can cekisiyorum....

canım senin bir mesleğin varmı calısmak istesen bulabilirmisin iş bilmiyorum ama bir bütcen olsa hiç değilse ileride bigün tak ettiğinde evden gidersin kendine bakarsın seni en iyi senin basına gelenlerii yasamıs baska birisi anlar ben tam anlayamam evli değilim ama kendimi düsündüm öyle bir durumda ne yapar eder hayata tutunmaya calısırdım kendimi ezik göstermemek icin iş bulurdum evli olsam bile bikac zaman kendi paramı kazanırdım hem iş ortamında herkes değşiyo erkekleri iş ortamıda cok etkiler oda kıskanırdı seni calıstıgın yerdeki kisilerden falan bakarsın öyle değişirdi değerini anlardı böyle olaylar cok oluyo allah sabır versin insallah duaların kabul olur bu senin sınanman olur güzel atlatırsın umarım...

canım senin bir mesleğin varmı calısmak istesen bulabilirmisin iş bilmiyorum ama bir bütcen olsa hiç değilse ileride bigün tak ettiğinde evden gidersin kendine bakarsın seni en iyi senin basına gelenlerii yasamıs baska birisi anlar ben tam anlayamam evli değilim ama kendimi düsündüm öyle bir durumda ne yapar eder hayata tutunmaya calısırdım kendimi ezik göstermemek icin iş bulurdum evli olsam bile bikac zaman kendi paramı kazanırdım hem iş ortamında herkes değşiyo erkekleri iş ortamıda cok etkiler oda kıskanırdı seni calıstıgın yerdeki kisilerden falan bakarsın öyle değişirdi değerini anlardı böyle olaylar cok oluyo allah sabır versin insallah duaların kabul olur bu senin sınanman olur güzel atlatırsın umarım...

ben almanya ya gelin geldim canim..ve bi meslegim yok..ama maddi yönden ondan ayrilirsam eger bi SIKINTIM olmaz burda...ama benim korkum ailem beni burda yalniz basima kalmama izin vermiycekler...ama ben kesinlikle türkiyeye dönmek ve ailemle yasamak istemiyorum...bunu hic kaldiramam elimde bir cocukla tekrar baba evine dönmek daha kötü..üstelik onlar birlikte oturmak ve calismama izin vermeyecekler.....bunu onlara nasil kabullendirebilirim bilmiyorum...yani heryönden sorun cikiyor kalsam kendimi kaybedecegim gitsem etrafin dedikodulari baskilari ile daha kötü mahvolacagim...suanda öyle bi durumdayimki cikis yolu yok...ama öncelikle bi karar vermem en iisi tamam mi devam mi...bunu birtürlü kesinlestiremiyorum......amin canim amin rabbim insallah en kisa zamanda duyar sesimi.....

anladım canım ama ne mutluki sana kabul eden bir ailen olucak bazıları hiç kabul etmez yüzüne bakmaz şükretmek lazım etraf ne der diye düsünme cok konusanın basına gelir insallah duyar sesini :)

Hayırlı eş Rabbimin kuluna verdiği özel ikramı,hayırsız eş ise Rabbimin kuluna verdiği imtihanıymış "Mevlana" canım benim biliyorum yaşadıkların çok zordur bunu bizler değil en iyi sen anlarsın içinde olduğun için ama belkide Rabbimin sana verdiği bir imtihandır.bu dünyada herkes birşeyle sınanır..ya sağlığıyla,ya evladıyla yada eğitiminle yada eşinle evliliğinle Rabbim iyi kötü sabır etmemiz için sınar bizi..unutma Rabbim sabredenlerle beraberdir yani seninle beraber...Raabim eşinede merhamet,ihsan eylesin,,

Hayırlı eş Rabbimin kuluna verdiği özel ikramı,hayırsız eş ise Rabbimi
n kuluna verdiği imtihanıymış "Mevlana" canım benim biliyorum yaşadıkların çok zordur bunu bizler değil en iyi sen anlarsın içinde olduğun için ama belkide Rabbimin sana verdiği bir imtihandır.bu dünyada herkes birşeyle sınanır..ya sağlığıyla,ya evladıyla yada eğitiminle yada eşinle evliliğinle Rabbim iyi kötü sabır etmemiz için sınar bizi..unutma Rabbim sabredenlerle beraberdir yani seninle beraber...Raabim eşinede merhamet,ihsan eylesin,,

amin canim tesekkür ederim...evet bende öyle diyorum bu benim sinavim..bazen cok bunaliyorum neden bu neden böyle diye ama ....naparsin hayat gaidesi hic bitmiyor....rabbim islah eylesin o kizda insallah buna aldanmaz ve bu pisman olur en kisa zamanda...hos bunu kabullenmek cokzor cok cabalamasi lazim ya neyse....ilgine tsk ederim canim...

anladım canım ama ne mutluki sana kabul eden bir ailen olucak bazıları hiç kabul etmez yüzüne bakmaz şükretmek lazım etraf ne der diye düsünme cok konusanın basına gelir insallah duyar sesini :)

olacak tabiki onlar beni asla birakmazlar ama iste benim kararlarimi ve yalniz yasama istegimi onlara kabullendirmem cok zor olacak o esnada onlarida kaybetmekten cok korkuyorum...rabbim hepimizin yardimci olsun ve bu mübarek aylarin hürmeti üzerine sesimi duyar insallah ben onun pismanligini en kisa zamanda görürüm......

Off çok zor bi durum yaa :( İnan çok üzüldüm bişeyler söylemek çok zor içinde bulunduğun durumu sadece yaşayan bilir. Rabbim daha fazla çektirmesin bu acıyı, kimseye de yaşatmasın... Rabbim yanında olsun.

