Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.356
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Candela lazer epilasyon cihazı hakkında bilgiler

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  candela lazer epilasyon yaptıranlar,candela lazer epilasyon nedir,candela lazer epilasyon kalıcı sonuç veriyormu,candela lazer epilasyon yorumları,candela lazer epilasyon hakkında genel bilgiler
  < Konu Resmi..>

  Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan candela lazer epilasyon cihazının Türkiye’de de kullanımı giderek artmaktadır. Bu cihaz cilt sorunlarından tüy problemlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan son zamanların en iyi uygulamalarından biridir. Lazer cihazları arasında belki de en iyi candela lazer epilasyon cihazıdır diyebiliriz.
  Candela Alex TriVantage, Candela CO2RE, Candela ePrime, Candela GentleLASE Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı, Candela GentleMAX Lazer ve Candela GentleYag Lazer gibi türleri bulunmakta ve her biri de farkı sorunların ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin kullanım alanları ise şöylerdir;


  Candela Alex TriVantage: Cilt lekelerinin tedavisinde.
  Candela ePrime: Çatlak tedavisinde.
  Candela GentleMAX Lazer: Varis tedavisi, sivilce izleri, cilt lekeleri ve istenmeyen tüyler için.
  Candela GentleYag Lazer: Kılcal damarlar ve kırışıklık tedavisinde.
  Candela CO2RE: Cilt sarkmaları için kullanılmaktadır.
  GentleLASE, Alexandrite 755 nm dalga boyu ile Candela ’nın her tip cilt rengine uyumlu, hızlı, konforlu ve kullanışlı birinci sınıf lazer epilasyon sistemidir. Dünya genelinde 92 ülkede 25.000 ’den fazla kullanıcı ile yılda 10 milyondan fazla tedavide kullanılmaktadır. Ülkemizde 300 ’ün üzerinde kullanıcısı olan ve en fazla tercih edilen Alexandrite lazer sistemidir. Ayrıca pigment lezyonlar, vasküler lezyonlar ve kırışıklık tedavilerinde mükemmel ve çok yönlü kullanım sağlar. GentleLASE ile bugüne kadar 50 ’den fazla klinik çalışma yapılmıştır ve halen 30 ’dan fazla klinik çalışma yapılmaya devam etmektedir.

  Sadece Candela lazerlerinde kullanılan patentli “DİNAMİK SOĞUTMA SİSTEMİ” (DCD) ile maksimum hasta güvenliği ve konforu sağlar. "Beckman Laser Institute University of California, Irvine, California, USA den Doktor J. Stuart Nelson, M.D., Ph.D., yaptığı klinik çalışma sonucu lazer tedavisi sırasında epidermisi en iyi koruma yönteminin DCD olduğunu ispatlamıştır."

  Endikasyonlar

  - Lazer Epilasyon: Tüm cilt tiplerinde istenmeyen tüylerde %90' a varan tedavi başarısı

  - Pigment Lezyonlar: Güneş lekesi, çiller, cafe-au-lait, melazma, seboroik keratozlar

  - Vasküler Lezyonlar: Hemanjioma, telanjiyektazi

  - Cilt Gençleştirme: Kırışıklık giderme

  Patentli Dinamik Soğutma Sistemi (DCD)

  Candela’nın patentli “DİNAMİK SOĞUTMA SİSTEMİ” (DCD) sürekli, tekrarlanabilir ve ayarlanabilir epidermal soğutma teknolojisi ile hasta güvenliğini ve konforunu en üst seviyeye çıkarmıştır. DCD cildin üst katmanlarını lazer pulse 'undan önce ve sonra, milisaniye cinsinden ayarlanabilir sprey/duraklama süreleri ile cryogen soğutucu spreyle tedaviye hazırlar. DCD ’nin eşsiz tasarımı tüm süreç sırasında mükemmel görüş sağlar. DCD operatör ekipmanından bağımsızdır, lazer ne kadar hızlı çalışsa da aynı epidermal korumayı sağlar. Uygulama öncesi ve sonrası soğutma özelliği ile donatılan GentleLASE ile tedaviler, serbestlikle beraber hız ve en yüksek hasta güvenliği isteyenler için gerçek çözümdür.

