Canlı çiçeği soldurmamak için neler yapılabilir?

• Konbuyu başlatan çiçekçikızz
  • Başlangıç tarihi
Ç

çiçekçikızz

Forum Okuru
Canlı çiçeği soldurmamak için neler yapılabilir?

Canlı çiçeğin solmaması için ne yapılmalı melek kadınlar kulubü canlı çiçeğin solmaması için forum'da.​

Kızlar eşim sağolsun çok çiçek alır bana ama solmalarına dayanamıyorum üzülüyorum. Hatta eşime diyorum bana canlı saksı çiçeği al dayanamıyorum solmalarına diye ama yine alıp getiriyor aranjman çiçek sürekli. Ya beğeniyorum hoşuma da gidiyor ama soldurmamanın bir yöntemi var mı bunları acaba? Canlı çiçeğin solmaması için ne yapılmalı fikir verebilir misiniz?

Merhaba
Ne güzel eşinizin her zaman size çiçek alması şu kadınlar gününde herkesin eşi bırakın çiçek almayı güzel iltifatlar etse yeter diyen binlerce kadın vardır sanıyorum. Canlı çiçekler solunca ben de hiç kıyamıyorum atamam çöpe elim gitmez ama solduklarında da evi kötü bir koku sarıyor. Canlıyken harikalar keşke çok uzun süre öyle kalabilseler. Canlı çiçeğin solmaması için çiçekçiler de bu işi biliyorlar çiçeklerin solmadan uzun süre kalmasını sağlamak için saç spreyi sıkanlar var. Çiçeğinizin vazosunun suyuna bir adet aspirin atabilirsiniz. Yine suyuna azcık şişenin 4 te 1 i kadar soda ekleyebilirsiniz. Bunlar biraz daha uzun süre kalmasını sağlayabilir çiçeklerinizin ama solmasını engelleyemez sanıyorum.

Evde çiçek bakmayı sevenler için çok güzel bir link koyuyorum aşağı. ''Evde çiçek bakımı nasıl olur evde çiçek bakımının püf noktaları'' hemen yazımızı inceleyebilirsiniz.

Geri