1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.633
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Çamaşır makinem su almıyor neden ?

  Konu, 'Tüm Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Günümüzün teknolojik harikalarından biridir çamaşır makinaları.Kullanım kolaylığı ayesinde hem zaman dan hem enerjiden tasarruf ediyoruz.Eskiden çamaşır yıkama günleri vardır.Özellikle pazar günleri leğenler ,kaynatma kazanları hazırlanırdı.Beyaz çamaşırlar kazanlarda kaynatılır,durulanır asılırdı.Çamaşırların rengi evet o zaman daha canlıydı.Beyazlar daha beyazdı.Sanırım zamane insanları sağlıklı beslenmesinden ötürü yorulmadan gocunmadan koca nüfusun dağ gibi çamaşırlarını elde yıkardı.Şimdilerde bırakın elde çamaşır yıkamayı,makinaya çamaşırları itmekten aciz durumdayız.

  Çamaşır makinaları sayesinde dağ gibi çamaşırları yıkıyoruz.Gerçekten tartışmasız büyük kolaylık sağlıyor çamaşır makinaları.Zaman zaman çamaşır makinasın da problemler çıkabiliyor.Çamaşırları iyi yıkamaması,çamaşırları çiğnemesi yada su almaması gibi.Servislere gelen şık şikayetlerden biri çamaşır makinasının su almaması.Peki çamaşır makinası neden su almaz ,tüm detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Öncesi ; Çamaşır Makinesinin Kireçlenmesi Nasıl Engellenir? Adlı konumuzu da incelemenizi öneriyoruz.
  < Konu Resmi..>
  Çamaşır Makinesinin Su Almaması

  Elde çamaşır yıkama zahmetini ortadan kaldıran çamaşır makineleri hayatımızı çok önemli derecede kolaylaştırırlar. Kirli sepetinde biriken dağ gibi çamaşır sadece makine içerisine yerleştirildikten sonra birkaç küçük ayarlama ile kolaylıkla yıkanabiliyor. Evlerde en fazla kullanılan beyaz eşyalardan birisi olan çamaşır makinelerinde ise zaman zaman bazı problemler görülebiliyor. Çoğu ev hanımının eli kolu olarak nitelendirilebilecek çamaşır makinelerinde meydana gelen problemler ise küçük çapta bir kriz yaşanmasına sebep olabilir.

  Çamaşır makinelerinde yaşanan problemlerden birisi ise makinenin çalıştırılmasına rağmen içerisine su almamasıdır. Bu problem bazı durumlarda kolaylıkla çözülebilirken, bazı durumlarda ise servis çağrılması gerekebilir. Ancak servis çağırmadan önce makinenin su almamasına sebep olabilecek bazı durumlar kontrol edilmelidir.

  Çamaşır Makinesi Neden Su Almaz?

  Sular kesilmiş olabilir. Bu durumda diğer çeşmeler hatta evin ana su vanası da kontrol edilmelidir.
  Çamaşır makinesinin bağlı olduğu musluk kapalı olabilir. Musluk saatin tersi yönünde çevrilmelidir.
  Çamaşır makinesinin su giriş hortumu kırılmış olabilir. Bu durum genellikle çamaşır makinesinin yeri değiştirildiğinde yaşanmaktadır. Bunun için önce hortum kontrol edilmeli, kırıklık varsa düzeltilmelidir.
  Çamaşır makinesinin hortum filtresi tıkalı olabilir. Bu durumda musluk kapatılarak hortum yerinden sökülmeli ve hortum filtresi kontrol edilmeli, filtre tıkanmış ise temizlenmelidir.
  Çamaşır makinesi kapağının tam kapanmamış olması ya da kapağa kıyafet sıkışmış olması da makinenin su almasını engelleyebilir. Kapağın tam olarak kapandığından emin olunmalıdır. Ayrıca kapak kilidi de bozulmuş olabilir. Bu durumda servis çağırmak gereklidir.
  Özellikle yaz aylarında yoğun su kullanımından kaynaklanan, su basıncındaki düşme de çamaşır makinesinin su almamasına neden olabilir. Yüksek katlarda oturanlarda bu tip problemler daha sık görülür.
  Çamaşır makinesinin su giriş ventilinin tıkanması da su alınmasını engeller. Bunun için su giriş hortumunun makineye bağlandığı noktadan sökülerek buradaki filtrenin temizlenmesi gerekir.
  Deterjan kutusunun kanallarındaki tıkanmalar da makinenin su almamasına yol açabilir.
  Bu durumlar haricinde emniyet ventilinin arızalı olması, ventile giden elektrik kablosunun çıkmış olması, anakart veya makine beyninin arızalanmış olması, su seviye anahtarının arızalanmış olması, makinenin herhangi bir parçasında elektrik kaçağı olması, pompa motorunun arızalı veya tıkalı olması gibi durumlar da çamaşır makinesinin su almasını engeller. Bu durumlar kullanıcı tarafından tespit edilemez ve teknik servis çağırılmasını gerektirir.


