1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Çamaşır Makinesi Neden Su Almaz?

  Konu, 'Tüm Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Çamaşır makinaları gerek erkek ,gerekse bayanların elde çamaşır yıkama zahmetinden kurtaran en büyük yardımcısı.Çamaşır makinaları teknolojinin bana göre en büyük harikası .Hayatımızı önemli derecede kolaylaştırırlar..Günlerce kirlilerde bekleyen ve biriken çamaşırları tek tuşla yıkamak mümkün..Hayatımızı kolaylaştıran çamaşır makinalarında sık rastlanılan sorunlardan biride yıkama esnasında suyu almaması.Suyunu almayan çamaşır makinası için hemen başvurduğumuz yöntem servisini aramamız.Oysa evde kendinizde sorunun kaynağını anlayabilirsiniz.Çamaşır makinası neden su almaz tüm detaylar yazımızda.Ayrıca yıkanan çamaşırlarınızı çabucak kurumasını istiyorsanız çamaşır kurutma makinası konumuzu da incelemenizi öneriyoruz.Çamaşır makinanız kireçlenmeye maruz kalmışsa şayet ,çamaşır makinasının kireçlenmesi nasıl önlenir adlı konumuzada göz atabilirsiniz.  < Konu Resmi..>  Evde temizliği büyük ölçüde kolaylaştıran çamaşır makineleri arızalanmaları durumunda da çamaşır yığınlarıyla karşı karşıya kalmamıza sebep olur.


  Çamaşır makinesinde zaman zaman bazı arızalanmalar görülebiliyor. Çamaşır makinelerine düzenli olarak bakım yapmak, hem kıyafetleri daha temiz yıkamasını sağlar hem de makinenin uzun süre bozulmadan kullanılmasına yardımcı olur.


  Çamaşır makinelerinde yaşanan arızalardan biri de makinenin içerisine su almamasıdır. Bu arıza bazen kolayca çözülebilirken bazen de teknik servis gerektirir. Servis çağırmadan önce makinenin ne sorunu olduğunu kontrol edebilirsiniz.

  < Konu Resmi..>
  Çamaşır Makinesinin Su Almamasının Sebepleri
  Sular kesildiğinde çamaşır makinesi su almaz. Çeşmelerin yanı sıra ana su vanası da kontrol edilmelidir.


  Çamaşır makinesinin bağlı olduğu musluk kapalı olabilir. Musluğu saatin tersi yönüne çevirmelisiniz.


  Çamaşır makinesinin su giriş hortumu kırılmış olabilir. Hortum kontrol edilmeli ve eğer kırık varsa değiştirilmelidir.


  Çamaşır makinesinin hortum filtresi tıkalı olabilir. Hortum sökülerek filtre kontrol edilmelidir. Tıkanan filtre temizlenmelidir.


  Çamaşır makinesinin kapağının tam kapanmamış olması ya da kapağa giysi tıkanmış olması da makinenin su almasını engeller. Kapağın kapalı olduğundan emin olun. Kapak kilidi bozulmuşsa servis çağırmak gerekir.


  Yaz aylarında yoğun su kullanımından kaynaklanan su basıncındaki düşme de çamaşır makinesinin su almasını engeller. Yüksek katlarda oturanlarda bu arıza daha sık görülür.


  Çamaşır makinesini su giriş ventilinin tıkanması da su alınmasını engeller. Bu arızanın giderilebilmesi için su giriş hortumunun makineye bağlandığı noktadan sökülerek buradaki filtre temizlenmelidir.


  Deterjan kutusunda bulunan kanalların tıkanması da makinenin su almasını engeller. Bu arızanın giderilebilmesi için kanalların açılması gerekir.


  Bunların haricinde emniyet ventilinin arızalı olması, ventile giden elektrik kablosunun çıkmış olması, anakart veya makine beyninin arızalanmış olması, su seviye anahtarının arızalanmış olması, makinenin herhangi bir parçasında elektrik kaçağı olması, pompa motorunun arızalı veya tıkalı olması gibi durumlar da çamaşır makinesinin su almasını engeller. Bu arızaları teknik servis tespit edebilir.


   
Çamaşır Makinesi Neden Su Almaz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çamaşır makinesi alırken...

  Çamaşır makinesi alırken...

  çamaşır makinesi önerileri çamaşır makinesi alırken Çamaşır makinesi alırken... Yeni bir çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gereken bilgiler, öneriler ve uyarılar; Herşeyden önce çamaşır makinesi de bir makine olduğundan arıza yapabilir. Önemli olan doğru çamaşır makinesini uygun fiyata almaktır. Diğer bir önemli husus olan satış sonrası hizmet, yani çamaşır makinesi servislerine...
 2. Bulaşık Makinesi Deterjanı Neden Almaz?

  Bulaşık Makinesi Deterjanı Neden Almaz?

  Kadınların mutfaktaki en büyük yardımcılarından bir tanesi hiç şüphesiz ki bulaşık makinesi. Hemen her evde bulunan bu elektrikli mutfak eşyası sayesinde artık mutfakta uzun süreler boyunca vakit geçirmek gibi bir sorun da ortadan kalktı. Böylesine önemli bir eşyanın çalışma prensibi oldukça basittir. Öncelikli olarak makineye bulaşıklar yerleştirilir ve sonrasında da belirtilen program...
 3. Çamaşır makinem çamaşırları durulamıyor neden ?

  Çamaşır makinem çamaşırları durulamıyor neden ?

  Hemen hemen her evde bulunan çamaşır makineleri insanların hayatlarını oldukça kolaylaştıran aletlerin başında gelmektedir. Genel olarak çok uzun süreli hizmet vermesine rağmen bazen problemler çıkarabilmektedir. Çamaşır makinelerinin durulama yapmaması da bu sıkıntılardan bir tanesidir. Çamaşır makinelerinin durulama yapmaması kullanıcı hatası ya da çamaşır makinesinin sisteminden...
 4. Çamaşır makinem su almıyor neden ?

  Çamaşır makinem su almıyor neden ?

  Günümüzün teknolojik harikalarından biridir çamaşır makinaları.Kullanım kolaylığı ayesinde hem zaman dan hem enerjiden tasarruf ediyoruz.Eskiden çamaşır yıkama günleri vardır.Özellikle pazar günleri leğenler ,kaynatma kazanları hazırlanırdı.Beyaz çamaşırlar kazanlarda kaynatılır,durulanır asılırdı.Çamaşırların rengi evet o zaman daha canlıydı.Beyazlar daha beyazdı.Sanırım zamane insanları...

Sayfayı Paylaş