  Alexandrite lazer

  Türk insanları genelde çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahiptirler, bu sebeble alexandrite lazer epilasyon için en uygun yapıdadırlar.

  Alexandrite lazer derinde bulunan kıl kökülerine kadar ulaşarak kalıcı sonuç alınmasını sağlar ve bu başarılı sonuca ulaşırken kalıcı yanık sorununa neden olmaz.

  755 nm dalga boyunu içeren lazerdir.
  Melanin absorbiyesi çok iyidir.
  Ciltte lekelenme olma ihtimali Ruby lazerden azdır.
  Dikamik soğutma sistemi ve pulse süresi uzun olanlarda yan etki yapma ihtimali oldukça düşüktür.
  Hızlı bir lazerdir
  Uzun zamandır kullanılan ve etkinliğini ispatlamış bir lazerdir.
  Diod ve Nd yag lazerlere göre oldukça ağrısızdır.
  Uygulamanın hemen ardından kılların yüzeyden yok edilmesi bir avantajdır.
  Bu nedenlerle pek çok merkez ve hastalar tarafından rağbet gören oldukça popüler bir lazerdir.


  Alexandrite Lazerin Özellikleri


  Bu dalgaboyunda gönderilen enerji melanin tarafından çok iyi absorbe edilir, bu nedenle açık renk cilt ve siyah tüylere sahip bir kişi için Alexandrite lazer oldukça etkilidir. Uygulama süresinin kısa olması, hasta açısından konforlu ve diğer lazerlere göre az acı hissedilen tipte olması sebebiyle sık tercih edilen lazer epilasyon cihazlarındandır.

  Merkezimizde "Candela GentleLASE lazer" epilasyon cihazını kullanmaktayız.

  GentleLASE 755nm. dalga boyu ile Candela nın her tip cilt rengine uyumlu hızlı, konforlu ve kullanışlı Alexandrite lazerinde birinci sınıf epilasyon makinasıdır.
  Sadece Candela Lazerlerinde kullanılan Dinamik Soğutma Sistemi(DCD) ile maksimum müşteri koruması ve konforu da sağlar

  Alexandrite Lazerin diğer epilasyon yöntemlerine göre üstünlüğü nedir?

  Tüm dünyada yaygın kullanımı ile elde edilen deneyimler kullandığımız alexandrite lazerin diğer yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar güçlü olduğunu kanıtlamıştır. Kalıcı olması, yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi, özel bakım gerektirmemesi diğer üstün özellikleridir.

  Lazer yönteminde her ışık atışında çok sayıda kıl kökü etkilendiği için tedavi kısa sürer. Ayrıca Lazer Epilasyon tedavi aralıklarında tüyler çıkmaz.Seans döneminden önce tüylerde uzama olursa sadece makasla kısaltma yapılmelıdır. Lazer epilasyon deri dışına çıkmamış batık tüylerde de etkilidir.

  İşlem sonrası ortaya çıkabilecek kısa süreli yan etkisi deride kızarıklık ve kıl köklerinde ödemdir. Bu yan etki 1 saat içinde kaybolur. Çok hassas ciltlerde birkaç gün sürebilir. Lazer Epilasyon yöntemi deri kanseri yapmaz, iç organlara zararı yoktur.

  Gebelikte de lazer epilasyon uygulaması yapılabilir mi?

  Henüz klinik çalışmalar olmadığından herhangi bir olumsuz etki bildirilmemiş olmasına rağmen bebeğin oluşumunun gerçekleştiği ilk 3 aylık dönemde lazer epilasyon uygulamıyoruz.

  Lazer Epilasyonun Sonuçları?
  Lazer epilasyonun yan etkileri var mıdır?

  Lazer epilasyon uygulamasının kalıcı bir yan etkisi yoktur. Uygulama esnasında kıl köklerinin, enerjiden etkilendiğini gösteren hafif kabartılar ve kızarıklıklar oluşabilir. Ancak uygulama bölgesinde oluşabilecek bu durum çok kısa bir süre içerisinde kaybolacaktır.
  Uygulama esnasında hafif bir yanma hissedilebilir. Ancak seans öncesinde uygulanan anestezik etkili kremler ile bu durum en aza indirgenebilir.

