Çalışmak mı Torpil mi?

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Çalışmak mı Torpil mi?
Türkiye'de Devlet sektöründe yüksek yerlere gelebilmek için çalışmak yeterli mi yoksa tanıdık birileri mi insanın arkasında olmalı?

Cevap: Çalışmak mı Torpil mi?

kesinlikle ve kesinlikle torpil .. modern ismiyle referans.. ne kadar çalışırsan çalış her zaman kötü olursun hiç kimse sana Türkiye'de sen iyi dürüst çalışıyosun ,seni bu mertebeye getirelim başarılsın demez..Ama baştakielri kafaya alırsın ya da yüksek yerlered tanıdığın olur o zaman hiç bilmesende çalışmasanda en yüksek yerleer gelirsin... bu gelenler hak ederek gelmediği için asıl çalışana baskı yaparlar alt kademeyi ezerler malesef..
Ve son söz bu ülkede çalışan dürüst insanlar her zaman ezilmeye mahkumdur...!!!!!

Son düzenleme:

türkiyeden gectim dünyadaki bütün devlet islerinde torpille iyi yerlere gelirsin, amcan halan dayin vs yoksa istedigin kadar calis kimsenin umrunda bile olmas
cok yazik...

Emeksiz yemek olmaz demiş atalarımız ama ülkenin şu andaki halini görselerdi ne düşünürlerdi bilmiyorum...

Fazla söze gerek de yok aslında, gidiş gidiş değil yani, Allah çalışıp da (La Reina'nın deyişiyle) referansı olmayanlara yardım etsin.

Kesinlikleeeee torpil.... Çalışarak sadece oldugun yerde kalırsın...
kesinlikleee vee kesinlikleeee torpillllllllllll diorum....

ve bu torpil devletin her yerinde geçerli okullundan iş yerine meclise vs. vs vs....

Normal olan çalışarak bir yerlere gelmektir tabi ama torpilin yoksa bir adım bile atamıyorsun buda ülkemizin gerçeği ne yazıkki kararsız kaldım ne demeliyim bilemiyorum buda çok üzücü doğru olanı biliyorum ama işler böyle yürümediği için söyleyemiyorum allah yardımcımız olsun...

Geri