İçinden geldiği gibi yap kalbinin sesini dinle en doğruyu o söyler ama sakın ola şeytanın sesine kulak asma. Beddua etme, yüreğin yandıkça elden bi gelen bu oluyo sabredemiyosun çok acı çekiyosun onlarda çektiklerini çeksin istiyosun biliyorum haklısında ama sen sabret beddua etme. Rabbim onların cezasını, çektiklerinin karşılığını sana kat be kat vericek gönlün rahat olsun.

Rabbim yar ve yardımcın olsun ablam. Hakkında hayırlısı olsun.

Off çok zor bi durum yaa :( İnan çok üzüldüm bişeyler söylemek çok zor içinde bulunduğun durumu sadece yaşayan bilir. Rabbim daha fazla çektirmesin bu acıyı, kimseye de yaşatmasın... Rabbim yanında olsun.

İçinden geldiği gibi yap kalbinin sesini dinle en doğruyu o söyler ama sakın ola şeytanın sesine kulak asma. Beddua etme, yüreğin yandıkça elden bi gelen bu oluyo sabredemiyosun çok acı çekiyosun onlarda çektiklerini çeksin istiyosun biliyorum haklısında ama sen sabret beddua etme. Rabbim onların cezasını, çektiklerinin karşılığını sana kat be kat vericek gönlün rahat olsun.

Rabbim yar ve yardımcın olsun ablam. Hakkında hayırlısı olsun.

amin canim amin..haklisin elden gelen birsey yok haklisin canim öyle bi yaniyorki ne yapacagimi bilemiyorum...zor olanda kalbim birsey diyemiyor öyle bi cikmazin icerisindeyimki ne yöne gidecegimi bilemiyorum her yolunda yri zorluklar hangisinden az zararla cikabilirim bilmiyorum....rabbime siginmaktan baska bi yapacagim bisey yok....ama an geliyor beni isyana sürekliyor kendimi tutamiyorum bazen...... cok tsk ederim takrar allah razi olsun ....

yine icimin yanidigi bi gün aslinda dün aksamdan basladi...halada gecmedi gözümü kapattikca onu o kisi ile görüyorum..seytan bir türlü yakamiy birakmiyor vesvese verip duruyor..rabbime siginiyorum herzamanki gibi..ama seytan ise dvm ediyor...elden gelen yok biliyorum takdiri ilahi bu cekmem gerek cekiyorum...ama ama canim cok yaniyor..hicmi azalmaz bu yangin hicmi dinmez bu sizi...hala can cekisiyorum yani...zaman ilerliyor diyorlar zaman lazim..ama faydasi yok hala neden azalmiyor neden??? allahim bunlari isyan olarak sayma yarabbim hikmetinden tabiki sual olunmaz vardir bir bildigin acilarima teselli bi tek sen olabilirsin..benim yüzümü bi tek sen güldürebilirsin....
bir özür bekliyorum yapilmasi gereken bir özür ...amma gelmiyor....
bir af dilesin istiyorum sadece af...o da gelmiyor...
canim yaniyor icim sizliyor ve ben yine hickiriklara boguluyorum..aynaya bakamiyorum...kendi gözlerime bakamiyorum o ise zaten bakmiyor benim gözlerime..acaba birazda olsa utaniyor ondanmi?? yoksa istemedigi icinmi??
zaman cok acimasizsin neden bana bunu yapiyorsun benimle alip veremedigin ne....bir insana bu kadar yüklenilmez seninle bozusalim artik git terket beni..onun istedigi gibi....kizim canim kizim sen olmasan ben ne olurdum halim ne olurdu..rabbime binlerce sükürler olsunki seni bana verdi...allahim halimi bi tek sen anlarsin...gör halimi allahim kabuleyle dileklerimi..acilarimi dindir bana sabrindan bol sabir ver allahim...

can cekisiyorum evet hala....dinmiyor sizim dinmiyor agrim...olan bisey yok gayet normal davraniyor bana ama bu konu hakkinda bi konusma gecmedi ne düsünüyor ne planliyor bilemiyorum...bana gecen gün gidiyosun son haftalarin dedi...bende evet dedim konuyu kendi lehime cevirdim naparim kizla ucakta galmaz insallah falan gibisinden ve kalktim namaza durdum...geride acmadim konuyu..ne diycekti acaba dvm etsek? icim hic kipirdamiyor ailemin yanina gidiyorum onlari 2 senedir hhic görmemis olmama ragmen hic heyecan yada sevinc hissetmiyorum..katilasmis kalbim ...ama neden ona karsi deilde baska seylere..onu gördükce hala ayniyim heyecan titreme vs...sabir sabir sabir dilediigimbu..zamanda ya gecmiyor yada getirdigi bisey yok...ah annecim bu günler icinmi beni dogurdun diyesim var ama isyana girmesinden kokuyorum..acaba onun icide benim kadar hatta benden daha fazla yaniyormudur? kücücük kizinin bu acilari yalniz basina cekmesi onu nasil etkiliyor acaba? ya bütüün bunlar ne icin? ask icin hangi ask yasak ve günah bir sey icin bunlar adilmi..neden cesur deilim neden kapiyi vurupta cikmadim? neden hep ya sonra diye düsünüyorum..neden neden?? sonum ne olacak bilmiyorum...insallah hayirli bir son olur...
yada allahtan o ucagin düsmesini mi dilesem..cekip gitsem bu dünyadan kizimla arkada gözüm kalmadan..onu da vicdaniyla birakarak...ahhh ahhhh :uhu: :uhu:
:cry: :cry:

Geri