Çanakkale merkezde peyniri nereden alabilirim?

F

Fahriyekrmt

Forum Okuru
Çanakkale merkezde peyniri nereden alabilirim?

Çanakkale'de peynir nereden alınır melek kadınlar kulübü çanakkale'de peynir nerede satılır forum'da.​

Arkadaşlar ben bir çanakkaleli arkadaşım vardı çok eskiden onun evinde bir kere Ezine peyniri yemiştim bayılmıştım şimdi 2 hafta sonra Çanakkale'ye bir gezimiz var tur ile birlikte. Acaba Çanakkale'de peynir nereden alınır ezine peyniri almak istiyorum Çanakkale'den. Çanakkale merkezde yaşayan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar
Çanakkale'nin Ezine peynirinin meşhur olduğunu bilmeyen yoktur herhalde lezzeti de bir o kadar kendini göstermekte. Peki Çanakkale'de peynir nereden alınır? Çanakkale şehir olarak da görülmesi gereken görülmeye değer güzellikte olan bir şehir. Aynı zamanda biliyorsunuz ki şehitlerimizi de oradadır Çanakkale bu yüzden de biz Türkler için büyük bir öneme sahiptir tarihte.

Aslında merkezi indiğinizde her yerden Ezine peyniri bulabilirsiniz ama Çanakkale'de en güzel yöresel Ezine peyniri yapan yer yüksek oğulları süt ürünleri. Hatta sanıyorum burası internetten de sipariş almaktadır. Oradan peynir taşımak yerine internetten de sipariş verebilirsiniz güvenle. Çanakkale merkezde ekremoğlu peynir dükkanı ve RK kaymaklar peynircilik. Ekremoğlu peynir dükkanı Atatürk caddesi'nde ve İnönü caddesi'nde şubeleri bulunmaktadır. Yine RK kaymaklar peynircilik ise Hamdi bey sokakta bulabilirsiniz.

Eğer Çanakkale'ye gidecekseniz burası hakkında genel bilgiye sahip olmadan olmaz. "Çanakkale genel bilgiler" konumuzu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri