsanız çok sevinirim arkadaşlar.
 4. Çalışmak Hakkında Söylenmiş Özlü Sözler Buyrun

  Çalışmak Hakkında Söylenmiş Özlü Sözler Buyrun

  Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler Çalışmak İle İlgili Sözler Sevgili melekler, çalışmak insanı erdemli kılan yegane unsurlardan biridir. Çalışkan insanlar ancak başarıya ulaşırlar, sevilirler, saygı görürler. Çalışmanın önemi ile ilgili pek çok güzel söz, özdeyiş ve atasözü vardır. Biz bu yazımızda çalışmak ile ilgili özlü sözler paylaşacağız sizlerle, çalışmanın önemini bir kez daha...
 5. Boğaz Tokluğuna Çalışmak Deyiminin Anlamı nedir?

  Boğaz Tokluğuna Çalışmak Deyiminin Anlamı nedir?

  Arkadaşlar bu hep söylenilen bir deyim var hani Boğaz Tokluğuna Çalışmak Deyimi peki nedir bu Boğaz Tokluğuna Çalışmak Deyiminin Anlamı bilen var mı?

Sayfayı Paylaş