   
Çamaşır makinem su almıyor neden ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Siemens’in yeni çamaşır makineleri

  Siemens’in yeni çamaşır makineleri

  kurutmalı çamaşır makinesi forum kurutmalı çamaşır makinesi şikayetleri siemens şikayet şikayet Siemens’in yeni çamaşır makineleri Siemens A sınıf yıkama performanslı yeni 5 kg.’lık WD12D520EU model tam kurutmalı çamaşır makinesi 15 dakikalık yıkama süresinden özel gömlek programına kadar farklı yıkama alternatifleriyle kullanıcısının hayatını kolaylaştırıyor. Siemens Ev...
 2. Çamaşır makinelerini test ettik...

  Çamaşır makinelerini test ettik...

  en çok tercih edilen çamaşır makinası en çok tercih edilen çamaşır makinesi Çamaşır makinelerini test ettik... Yeni nesil çamaşır makineleri, gelişen teknoloji sayesinde her türlü kolaylığı sağlıyor. Enerji, su ve deterjandan tasarruf ederken maksimum hijyeni sağlamanız da mümkün. Lekeler buhar olup uçuyor Arçelik 8144 BJ; çamaşıra püskürtülen buharla lekeleri yıkama...
 3. Modern çamaşır makineleri

  Modern çamaşır makineleri

  Sevgili meleklerim;biliyorsunuz ki artık teknoloji çok ilerledi bir çok yeni çamaşır makineleri tasarlandı teknolojiye ayak uydurdu... Fakat bu çamaşır makinelerinin renkleri nedense hep beyaz olmuştur?die hiç düşündünüz mü bence düşündünüz.Yani niye hep beyaz yada gri ki ?Şöyle kırmızı pembe olsa ruhen bize iyi gelen yada sevdiğimiz bir renk olsa değil mi ama???Diye düşünürken yeni çamaşır...
 4. Çamaşır makinem çamaşırları durulamıyor neden ?

  Çamaşır makinem çamaşırları durulamıyor neden ?

  Hemen hemen her evde bulunan çamaşır makineleri insanların hayatlarını oldukça kolaylaştıran aletlerin başında gelmektedir. Genel olarak çok uzun süreli hizmet vermesine rağmen bazen problemler çıkarabilmektedir. Çamaşır makinelerinin durulama yapmaması da bu sıkıntılardan bir tanesidir. Çamaşır makinelerinin durulama yapmaması kullanıcı hatası ya da çamaşır makinesinin sisteminden...
 5. Çamaşır Makinesi Neden Su Almaz?

  Çamaşır Makinesi Neden Su Almaz?

  Çamaşır makinaları gerek erkek ,gerekse bayanların elde çamaşır yıkama zahmetinden kurtaran en büyük yardımcısı.Çamaşır makinaları teknolojinin bana göre en büyük harikası .Hayatımızı önemli derecede kolaylaştırırlar..Günlerce kirlilerde bekleyen ve biriken çamaşırları tek tuşla yıkamak mümkün..Hayatımızı kolaylaştıran çamaşır makinalarında sık rastlanılan sorunlardan biride yıkama esnasında...

Sayfayı Paylaş