1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Cas Nedir bu cas davası beşiktaş olayı ne iş anlamadım

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Ya nedir bu cas, son günlerde cas davasıdır gidiyor, pardon beşiktaşın cas davası diye sürüp gidiyor peki nedir bu cas, merakımdan ölcem bilen varsa yazsın yaa
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  CAS Davası Nedir


  Beşiktaşın Cas Davası Nedir
  Son dönemde Beşiktaş konusunda aldığı kararlarla gündeme gelen CAS kelime anlamı olarak Uluslararası Tahkim Mahkemesi anlamına gelmektedir. İngilizce adıyla COURT OF ARBITRATION FOR SPORT = C.A.S. olan mahkeme, uluslararası spora hizmet veren ve spor ile ilgili bütün ihtilafları kısa zamanda çözmeye yetkili olan bağımsız bir yargı kurumudur.

  CASın merkezi İsviçrenin Lozan kentinde olup; ayrıca 1996dan beri Sydney (Avustralya) ve New York (ABD)de de iki yöresel yetkili Dairesi bulunmaktadır. CAS yaz ve kış Olimpiyat Oyunları sırasında ve oyunların yapıldığı yerde, geçici görevli (ad hoc) Mahkeme oluşturur. Bu mahkeme ilk kez 1996 Atlanta Yaz Oyunlarında ve sonrasında 1998 Nagano kış, 2000 Sydney yaz ve 2002 Salt Lake City kış oyunlarında görev almıştır. 2004 Atina Yaz Oyunlarında da yine bir “ ad hoc” Daire kurarak görev yapmıştır.

  Cas son olarak Beşiktaş konusunda aldığı kararla gündeme geldi. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Beşiktaş'a UEFA'nın verdiği 1 yıl Avrupa kupalarından men cezasını onadı.
   
Cas Nedir bu cas davası beşiktaş olayı ne iş anlamadım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Casa Tekstil

  Casa Tekstil

  casa giyim casa tekstil izmir tekstil Sektör : Giyim Sektörü Kategori : Gelinlik...
 2. Velayet Davası Nedir?

  Velayet Davası Nedir?

  velayet davası, nedir, nasıl açılır, avukat açıklamaları, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Boşanma aşamasına gelen çiftlerin en büyük sorunlarından biri çocuğun velayetinin kime kalacağıdır.Sırf bu yüzden eşler arasında gerilim yaşanabilir.Ya da boşanma gecikebilir. Avukat Halil Taygün'den velayet davası hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenelim......
 3. Casa Rossi Sandelet Modelleri

  Casa Rossi Sandelet Modelleri

  cassa, rossi, sandelet, 2011 sezon, ürünleri, ayakkabı, bayan sandelet modelelrini buradan bulabilirsiniz Yaz sezonu Ürünlerini siz meleklerle paylaşıyorum..
 4. Casa Rossi Ayakkabıları

  Casa Rossi Ayakkabıları

  casa rossi, bayan, babetleri, ayakkabı, modelelri, renkli, desenli, zincirli modellere buradan ulaşabilirsiniz Casa Rossi bayan ayakkabı modellerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Hayatın, zorluklarından zaten omzunuz ve ayaklarınız nasibini almıştır. Bırakın bari ayaklarınız bu babetlerle bayram etsin..
 5. Babalık Davası Nedir?

  Babalık Davası Nedir?

  babalık davası, babalık karinesi, nedir, nasıl açılır, prosedür, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Hukuk konularından babalık davası ile ilgili olarak sizlere bilgi vermek istiyoruz... Evlilik dışında doğan çocuğu babası tanımak istemediği takdirde a. Babanın mahkeme kararı ile belirlenmesi için dava açılır. b. Babalık davası ana tarafından açlımışsa, çocuğun...

Sayfayı Paylaş