  Lazer epilasyon ile sağlanan sonuçlar kalıcı mıdır?

  Evet. kökleri tahrip edilen kıllar bir daha çıkmamaktadır. FDA tarafından da onaylanan bu durum, uzun süreli klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.
  Uzun çalışmalar sonucu Amerika'da FDA lazer epilasyonun kalıcı kıl azalmasına yol açtığını onaylamıştır. Tedavi seanslarının bir seferden fazla olmasının kıl miktarını azalttığı ve tekrarlanan tedaviler ile istenen kalıcı etkiyi yükselttiği ortaya çıkmıştır.

  Lazer Epilasyon Sonrası
  Lazer epilasyon sonrası nelere dikkat etmeliyim?

  Normal günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. İlk gün çok sıcak olmayan ılık bir duş alınabilir. Lazer epilasyon uygulanan bölge yüz ise; kış dahil olmak üzere yüksek koruma faktörlü ürün kullanılması tavsiye edilir. Lazer epilasyon sonrası oluşabilecek cilt kızarıklığı ve ufak izler kısa bir süre sonra kendiliğinden geçecektir. Gerekli görülürse medikal kremler kullanılır.

  Lazer epilasyon sağlık açısından zarar verebilir mi?

  Hayır. Çünkü Lazer non-iyonize (iyonize olmayan) enerjidir. Bu da hücre mutasyonunu etkilemediğinin göstergesidir. Epilasyonda kullanılan tüm lazer tipleri yalnızca kıl foliküllerini hedefler.

  Lazer epilasyon tedavisinin risk ve komplikasyonları

  Lazer tedavisi boyunca cilt rengi ne kadar açık olursa komplikasyon o kadar az olacaktır. Koyu renkli cilt tiplerinde birim alandaki melanin maddesi oranı daha yüksek olduğu için uygulanan enerjinin çoğu ciltteki melanin maddesi tarafından da emilecektir. Bu eneji sonucu oluşan yüksek ısı cilt yanıklarına neden olabilir.

  Bu yanıklar sonrası hiperpigmentasyon (cilt renginin koyulaşması), hipopigmentasyon (cilt renginin açılması) denen ciltteki renk değişimleri izlenebilir. Bunların hemen hepsi geçici olup doktorumuz tarafından takip edilecekdir.

  Yukarıda anlatılan sebeplerden dolayı lazer tedavisi sırasında güneşlenme, solariuma girme gibi cildi koyulaştırmaya yönelik uygulamalar tavsiye edilmez. Cilt ne kadar açık renkli olursa komplikasyon riski o derece az olacaktır. Unutulmaması gereken, lazer tedavisi sonucu oluşabilecek bu gibi renk değişimleri tedavi edilebilirse de kendiliğinden de iyileşebilecek niteliktedir
  .
  Lazer Epilasyon Seans Süresi Ne Kadardır?

  Her lazer epilasyon seansının süresini epilasyon yapılacak vücut bölgesi ve kıl yoğunluğu belirler. Örneğin, erkeklerde ense kadınlarda koltuk altı gibi küçük bölgeler 10-15 dakika sürerken, erkek sırtı ya da göğsü, bayanlarda bacaklar gibi bölgeler alanın kıl yoğunluğuna bağlı olarak 60-90 dakika sürebilir.


  Lazer Epilasyon hangi nedenlerle uygulanır?

  Bu yöntem sadece kozmetik nedenlerle uygulamaz. Batık tüy tedavisinde, kıl dönme probleminde ve aşırı tüylenme durumlarında tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

  Erkeklerde Lazer Epilasyon
  Erkekte kılların lazer epilasyon ile seyreltilebilmesi mümkün müdür?

  Evet, vücut bölgelerine yapılacak her lazer epilasyon seansı sonucu ortalama %20 kadar kalıcı seyrelme elde edebilirsiniz, bu durum doğal ve estetik bir görünüm sağlayacaktır. Örneğin; sırt kıllarınızdan tamamen kurtulmayı, fakat göğüs kıllarınıza sadece 1-2 lazer epilasyon seansı uygulatarak yoğunluğunu azaltmayı tercih edebilirsiniz.

