Cam balkon mu panjur mu?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Cam balkon mu panjur mu?
Balkon dekorunda pek çok kişi ne yaptırsam nasıl kullansam daha avantajlı olur hususuyla baş başa kalabilmektedir. Balkon sisteminde hangisinin daha avantajlı olacağı konusunda düşünürken siz de kararsızlık yaşayanlardansanız ikisinin de avantajlarını ve dezavantajlarını araştırma içine girerek kararı yine kendiniz vermelisiniz. Bu işler biraz da ekonomiyle bağlantılı olduğu için kararı size bırakırken bazı önerilerim ile karar verme aşamanıza destek olmaya çalışacağım.

Balkonunuzun genişliği nasıl?

Kış balkon uygulaması gerçekleştirmek ister misiniz?

Yaz kış bulunduğunuz iklim nasıl?

Cam balkon kullananlar ve panjur kullanan yakınlarınızın yorumları nasıl gibi konularda bilgi sahibi olarak bu konuya daha net bir karar vererek yaklaşabilme tercihinde bulunabilirsiniz.
_04.05.2017_09.49.39_cBmz3.jpg

Cam balkon uygulamasında öncelikle bilmeniz gereken sıcaklık iç kısımda şiddetli bir şekilde hissedilebilir. Hele bir de yazları sıcak bir memlekette iseniz bu tercih pe doğu olmayabilir. Katlanabilir cam ya da boydan boya direk cam uygulaması ile donatılan balkon uygulamalarında temizlik konusunda uğraş gerektiren kesin bilgiler çerçevesindedir. Panjur yaptırıldığı zamanda içerisi panjur açılmadığı zaman zifiri karanlık olmaktadır. Aynı zamanda panjur temizliği en zor balkon sistemleri arasındadır. Kullananları dinlediğiniz zaman da illa ki panjur sisteminin sık açıp kapama gerçekleştirildiğinden sık arızalanma yarattığı hususunda bilgiler duyduğunuz kaçınılmaz gerçekler içindedir.
1.jpg

Sizin kullanım tercihiniz iklim koşulları, ve göz zevkinize hitap eden balkon uygulamasını yaptırmanız daha doğru olacaktır. Cam balkon uygulamasının ortamda daha ferahlık oluşturacağı kesin bilgiler çerçevesindedir. Balkon sisteminde panjur kullanırken ortam aydınlığını sağlamak sizin elinizde olacaktır. Sizlerin açık ferah ortam seviyor oluşunuz cam balkon uygulamasıyla daha zevkli kullanım gerçekleştirme durumunuzda örtüşmeye zemin hazırlayabilecektir. Cam balkon ile yaz kış balkonunuzla birleşen odanızda ortam bir yaşam alanı dekore etme düşüncenizde gerçekleşebilecektir. Tercih sizin diyerek cam balkon ya da panjur seçeneğiniz tamamen özgür iradenize bırakarak görünüm ve tercih olayında fikir için sizi resim galerime göz atmaya davet ediyorum. Şimdiden keyifli tercihler dileyerek sizleri balkon görünümleriniz ile baş başa bırakıyorum.
portfolio-panjur-14.jpg
SDC10142.jpg
 
Üst