çanakkale savaşında şehitlerimizin yemek listesi

renesme

Aktif Üye
Üye
çanakkale savaşında şehitlerimizin yemek listesi
43-NCÜ ALAY 1NCİ P.TB. 1NCİ BÖLÜK
1917 yılı yemek listesi

GÜN ------- SABAH ------- ÖĞLEN ----- AKŞAM - -----------------EKMEK
15 Haziran - üzüm hoşafı --- yok ------ yağlı buğday çorbası ------ - tam
26 Haziran - yok----------- -yok ------üzüm hoşafı ---------------- -tam
18 Temmuz- üzüm hoşafı -- yok -------yok ---------------------- --yarım
8 ağustos - Yarım ekmek --- yok ----- şekersiz üzüm hoşafı-------- yok

Biz Bu VaTaNı Bu ZorLukLaRLa Aldık 3 5 ÇapulCuya Da VermeYiz​

mutlun1n1tz.gif

okurken bıle tüylerim diken diken oldu! bunu bilmeyen o kadar fazla ınsan var ki! Bu vatanı o Şehitlerimize ve Mustafa Kemal ATATÜRK'e borçluyuz!! onlar sayesınde bugunlerdeyız... Mekanlarınız cennet olsun. Ne mutlu TÜRKÜM diyene..!

Evt dedelerimiz atalarımız ne fedakarlıklarda bulunmuşlar vatanımız için arkadaşlar hepsinin mekanı cennet olsunn....

benimde tüylerim diken diken oldu..
bir deneyin bakalım şu yemek listesini 1 hafta deneyin sadece 1 hafta yaa çok değil.
Diğer hafta göz açlığından sevmediğiniz şeylere bile saldırırsınız.
Onlar aylarca böyleydi ve o kadar yazık ki biz gençler bunlardan habersiz..
Ve ben o kadar eminim ki büyükler daha az yeyip küçüklerine veriyorlardır..
Bunlardan ders alıp vatanımıza dahada bağlanmak yerine 2-3 kuruşa çokta kolay vatanımızı satabilecek insanlar yönetiyor, yetişiyor ve doğuyor..
Bunu siyasi olarak algılamayın sakın!
Haşa bu insanın evresi olmuş artık.. Biri bizi silkmeli şöyle kendimize gelmeliyiz.
Neredeyiz neyizz biz.
Ne koşullarla buralardayız.
Ne durumdan sıyrılıp bu şekilde cennet bir ülkede yaşıyoruz.
Türk'üz diyoruz ama ne kadar Türksün ey genç ?
Ben ulusal bayramlarda en çok duygulanıyorum..
Niyemi ?
Hiç bi ülkede olmayan büyük bi anlamı olan istiklal marşı okunur. çarşıda yapılan törende bütün esnaf bayraklarını asarlar kapıya cıkıp hazır olda saygı gösterirlerr o an sanki zaman durur kedi köpek bile saygı gösterir sanki. Onu yüksek sesle okuması gereken öğrenci topluluğu ise kendi aralarında gülüşürler..
karşıdan karşıya geçen ninem olduğu yerde durur ve oda okumaya çalışır 'Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak..' diye başlar..
Evet Biz şuan korkmuyoruz hertürlü herşeye karşı geliriz.
Geliriz dimi..
İçimizden biri çıkıpta peki bunun karşılığında ne kadar alacağız diye tepki vermez ?
Korkuyorum ben Söz bize gelmeden bazı şeyleri kaybetmemizden korkuyorum..
Öyle bi yazarım ki ne satırlar ne sayfalar yeter..
Ve bunu Sadece bir yemek listesi sağlıyorsa ve o dedelerim yıllar önce ne zorluklarla savaştığını ucundan olsada biliyoruz biliyorum dimi.. onların sayesinde bu vatan sevgisi varken.
tamamen o anı yaşasak ne olur ??

Ahh ATAM sağ olsaydı bizimle gurur mu duyardı utanır mıydı ?
Fena doldum ben yine..
Allah bizlere Hayırlı günler yaşatsın. Kimseye boyun eğmediğimiz Günler göstersin..

Bir daha o yemek listeleri göstermez inşallah...

çok konuşmamışsın boş hiç konuşmamışsın .. Düşüncelrimiz aynı tatlım.. ınsan neler diyesi geliyor içinden ama aması vr işte....

Geri