Çan Bisküvisi Tarifi ister misiniz kızlar?

Çan Bisküvisi Tarifi ister misiniz kızlar?
Çan Bisküvisi Nasıl Yapılır

Çan Bisküvisi Yapılışıhttp://www.meleklermekani.com/kekler-pastalar/216385-biskuvili-kolay-pasta-tarifi.html paylaşımımızdan sonra, şimdi de siz sevgili melek'lerimize ve misafirlerimize çok lezzetli bir tarif veriyor ve bu yazımızda çan bisküvisi nasıl yapılır paylaşıyoruz. İşte çan bisküvisi tarifi melek'lerim;Çan Bisküvisi Malzemeleri:
2 su bardağı tepeleme buğday unu
Yarım paket tmargarin
1 adet yumurta
1 çay kaşığı vanilya
Biraz karbonat, tuz
Biraz şekerciboyası (yeşil veya kırmızı)


Çan Bisküvisi Yapılışı: Porselen bir kaseye yağla pudraşekerini koyup krema haline gelinceye kadar tahta kaşıkla karıştırın. Yumurta ve vanilya katarak karıştırmaya devam edin.

Un, tuz ve karbonatı yağlı karışıma eleyerek ekleyin. Yoğurup bir hamur yapın. Hamurun 2/3’ ünü şekerciboyasıyla renklendirin. Renkli hamuru yağlı kağıdın üzerinde, tabanı 6 cm, yüksekliği de 5 cm olan çan şekline getirin. Artan beyaz hamuru 1/1 cm incelikte açın. Renkli hamurun üzerini beyaz hamurla sararak kapatın.

Hamuru soğuk bir yerde 30 dakika bekletin. Çan şekli bozulmadan iplik veya keskin bir bıçakla kesip bir tepsiye sıralayın. Çanların altına yuvarlak bir hamur yerleştirin.
 
Üst