  Tedavi sırasında acı hissedilir mi?

  Olası acı hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte, genelde hastaların büyük çoğunluğu acı hissetmemektedir. Ancak hassas kişiler için, uygulamadan 30-45 dk. önce acı duygusunu ortadan kaldırabilen kremler tatbik edilerek hiç acısız işlem yapmak mümkündür. Cihazımızdaki soğutma sistemi çoğu kişi için yeterli olmaktadır.

  Sonuçlar kalıcı mıdır?

  Alınan sonuçlar büyük oranda kalıcıdır. Lazer Epilasyon dört-altı seans sonrasında tüylerde %70-90 oranında azalma olur. Tedavi sonrası tüylerdeki azalma ve yok olma durumu kalıcıdır.
  Alexandrite lazer epilasyon sisteminden etkilenerek haraplanan kıl köklerinin daha sonraki yıllarda kıl üretmesi mümkün değildir.
   
Candela lazer epilasyon cihazı hakkında bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Lazer epilasyon hakkında bilgiler

  Lazer epilasyon hakkında bilgiler

  lazer epilasyondan memnun kalanlar lazer epilasyon kaç yaşında yapılır Lazer epilasyon hakkında eğer yeterince bilgi sahibi olmadığınızı düşünüyorsanız şimdi sizler için bazı bilgileri paylaşmak istiyorum. Tüylerden tamamen kurtulmamızı sağlayan lazer epilasyon hakkında buyrun detaylı bilgileri Yıllardır uygulanan hızlı ve etkili bir yöntem olsa da, lazer epilasyon pek çok kişi tarafından...
 2. Hangi lazer epilasyon cihazı daha etkili

  Hangi lazer epilasyon cihazı daha etkili

  lazer epilasyon cihazı cihazları yöntemleri zararları cihaz isimleri markaları ilgili tüm bilgiler burada arkadaşlar Arkadaşlar 5 aydır lazer epilasyon yaptırıyorum. Tüm vücut lazer epilasyon yaptırıyorum ben, bacaklar hariç, diğer bütün bölgelerden şuanda memnunum. Bana uyguladıkları lazer epilasyon cihazı IPL dedikleri cihaz. Bir çok kişi yok iyi değil diyor ama yaptıranlarda memnun. Henüz...
 3. Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazlar Nelerdir ?

  Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazlar Nelerdir ?

  en iyi lazer cihazı hangisi,lazer epilasyonda en iyi cihaz hangisi,lazer epilasyon nedir,lazer epilasyon tüyleri tamamiyle yok ediyormu,lazer epilasyon hakkında bilgiler İstenmeyen kıllardan kurtulmak için son zamanlarda Lazer Teknolojisi tercih edilmektedir.. Bundan dolayı alexandrite lazer , diode lazer, ve Nd-YAG lazer ve IPL lazerleri kullanılmaktadır. Aşağıda Son zamanlarda en çok...
 4. lazer epilasyon cihazları

  lazer epilasyon cihazları

  lazer epilasyon yaptırmaya karar veren bir bayan olarak ne yazıkki lazer cihazları hakkında bilgilere sahip değilim. lazer epilasyon cihazları neler hangisini önerirsiniz sizler hangi lazer aletine giriyorsunuz memnunmusunuz deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim
 5. Diode Lazer Epilasyon Cihazı Hakkında Bilgiler

  Diode Lazer Epilasyon Cihazı Hakkında Bilgiler

  Diode lazer cihazları, lazer epilasyon uygulamalarında en etkilli teknoloji olduğunu ıspatlamaştır, bu cihazlar ince ve kalın kıllarda çok etkili ve kalıcı sonuçlar almaktadır. Yıllar önce diode lazer epilasyon cihazlarının az tercih edilmesindeki en büyük neden bu teknolojilerin ağrılı ve acılı olmasıydı, ancak 2009 yılından itibaren alexandirte lazer cihazları çok daha az tercih edilmeye...

Sayfayı Paylaş